процесор райзен за тіж самі гроші можна було взяти вигідніше і плюс райзен можна розганяти но на райзен треба добре охолодження
Каталоги товарів Intel
Новинки та очікувані товари Intel
Популярні товари Intel
Популярні лінійки Intel
Відео на популярні товари Intel
Останні відгуки про товари Intel
Сподобалось:
ціна, температури
Не сподобалося:
працездатність
Досвід використання:
кілька місяців
процесор райзен за тіж самі гроші можна було взяти вигідніше і плюс райзен можна розганяти но на райзен треба добре охолодження
Сподобалось:
Демонструє хороші швидкісні показники, проте регулярно кульгає.
Не сподобалося:
- Висока ціна за накопичувач на QLC-пам'яті;
- Нестабільна робота;
- Вимагає драйвер при встановленні Windows 10/11;
- Не знайшов утиліт моніторингу виробника, немає жодних прошивок (OEM-виріб?).
Досвід використання:
декілька годин
Виявляється, що Windows 10 (21H2) та навіть Windows 11 вимагають драйвер при встановленні системи – без нього SSD просто недоступний.
Проте "підвантаження" Intel RST Driver версії 19.2.1.1006 із додаткового USB-накопичувача (флешки) проблему вирішує.
У драйвері жорстко обмежено – ОС не нижче Windows 10 та лише x64-архітектура.
Чомусь деякі програми не можуть зчитати SMART та, зокрема, температурні показники.
Температура 30°C контролера при незначному навантаженні виглядає сумнівною, оскільки SSD у замкненому просторі ноутбука і радіатора на SSD, якщо не помиляюсь, не передбачено.
Робота SSD викликає багато запитань, що, скоріш за все, виникають із роботи QLC-пам'яті.
На трьох 2ГБ-тестах та одному на 4ГБ (загальні) маємо різну поведінку, дуже дивну – хаотичні провали швидкодії.
Тест на 64ГБ виглядає краще, а тест на 32ГБ (загальний) та 512МБ-тест (різної довжини блоку) взагалі ідеальні.
Ймовірний перегрів контролера чи пам'яті тут точно не винуватий і тести проводились, коли система не мала-б заважати.
SSD побудований на деякому "особливому" контролері Silicon Motion SM2265G (у новому ноутбуку під гарантією і доступу до SSD просто немає), що розроблений за домовленістю із Intel, тому жодних спец.утиліт від SMI для діагностики у вільному доступі немає.
Програмно FLASH-мікросхеми ідентифікуються тільки як Intel 3D QLC 144-layer, а по буферу – лише об'єм у 256 МБ.
Крива робота може бути із-за дефектної прошивки (нова, якщо з'явиться, може щось покращити), або самої FLASH QLC-пам'яті, роботу якої нова прошивка може і не подолати.
Зараз версія прошивки у SSD – 002C.
Рекомендую не витрачати гроші на цей виріб.
Сподобалось:
Адекватна ціна на час купівлі (січень 2021).
Не сподобалося:
Досить часто буститься до максимуму по виставлених у біос значеннях без жодних причин/навантажень. Можливо винна сама вінда...
Досвід використання:
кілька місяців
Купував ще у січні 2021. Дуже турбували відгуки про те, що 11-та серія гаряча у порівнянні з 10-ою і взагалі "невдала". Увімкнув у біос турбобуст до 4,6 по всіх ядрах обмеживши TDP Limit на 110 Watt - температур при складних/тривалих задачах вище 75 градусів не бачив. Охолодження стоїть Prolimatech Megahalems Rev.B - доволі старе і не дуже важке на теперешній час. Переїхав на цей ЦП з i7-4790K. У повсякденних задачах різниця не помітна зовсім. Але при конвертації тривалого відео економія часу біля 30-40% в залежності від якості самого відео. 4790K (робив на 4.4 GHz) виконуючи те саме, під тим самим охолодженням, був на 10-ять градусів гарячіший (біля 85). Плюшки у вигляді PCI-e x4 я оцінити так і не зміг, бо не маю жодної задачі для порівняння. ОЗУ без проблем роботає на своїх штатних 3200 MHz. Вбудована графіка десь на рівні GTX 650 2GB (у всякому разі "папуги" у Unigine Heaven при 4хАА десь поряд). Корочше, не дивлячись на вихід 12-го і вже ось-ось 13-го покоління, цей ЦП можу рекомендувати для домашнього ПК. Не виявив з ним жодних проблем, окрім того, що треба було трохи додати і взяти i7-11700, але бюджет, як завжди, не дозволяв...
Сподобалось:
Производительность
Не сподобалося:
Цены на материнки Z690 кусаются
Ядра греются неравномерно 50/50 с разницей до 10 градусов, возможно получится исправить рамкой на сокет.
Досвід використання:
кілька місяців
Отличная производительность как в играх, так и в рабочих приложениях. Относительно холодный в стоке, но в разгоне уже нужно серьезное охлждение.
Мой стабильно работает на 5.0Ghz/4.0Ghz при 1.21В (видимо, очень удачный образец попался) при этом в стресс тестах ест до 180 ват. В паре с noctua D15 греется до 81 градуса. В играх обычно около 60-65 градусов.
В Win11 фоновые процессы благополучно вешаются на эконом ядра (торенты, VS, хром и т.д фоновый хлам никак не влияют на производительность в играх).
Сподобалось:
Ефективність в перерахунку на ядро
Не сподобалося:
Відсутність можливості здійснити undervolting (стосується процесорів 12 покоління, за виключенням K-серії)
Досвід використання:
кілька днів
Оновив систему з ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 + Intel Core i5 3570K. Результат мене задовольнив :)
Дивують коментарі на кшталт як від користувача Sasha One із доволі дивним порівнянням до Ryzen 5 5600X.
На захист i3 12100f:
- На момент публікації вартість Ryzen 5 5600X на хотлайн від 8 316 – 11 135 грн, візьмемо 8300грн та найдешевша плата до нього Biostar B550MH від 1 935 – 4 035 грн на тому же хотлайн, беремо 1900грн, тому разом маємо 10200грн і дуже скромні можливості даної плати (у всьому).
- Вартість 12100f на хотлайні від 4 070 – 5 720 грн (до речі саме за 4070грн його і взяв із пошуку на хотлайн - округлюю до 4100), а ось плату знайшов не на хотлайн, але в Україні на альтернативному (досить відомому і розповсюдженому) ресурсі ASUS TUF GAMING H670-PRO WIFI D4 нову, коробка не відкривана до мене, за 5600грн (округлено вгору), але така ціна, на жаль, має недолік у відсутності гарантії...
Отримуємо 9700грн і запас на декілька років по розширенню та досить шикарну функціональність із коробки (не кажучи вже за різницю у якості плат). А також, у перспективі, підтримку 13 покоління процесорів від Intel. В планах як раз за 1-2 роки замінити i3 12100f на який-небудь i5 13400f або який там буде наступник у 12400f.
У більшості повсякденних задач, так, 12100f програє, тільки 5600X не на 50% швидше, але на 100% дорожче.
Пропоную переглянути огляд 'Intel Core i3-12100F Review - 5.2 GHz OC with an Asterisk' на techpowerup, тільки 12100f на стокових частотах.
Сподобалось:
- производительность
- цена
- гордое имя Intel
Не сподобалося:
- не такой уж холодный под боксовым кулером
Досвід використання:
кілька місяців
Великолепный процессор, мне бы хватило и i3-12100F, но друг застыдил, что 4 ядра это не серьезно, пришлось брать 6.
Я думал под боксовым кулером (который с медными штуками) - будет холодным, но когда увидел 100 градусов в игре - то удивился.
подкрутил пресеты кулера в биосе - теперь по лучше, 60-80 в играх. покупать охлаждение пока что лень. война и всё такое.
Сподобалось:
Бесшумность, простота, габариты
Не сподобалося:
Скорость
Досвід використання:
рік і більше
Покупал я такой же Intel 320, но на 120 гигов, покупал его на б/у рынке в конце 2020 года, использовался сначала на 775-х платформах с селероном, затем с кор 2 дуо, а затем и с зеоном, и всё устраивало, но в октябре 2021, когда я сменил платформу с 775 на 1151v1, то я начал замечать, что SSDшник какой-то медленный, Windows 11 загружается примерно 1 минуту, состарится можно, пока загрузится, даже на моём ноуте SSD на 240 гигов от Gigabyte работает быстрее, а так SSD хороший
Сподобалось:
Отличный разгонный потенциал
Не сподобалося:
Хотелось бы дешевле
Досвід використання:
декілька годин
Отлично гонится, отборные камни берут частоты вплоть до 5.3 GHz, а так в основном 5.0-5.1 берут все камни, новая архитектура, которая ставит ряженку раком
Сподобалось:
Цена, без встроенного видео
Не сподобалося:
Хоть и боксовая серия но идет без куллера
Досвід використання:
декілька годин
Отличный за свои деньги, один минус - Хоть и боксовая серия но идет без куллера, водянка то стоит, но в случае ее обслуживания хотелось бы менять на базовый куллер, а так надо будет докупать
Сподобалось:
Ціна,потужність
Не сподобалося:
Не підтримує pci-e 4
Досвід використання:
кілька тижнів
Хороший бюджетний проц під ПК для навчання,офісу та ігор.В парі з gtx 1660ti тягне всі сучасні ігри на високих в розширенні full HD, для 2K вже потрібно значно понижувати рівень графіки. Обов"язково ставте 2 планки ОЗУ щоб задіяти 2-х канальний режим пам"яті та підвищити продуктивність системи . Боксовий вентилятор з мідним сердечником і його повністю вистачає для охолодження на штатних частотах,тільки при високому навантаженні проца він починає досить сильно гудіти. Недоліки проца зумовлені його бюджетністю- підтримує тільки пам"ять з частотою 2666 та відсутня підтримка pci-e 4, тому відеокарти та SSD, які використовують даний формат можуть працювати дещо повільніше.
Знайшли помилку в українській версії сайту?
Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter
Повідомити про помилку в українському перекладі
Зберегти цей товар в списку «Закладки»
Товар збережений у вашому списку «»
Дізнатися про появу в продажу
Повідомити, коли на цей товар: