Материнська плата MSI B450-A PRO MAX

Характеристики
Материнська плата Socket AM4 AMD B450 4xDDR4 4133, до 128 ГБ 1xPCI Express 3.0 x16 (x16), 1xPCI Express 2.0 x16 (x4) ATX, 305х244 мм ... Дивитися усі
Опис
Материнську плату MSI B450-A PRO MAX зможуть приборкати тільки процесори 1-го, 2-го і 3-го покоління AMD Ryzen / Ryzen з Radeon Vega Graphics / 2-го покоління AMD Ryzen з Radeon Graphics / Athlon з Radeon Vega Graphics під сокет AM4, а завдяки 4 х слотів DDR4, вона здатна обкатувати до 64 ГБ оперативної пам'яті на частоті 1866 до 4133 МГц ОС. Крім цього, влаштуванню вистачить сил задіяти внутрішні накопичувачі, підключивши їх до 1 слоту M.2 (ключ M) і 6 портів SATA 6 Гбіт / с, а також додаткові плати розширення через 1 роз'єм PCIe 3.0 x16 (PCI_E1), 1 x слот PCIe 2.0 x16 (PCI_E4, підтримує режим x4) і 4 роз'єми PCIe 2.0 x1. Незважаючи на це, материнська плата MSI B450-A PRO MAX зможе потягнути за собою і зовнішні периферійні пристрої, у чому їй активно допомагатиме панель роз'ємів з кнопкою Flash BIOS, комбінованим портом PS / 2, VGA портом, 2 х USB 3.2 Gen1, контролером Realtek 8111H Gigabit LAN, аудіо роз'ємами HD, 2 х портами USB 2.0, портом DVI-D, портом HDMI і 2 х USB 3.2 Gen2.
Написати відгук про товар
всі (64)
відгуки (16)
питання (48)
1 лютого 2024 р.
Получше эта плата будет чем PRO-VDH MAX? И какие вообще наилучшие платы на B450?
1 лютого 2024 р., 18:45
Never_Settle
Так, однозначно, це найкращий вибір, на рівні із нею ASUS TUF GAMING B450M-PRO II
2 лютого 2024 р., 09:51
Sasha The One відповів на коментар Never_Settle
Та взагалі не на рівні. ASU’s B450M на рівні з гігою S2H )))
2 лютого 2024 р., 12:29
all27
плата надлишкова. вистачає PRO-VDH
13 березня 2023 р.
Скажіть буде працювати з Ryzen 5 5600?
Відповіді (2)
13 березня 2023 р., 09:17
13 березня 2023 р., 12:10
all27
авжеж буде. гарний вибір
Надійність
Сподобалось: Ціна, якість збірки.
Не сподобалося: поки що нічого не замітив.
Хороша плата,яка ідельно підійде для ryzen 5 500
24 грудня 2022 р.
Подскажите а где на данной мамке гнездо USB для прошивки биоса? Ни на одном юсб не подписано что он для прошивки биоса.
24 грудня 2022 р., 13:57
Galaxy Chess
Тут Вам допоможе інструкція по експлуатації даної материнки: https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/support#manual
24 грудня 2022 р., 14:11
Tom_A_Gafk
Спасибо разобрался!)))
24 грудня 2022 р., 14:25
Galaxy Chess відповів на коментар Tom_A_Gafk
Та немає за що)))
20 грудня 2022 р.
Подскажите какой вай фай модуль можно приобрести к данной материнке? Я так понимаю так как в ней один разъем М.2, то данный адаптер - Wi-Fi-адаптер Intel Wi-Fi 6E AX210 не подойдет, так как планирую этот один разъем занять SSD. Получается адаптер для usb тока подойдет? Этот норм будет Wi-Fi адаптер ASUS USB-AC58 https://hotline.ua/ua/computer-setevye-adaptery/asus-usb-ac58/?tab=reviews?
20 грудня 2022 р., 15:18
Galaxy Chess
Доброго дня, так, цілком підходить. Ще як варіант можна взяти материнку із Wi-Fi модулем: https://hotline.ua/ua/computer/materinskie-platy/448-26327-557027/
20 грудня 2022 р., 21:28
Tom_A_Gafk відповів на коментар Galaxy Chess
Спасибо, а если вай фай с блютуз нужен что еще можете подсказать? Или по отдельности только?
20 грудня 2022 р., 21:30
YurOK відповів на коментар Tom_A_Gafk
На ОЛХ шукайте AX210
Надійність
Сподобалось: — Очень удобный BIOS для настройки разгона и задержек ОЗУ. — При нагрузках радиаторы греются в пределах нормы с процессором Ryzen 5 1600. — Удобная возможность обновления BOIS без процессора с помощью Flash BIOS.
Не сподобалося: — «Умерла» на ровном месте при обычном использовании через месяц. Пришлось отправлять в сервис. — Иногда «умирает» при подборе задержке для ОЗУ, а потому приходится играть в игру «высунь-всунь» планки ОЗУ по нескольку раз, чтобы система стартовала.
Досвід використання: рік і більше
Попался не удачный экземпляр, по всей видимости. Впечатления смешанные от покупки.
Фото Материнська плата MSI B450-A PRO MAX від користувача Ark Royal
17 серпня 2021 р.
Подскажите, будет работать Ryzen 5 2600 на этой плате с последним биосом 7B86vMD на AGESA 1.2.0.2 ?
17 серпня 2021 р., 09:29
.Олег.
так, буде працювати
17 серпня 2021 р., 10:12
Test UA
Обновитесь до последней версии 7B86vMD (Release Date 2021-05-18) биоса и работать будет. Если рассматриваете покупку мат.платы посмотрите в сторону более интересного варианта MSI B550M PRO-VDH
17 серпня 2021 р., 11:17
Мертвий ринок ПК
удваиваю MSI B550M PRO-VDH. кроме того брать Ryzen 5 2600 смысла нет, гораздо выгоднее брать 1600 AF и ничего не теряешь. на разницу в цене купите башню и разгоните проц до 4ГГц - будет даже лучше чем Ryzen 5 2600 со стоковым кулером. гонятся Ryzen 5 2600 и 1600 AF абсолютно одинаково. https://hotline.ua/sr/?q=ID-COOLING%20SE-224-XT
Надійність
Сподобалось: Надёжная система питания проца. Плата под нагрузкой холодная что говорит о качестве.
Не сподобалося: 1 Звук. Он тихий максимальный и при прослушивании музыки с помехами. В играх норм. 2 На самом быстром SSD время включения 27 секунд в место 7-9 секунд на любой другой материнке. Больше минусов нет.
Досвід використання: рік і більше
Рабочая лошадка. Толще чем асроки. Гнеться при зборке меньше.
7 липня 2021 р.
Привет. Ребят помогите разобраться. Нужна материнка в районе 2600 грн для райзена 1600 без последующего апгрейда. Хочу с 4мя слотами под оперативку. Я так понял Асрок не фонтан, у Гиг плохо с разгоном оперативки, а у Асус вообще может не пусканутся на заявленной частоте. С приставкой М я так понял не рассматривать. Итак 1) MSI B450-A PRO MAX - 2430 грн 2) MSI B450 GAMING PLUS MAX - 2470 вот между этими выбираю, есть ли какая то разница кроме выхода вга? Хотел купить MSI B450 TOMAHAWK MAX она стоила 2600 грн а недавно прыгнула до 4100. Рокет, Юрий авторитетное мнение плс. 550й чипсет не предлагать.
7 липня 2021 р., 13:09
Amatory234
Вот ещё не плохой вариант: https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/msi-b450-gaming-plus-max/ Если слегка расширить бюджет, то есть ещё такой вариант: https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/asus-tuf-gaming-b550m-plus/
7 липня 2021 р., 13:13
VladMajor відповів на коментар Amatory234
1й в моем посту есть я как бы между двумя ими и выбираю, хочу услышать совет какая из них лучше. Асус 550й чипсет - в топку, соместимость не 100% гарантирована и не хочу доплачивать за возможность апгрейда который я не сделаю.
7 липня 2021 р., 13:24
Amatory234 відповів на коментар VladMajor
MSI B450 GAMING PLUS MAX Тогда данный вариант будет лучше, у него хорошие компоненты и vrm. За 2500 отличный вариант. И можете рассмотреть данный вариант с вашего списка: MSI B450-A PRO MAX. Отличие между ними двумя по сути только в дизайне. Компоненты и vrm плюс минус одинаковые. Но с учетом того что стоимость сейчас почти одинаковая, то можно взять и эту: MSI B450 GAMING PLUS MAX с красивым дизайном).
6 липня 2021 р.
Подскажите, как у матери обстоят дела с бэкплейтом? Ровный или нужна замена?
6 липня 2021 р., 15:36
Amatory234
Ровный. Детальней на плату со всех сторон можно посмотреть в данном обзоре: https://m.onlinetrade.ru/catalogue/materinskie_platy-c340/msi/fullreviews/materinskaya_plata_msi_b450_a_pro_max_am4_atx-1889544-r80512.html?utm_referrer=https%3a%2f%2fwww.google.com%2f Более детальней вы можете уточнить в поддержке производителя: https://ua.msi.com/support#support_download
6 липня 2021 р., 16:18
Test UA
Не совсем понятен вопрос, если случилось чтото с мат.платой обратитесь туда где покупали. Все производители продают материнские платы с ровным и не выгнутым/прогнутым бекплейтом. Заменить его могут в сервисном центре если Ваша находится ещё на гарантии. Если обнаружили повреждения или деформацию мат.платы в момент покупки или получения в отделении компании доставки, рекомендую вернуть отправителю и составить акт о состоянии посылки на месте, что бы была возможность совершить замену товара или вернуть средства за её покупку.
6 липня 2021 р., 19:07
maks_7
да как то на штатном кулере Razen 3400G грелся до температуры ~50 и более, и это без нагрузки. Заменил на Noctua - упала до 42.....и это только браузер. Как то многовато... (паста арктик мх-4, корпус свободный, 3 кулера на корпусе тихих) Что я пропустил?
Надійність
Сподобалось: - Flash BIOS Button; - Питание хорошие; - Хорошая основа, одна из лучших плат на B450
Не сподобалося: Не обнаружил.
Досвід використання: кілька тижнів
Собрал себе компьютер: AMD Ryzen 5 PRO 4650G MSI B450-A PRO MAX SSD M.2 2280 250GB Kingston (SKC2500M8/250G) Western Digital 3.5" 4TB (WD40EZRZ) DDR4 32GB (2x16GB) 3200 MHz HyperX FURY Black Kingston (HX432C16FB3K2/32) Chieftec GPS-750C 3 кулера корпусных и радиатор на процессор И 2 монитора Asus VA24DQLB При первом подключении "картинки" не было, лед подсветка багов показывала на cpu, понял сразу, что необходимо биос перепрошивать. При помощи Flash BIOS Button перепрошил биос столкнулся с проблемой, когда подготавливал флешку. Первые флешки были на 16гб(2 шт) форматировал я их в FAT32, переименовал файл прошивки в MSI.ROM. Подключаю в порт для перепрошивки прожимаю кнопку и диод 3 раза мигнул и все(это означает, что операция не успешна и стоит начать заново) пробовал много раз и терпел поражение. У меня была старая карта памяти микро сд на 2 гб на нее залил прошивку и подключил к плате через картридер и произошло чудо прошивка залилась и при первом старте компьютера я зашел в биос. Материнка мне понравилась, рекомендую.
11 березня 2021 р.
Камень 1600AF, БП с 1x4pin, разгон не планируется, можно ли использовать переходник с 4pin на 8pin по типу этого? - https://hotline.ua/go/price/13010365170/
11 березня 2021 р., 17:09
DimetriusSm
Не желательно. Пора менять БП. На первое время можна 4pin подкючить.
11 березня 2021 р., 19:14
Мертвий ринок ПК
можно и не использовать втыкать 4 пин прямо в мать. лучше дешёвый китайский переходник не сделает, а вот сплавиться/замкнуть может вполне. да и не дешёвый и не китайский лучше не сделает. если будут странности типа вырубание ПК под нагрузкой / синие экраны / отвал видеокарты или вылет драйверов или почувствуете запах палёного - вырубайте комп и покупайте новый БП.
11 березня 2021 р., 19:33
savaof
Без разгона проца втыкнуть 4-pin напрямую, и неск. лет будет работать.
8 березня 2021 р.
вопрос в первую очередь к rawket, но мнения других тоже рад буду прочитать... 1) на сколько сильно вариант данной карты будет хуже ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (не считая PCI 4, думаю новый стандарт писиай не так скоро будет так актуален для игр)? 2) в описании данной платы указан максимальный возможный объем ОЗУ 128 Гб, на оф сайте вроде 64... Кому верить ? 3)как думаете на сколько уверенно данная мать потянет топ процы без разгона (5900, 5950) ? С Ув.
8 березня 2021 р., 00:47
Test UA
2) на оф.сайте как раз указано 128 Гб максимально возможный объем оперативной памяти. Верить оф.сайту конечно 3) указана официальная поддержка 5900X и 5950X, очевидно что они будут работать из коробки без разгона
8 березня 2021 р., 00:59
Gossipgirl
1) Лучше взять Asus. 2) 128 3) Асус вытянет без проблем, эта плата тоже, только обновиться кнопочкой)
8 березня 2021 р., 01:08
Naz
1,3) Можно и на 450 чипсет втулить 5900 без разгона, сложно сказать на сколько хуже или лучше в какойто величине! В550 свежее чипсет(я думаю не стоит объяснять почему новый чип свежий лучше!?) На ASUS TUF GAMING B550M-PLUS вполне нормально будут чувствовать процы 5900...хороший VRM. PCI-Ex 4 его и для игр в избытке сейчас и в ближ.будущем, но PCI-E4 это история не только про игры, а и про пропускную способность и взаимодействие других компонентов друг с другом. Линии этой шины используют другие периферийные устройства, тот же SATA диск и M2 SSD диски. Более того, даже использование интерфейса PCI Express 2.0 снижает частоту кадров в популярных играх в разрешении 4K на единицы процентов, а разница в быстродействии GPU при соединении с процессором при использовании третьей и четвёртой версии шины в самом неблагоприятном случае составляет десятые доли процента. Короче говоря PCI Express 4.0 это важно скорее для SSD m2, чем для видеокарт, на сейчас! Есть типо некий прирост на такой шине с картами Radeon RX 5700 и RX 5500, но на практике стоить проверить... И если говорить про прирост скорости SSD m2 используя PCI Express 4.0 то речь идёт исключительно о росте линейных скоростей, в то время как в отзывчивости твердотельные накопители за счёт перевода на более скоростной интерфейс определённо не выиграют, потому что здесь всё определяется не внешней шиной, а их внутренней архитектурой и возможностями флеш-памяти. 2) 128 максимальный.
Надійність
Сподобалось: Колір текстолиту) Хороше живлення ЦП Нормальний радіатор на живленні ЦП Хороша робота LLC навіть на авто Зручний біос
Не сподобалося:
З біосом бувають танці з бубном, при перемиканні між профілями розгону (навіть двома дефолтними) може не стартонути. При скиданні CMOS скидається біос до першого) Я таке бачу вперше) Плата підходить для мазохістів, або для тих хто не любить налаштовувати в біос все під себе.
Коментарі (2)
7 березня 2021 р., 23:42
BOZHOK
вопрос в первую очередь к rawket, но мнения других тоже рад буду прочитать... 1) на сколько сильно вариант данной карты будет хуже ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (не считая PCI 4, думаю новый стандарт писиай не так скоро будет так актуален для играх)? 2) в описании данной платы указан максимальный возможный объем ОЗУ 128 Гб, на оф сайте вроде 64... Кому верить ? 3)как думаете на сколько уверенно данная мать потянет топ процы без разгона (5900, 5950) ? С Ув.
8 березня 2021 р., 06:20
formicron
1) Хуже асуса она разве что визуально, а так то суть то же самое. PCI-E 4.0 в принципе до фени, если у вас карта не RTX3090 или ssd не суперскоростные nvme. 2) Верить оф сайту, естественно, хотя бывает, что на практике поддерживает больше, чем заявлено. 3) Потянет с хорошим обдувом врм, но под р9 5ххх, которые стоят под косарь зелени и выше, я бы не экономил и брал 550-570 доски с питальником, где есть запас, а не впритык. Например, у меня на asus x370 pro сначал был r7 1700x@3.7GHz и он в нагрузке грел дросселя так, что палец обжигало (70-80 градусов), сейчас стоит r5 3600@4.2GHz, так дросселя еле теплые (не более 50). Хотя в первом случае доска и тащила проц, жрущий 140Ватт, но все же с новым, жрущим 80Ватт, она проживет дольше.
25 січня 2021 р.
Уважаемые специалисты, подскажите пожалуйста. Собираю ПК до 30 000грн. Критерии: производительность в играх, несложные САПР. Апрейдить сильно не планирую. С возможностью небольшого разгона проца и оперативки если понадобится. Процессор - Ryzen 5 3600 Мать - B450 TOMAHAWK MAX или B450-A PRO MAX. Оперативка - CMK16GX4M2B3200C16W. Может в сторону 3600 посмотреть. Видеокарта - 1660 super или лучше буду на вторичке смотреть БП - BDF-650C. M.2 - 500ГБ, A2000, 970 Evo или ADATA? Приобрету позже 2.5" - 500ГБ, A400 или аналог посоветуйте. Корпус - 275R Airflow Башня - GTE V2 White
25 січня 2021 р., 14:39
Мертвий ринок ПК
память 2 таких https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-8-gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-black-bl8g32c16u4b/ башня https://hotline.ua/sr/?q=ID-COOLING+SE-224-XT остальное всё норм берите на своё усмотрение. если хотите взять и M.2 и 2.5" вместе, то лучше сразу взять M.2 на 1TB и быстрее будет и выгоднее. https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-gammix-s11-pro-1-tb-agammixs11p-1tt-c/
25 січня 2021 р., 14:52
Naz
Память HyperX 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz Predator (HX432C16PB3K2/16) гонится до ~ 4000 PATRIOT 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz (PV416G320C6K) гонится до ~ 3800 Crucial 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz Ballistix Black (BL2K8G32C16U4B) – гонится до ~ 3600+ --- Если SSD Sams 970 Evo то брать только 970 Evo PLus (приставка + обязательна, эта модель не грееться сильно = не тротлит )
25 січня 2021 р., 15:03
Bohdan Ozorkin відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Большое спасибо! 3600мгц нет смысла смотреть? M2 буду брать отдельно. Дипкул похуже будет? вроде в обзорах хорошо показал себя. очень запал белый цвет)
15 січня 2021 р.
Доброго дня всем ,взял материнку MSI B450-A PRO MAX и процессор Ryzen 3 2200 g, блок питания 500 ват. Помогите подобрать память на 16 гиг (лимит 2000- 2500) под игрушки , монитор щас стоин старичок но современем тоже поменяю и видиокарту какую можно взять под етот процессор (лимит 2500-4000).SSD пока нет ,посоветуйте чтото среднее , есть 500 гиг винчестер .Спасибо за помощь.
15 січня 2021 р., 16:50
Мертвий ринок ПК
2 таких https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-8-gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-black-bl8g32c16u4b/ SSD Crucial BX500. >видеокарту какую можно взять БУ RX580 4GB
15 січня 2021 р., 21:57
fil777sir відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Еще один вопрос планку памяти( если одна) куда лучше ставить поближе к процессору или ?
15 січня 2021 р., 22:28
Мертвий ринок ПК відповів на коментар fil777sir
второй слот от проца DIMMA2
8 січня 2021 р.
Чи підходить ця материнська плата під ssd hvme накопичувач??
8 січня 2021 р., 21:40
подходит для ssd nvme https://ru.msi.com/Motherboard/B450M-A-PRO-MAX
9 січня 2021 р., 19:41
HotlineUser79278064 відповів на коментар XOI
так це вона і є
7 липня 2021 р., 03:05
Test UA
На плате есть разъём M.2 gen3 для подключения SSD накопителей. Хорошие варианты для любого бюджета с объёмом 250Гб : https://hotline.ua/computer-diski-ssd/kingston-a2000-250-gb-sa2000m8250g/?tab=about https://hotline.ua/computer-diski-ssd/samsung-980-250-gb-mz-v8v250bw/?tab=about с объёмом 500Гб : https://hotline.ua/computer-diski-ssd/kingston-a2000-500-gb-sa2000m8500g/?tab=about https://hotline.ua/computer-diski-ssd/samsung-980-500-gb-mz-v8v500bw/
5 січня 2021 р.
Доброго дня всем. хочу собрать комп с этой материнкой Проц AMD RYZEN 5 2600 Оперативка Patriot DDR4 16GB 2x8GB 3200MHz Viper 4 RGB Black Видяху Palit PCI-Ex GeForce RTX 2060 Super Dual 8GB GDDR6 Диск SSD 250 GB SAMSUNG 970 EVO PLUS 1) Нормальная ли сборка для игры и что бы в дальнейшем чтобы проц поменять ?? 2 ) ОЗУ норм будет видеть ??
Відповіді (8)
5 січня 2021 р., 18:17
Мертвий ринок ПК
проц берите 1600 AF мать можно взять попроще - B450M S2H память Patriot RGB брать только если RGB важнее производительности. а так лучше взять 2 такие планки https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-8-gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-white-bl8g32c16u4w/ https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-8-gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-black-bl8g32c16u4b/
5 січня 2021 р., 18:30
Лёха Босс відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Спасибо большое за ответ про мать гига говорят плохая сколько обзоров не смотрел про балистик она хорошая ну по разгону слабей , вайпер можно разгонять до 4000 а вот про проц я в шоке сижу реально ценой меньше а так почти одинаковый что 2600 ток что чистота разная
5 січня 2021 р., 18:40
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Лёха Босс
B450M S2H отличная мать под 1600 AF / 2600 и под апгрейд на 7нм 8-ядерники. из недостатков только неудачное расположение SATA разъёмов. зато цена. > вайпер можно разгонять до 4000 это не тот вайпер который можно разгонять до 4000, это тот который на 3200 еле заводится. зато RGB.
4 січня 2021 р.
3900x она потянет вопрос к знатоку?
4 січня 2021 р., 11:46
потянет
4 січня 2021 р., 12:35
savaof
Потянет, конечно! (разгон не агрессивный + хорошие направленные корпусные вентиляторы)
8 червня 2021 р., 02:34
Test UA
Рекомендую посмотреть в сторону материнских плат на чипсете B550 для такого мощного процессора.
23 грудня 2020 р.
Вопрос райзен 2600 станет на нее?
Відповіді (4)
23 грудня 2020 р., 21:18
Мертвий ринок ПК
станет если что 1600 AF это тот же 2600 только дешевле.
24 грудня 2020 р., 03:24
Нормально, совместимо.
24 грудня 2020 р., 12:49
Dr. Markelius
Станет. Вот таблица совместимости https://ua.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO-MAX#support-cpu
4 грудня 2020 р.
Уважаемый, rawket. Посоветуйте пожалуйста. Собираю ПК для игр и рендеринга Проц: AMD Ryzen 5 3600 Выбираю Мать между этой и GIGABYTE B450 Gaming X Видяха: посоветуйте что то для PS Express 3.0 которые на этих материнках С плашками ОЗУ не могу определиться Накопитель: М2 думаю Самсунг на 500 ГБ Монитор у меня с разъёмом DVI С блоком питания тоже не определился
4 грудня 2020 р., 14:38
Юрий
Вы не написали бюджет. Но для указанной сборки оптимальными будут видеокарты на чипах 1660s 2060 2060s. По памяти можете смело брать с номиналом 3600 с17 или с18. БП пойдет любой из чифтеков на 550...600...650 серии PROTON, POLARIS и т.д.
4 грудня 2020 р., 17:47
Мертвий ринок ПК
MSI B450-A PRO MAX однозначно лучше чем GIGABYTE B450 Gaming X, но в вашу сборку можно и более дешёвые платы типа MSI B450M PRO-VDH MAX или GIGABYTE B450M S2H брать Юрий правильно написал, чтобы советовать что-то конкретное надо знать ваш бюджет на видяху/память/БП. и сколько вам памяти нужно. если 16гигов то вот https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/kingston-16-gb-2x8gb-ddr4-3600-mhz-hyperx-fury-black-hx436c17fb3k216/ https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/corsair-16-gb-2x8gb-black-ddr4-3600-mhz-vengeance-lpx-cmk16gx4m2d3600c18/ https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/gskill-16-gb-2x8gb-ddr4-3600-mhz-ripjaws-v-classic-black-f4-3600c18d-16gvk/ https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/patriot-16-gb-2x8gb-ddr4-3600-mhz-viper-4-blackout-pvb416g360c7k/prices/#cond_new с видяхами сейчас туго, все оверпрайс, с DVI ещё туже. GTX 1660 SUPER подойдёт. 9200грн. https://hotline.ua/computer-videokarty/asus-dual-gtx1660s-a6g-evo/prices/#1/0 SSD https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-sx8200-pro-512-gb-asx8200pnp-512gt-c/ относительно самсы ничего не потеряете. или вот «эконом вариант» https://hotline.ua/computer-diski-ssd/kingston-a2000-500-gb-sa2000m8500g/prices/#cond_new/0
4 грудня 2020 р., 19:30
Naz
R7 2700 быстрее в рендере, но в остальном 3600 лучше и более универсален.
Надійність
Сподобалось: - підтримка новий 5ххх процесорів райзен - є розгінний потенціал - ціна=якість - приємний біос, є прісети під розгін ОЗУ та не складно розібратися у розгоні процесора - м2 ссд роз*єм.
Не сподобалося: - при підключені м2 сдд, сата5 та сата6 блокуються - при підбору частоти та таймінгів, система не заводиться та біос не скидається до дефолтних налаштуваннях, приходиться знімати батарейку на материнці, хоча ця опція і увімкнута у біосі, але не працює. Також не знайшов перемикач CMOS для скидання біосу.
Досвід використання: кілька днів
Хороша материнка, хоча якщо докинути то можна взяти томагавк, а там і дизайн краще та живлення для процесора продвинутіше та радіатор ефективніший.
Фото Материнська плата MSI B450-A PRO MAX від користувача Vlad
Надійність
Сподобалось: - Умеренный разгон 6 и 8 ядерников - Неплохие компоненты - Температура VRM
Не сподобалося: - Средненький питальник - Со временем обнаружился дефект Ethernet-порта (высокочастотный писк при нагрузке на сеть)
Досвід використання: рік і більше
Куплена в декабре 2019 за ~2100 грн. В целом, отличная материнская плата с учётом будущей поддержки Zen 3 процессоров. В данный момент стабильно работает Ryzen 2600 в разгоне до 4 Ггц при 1.238в. Prime95 разогрел врм вплоть до 69 градусов. Отдельно выделю адекватность платы при автоматическом LLC. Дефект незначительный, но не особо приятный. Решается выделенной сетевой картой.
25 жовтня 2020 р.
Уважаемый, rawket. Я по поводу сборки. Мать: MSI B450-A PRO MAX Видяха: R7 360 2GD5 OC (другой нет, я бедный студент живущий на пол ставки) Камень: r3 1200 с артикулом AF, кулер боксовый. С плашками ОЗУ не могу определиться. Подскажите, уважаемый всеми Бог компуктеров? Накопитель: SSD Kingston SSDNow A400 480 GB (SA400S37/480G) Моник бы HD (720p), ибо на Full HD моего любимого героя саги Геральта будет колбасить на ультрах. Может есть варианты? А питать всю это будет мой новый и одновременно старый друг CHIEFTEC A-135 SERIES 600W (80 PLUS BRONZE). Что скажите в общем, мой повелитель?
Відповіді (14)
25 жовтня 2020 р., 11:04
Мертвий ринок ПК
лол r3 1200 счас оверпрайс ему красная цена 1000грн. если вы про AMD Ryzen 3 1200 (YD1200BBM4KAF) который пытаются втюхивать за 2300 то у него кулер боксовый отсутствует. если кровь из носа нужен комп прямо сейчас то лучше взять B450M S2H + AMD Ryzen 3 3100 (100-100000284BOX) за 3100грн. моник очевидно БУ, я бы 720p не брал - брал бы хотя бы 1680x1050 или 1600x900. ультры вам по-любому не светят. память если совсем на бюджете то такую (1-2 планки) с вашей видяхой упор всё равно будет в видяху, так что двухканал до лампочки можно и одной на 8 гиг обойтись https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/patriot-8-gb-ddr4-3200-mhz-viper-steel-pvs48g320c6/prices/#cond_new/0 ещё лучше отложить покупку компа на месяц-два.
25 жовтня 2020 р., 14:59
Юрий
все комплектующие крайне бюджетные. Можете смело брать самые дешевые планки памяти ддр4, можно даже без радиаторов. Можете даже взять 1 планку на 8гб, и потом когдато докупить вторую Но конечно брендовую, пусть даже от 2-3 эшелона производителей. И не ниже 2666. Лучше конечно 3200. Но и 2666 жить можно
25 жовтня 2020 р., 15:51
Piggy Dan відповів на коментар Мертвий ринок ПК
У меня в городе есть ryzen 3 1200 af боксовый 1600 грн и гнать я его буду до 4 герц, так что 4 ядра и такая герцовка норм за такое бабло, видеокарту ясен пень буду менять в будующем. Играл я в Ведьмака 3 на похожих конфигах и текстурки на ультрах полет нормальный, ясное дело без всяких визуальных доп настроек. Я повторюсь, что бедный и )(уй без соли последний доедаю. Если и брать проц дороже, то только 5 1600 af. А гигу из принципов брать не хочу) кроме мосфетов ничего не привлекает))
21 жовтня 2020 р.
Ryzen 5000 встанут на B450? За B550 вообще стоит переплачивать?
21 жовтня 2020 р., 18:32
XOI
"Компания Micro-Star International (MSI) сообщила, что все её материнские платы на базе чипсетов AMD X470 и B450 смогут работать с новыми процессорами AMD Ryzen 5000-й серии на архитектуры Zen 3. Для реализации поддержки производитель выпустит в январе 2021 года специальную версию BIOS ." https://3dnews.ru/1023131/msi-poobeshchala-poddergku-protsessorov-ryzen-5000-na-vseh-svoih-platah-s-amd-x470-i-b450
21 жовтня 2020 р., 19:37
YurOK
Зависит от производителя, но большинство (скорее всего не все) материнских плат на B450 на X470должны получить поддержку. Если вам нужен PCI-EXPRESS 4.0 или 2.5Gb сеть - можно брать B550. Учитывая то, что вы задали вопрос по поводу поддержки, то B450 вам вполне достаточно будет.
21 жовтня 2020 р., 22:26
savaof
Если есть время подождать, ждите до начала след. года, когда тройка компаний-производителей матплат (MSI, Gigabyte, Asus) перешьют свои БИОСы. Пользователю-не энтузиасту не стОит переплачивать. Тем более, что среди 450-х серий очень много плат, кот. реализованы получше и не менее продумано, чем сырые 550-е.
Надійність
Сподобалось: лучший VRM из всех B450 плат до 3к грн, немного лучше только у MSI B450M MORTAR MAX за счёт более крупного радиатора, с прямым обдувом радиатора вывезет 3950x в разгоне. лучший разгон оперативки среди всех B450 плат. кнопка для прошивки биоса без проца/памяти/видяхи. норм задняя панель (просто гляньте на заднюю панель у плат ASUS TUF B450)
Не сподобалося: цена в 2020.
та же плата, что и MSI B450 GAMING PLUS MAX, только расцветка попроще, биос чёрно-белый, а не красненький и добавлен VGA порт. чёрно-белый BIOS в тон плате сбивает некоторых людей с толку (хде цвета?), это не баг, это фича. есть смысл брать если берёшь 2700(x) и собираешься разгонять или если в планах на будущее есть апгрейд на 3950x (и собираешься его разгонять). для всех остальных случаев можно подобрать мать или выгоднее или веселее в плане начинки. например под 6-ядерники и планов на апгрейд до 3800x с PBO или до 3900x/3950x в стоке замечательно подойдёт гораздо более дешёвая B450M S2H. или для того чтобы сходу были PCIe 4.0 слот и Gen4 разъём M.2 за те же деньги есть GIGABYTE B550M DS3H. у неё конечно унылый VRM (и плохая компоновка) но в нормально продуваемом корпусе она потянет в стоке процы до 3800х без проблем. и 3900x/xt/3950x в стоке с наколхоженным вентилем на VRM. если бюджет более гибкий - есть MSI B550M PRO-VDH WIFI и ASUS TUF GAMING B550M-PLUS. 6 SATA портов, но если установить M.2 SSD то отключатся 2 из них (два верхних порта направленных вправо SATA5 и SATA6). второй x16 слот PCIe 2.0 (PCI_E4) распаян как x4, будет работать как PCIe x1 если установить что-либо в любой из PCIe x1 (PCI_E2 / PCI_E3 / PCI_E5) кроме нижнего PCI_E6
Коментарі (6)
18 жовтня 2020 р., 14:00
Дмитрий Передерий
Чем отличаются msi B450M pro vdh max c msi b450 A pro max?
18 жовтня 2020 р., 19:57
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Дмитрий Передерий
у B450-A PRO MAX значительно лучше радиатор и немного лучше мосфеты. за счёт этого она подходит под разгон 3950x / 2700(x) при условии обдува радиатора например задним верхним корпусным вентилем установленным на вдув, а B450M PRO-VDH MAX без замены радиатора уже нет. остальные различия очевидны если просто посмотреть на платы и на это сравнение https://hotline.ua/computer/materinskie-platy/cmp/?s=17678574-17678575 если вы планируете брать Zen / Zen+ 6-ядерник, Zen2 8-ядерник или слабее, то разница в VRM никакой роли не сыграет т.е. в нормально вентилируемом корпусе и MSI B450M PRO-VDH MAX будет достаточно. если у корпуса плохая вентиляция то лучше взять B450-A PRO MAX - про запас, так сказать.
23 жовтня 2020 р., 18:29
Piggy Dan
Думал взять PRO-VDH (2300 грн) или A PRO (2600 грн). И исходя из вашего опыта пришел к такому умозаключению. Взяв A PRO и вставив его в старый корпус с плохим обдувом - сэкономлю около 1000 грн, которые могли уйти на PRO-VDH+ТОП обдув, так как норм коробка стоит 1300-1600 грн (афигеть дерут). по факту пластмасовая коробка с металлическими конструкциями и кнопкой запуска, и 3-ех 120-мм вентиляторами - не стоят таких денег.
29 вересня 2020 р.
Всем доброго времени суток! Хочу прикинуть сборку ПК под такие комплектующие (чтобы соорентироваться на будущее). Комплектующие: AMD Ryzen 3 3100 MSI B450-A PRO MAX Fractal Design Focus G Память Crucial 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz Ballistix Black (BL2K8G32C16U4B) Блок питания Chieftec 650W Proton Видеокарта GIGABYTE GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 4G К этому всему 2 ссд: один на М2 под систему и самые важные приложения, второй обычный саташный под игры. Ну и + какой-то куллер на проц и пару вертушек на корпус. Будет ли подобная сборка актуальна к новому году под все игровые новинки?
Відповіді (12)
29 вересня 2020 р., 13:57
dr0
Залежить від того, на який рівень швидкодії, при якій роздільній здатності та з якими налаштуваннями якості в ігрових новинках ви розраховуєте, але потужності відеокарти і особливо процесора може почати досить швидко не вистачати.
29 вересня 2020 р., 13:59
Илюха Подвальный відповів на коментар dr0
Да, спасибо за замечание. Я делаю расчёт на FHD монитор 75 Гц. Настройки близки к высоким.
29 вересня 2020 р., 14:42
Naz
Нормальная сборка, только я бы m2 сделал бы под игры, а sata под ОС и программы - им скорости хватит и Sata'шного SSD
5 вересня 2020 р.
Доброго дня всем,Планирую скинуть старый ПК и уйти в АМД. Подскажите по железкам что накидал (Спасибо) MSI B450-A PRO MAX Ryzen 5 3600 G.SKILL Trident Z Neo DDR4 3600MHz 16GB Kit 2x8GB Корпус 1STPLAYER Rainbow R5-R1 Color LED White(короб не важен,хоть на столе все раскидать) Блок питания 600W CHIEFTEC Core BBS-600S(или БиКвейт 450вт в районе 2к грн) SSD Sam EVO (оставлю старый) Монитор Samsung s27d590 ( не знаю менять его или нет)
5 вересня 2020 р., 15:01
Мертвий ринок ПК
подождите до нового года. конец лета-начало осени как раз самый плохой период собирать комп - школьники и студенты сгребли всё самое выгодное перед учебным годом, из-за чего цены выросли. к концу осени выйдут новые процы Ryzen / видяхи NVIDIA и AMD - старые должны подешеветь.
5 вересня 2020 р., 15:18
Сергей Есенин відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Спасибо за совет,
5 вересня 2020 р., 19:28
Юрий
Стандарный набор, покритиковать можно только БП (замените на Протон или Полярис), и корпус, посмотрите варианты более брендовые, с сеткой на фронте, у дипкула, кугара, сильверстоуна и т.д.
21 серпня 2020 р.
Я смотрю тут уважаемый rawket советы всем раздает) спрошу и я, может и мне чего посоветуете. Значит так. Дано (уже имеется): -r5 1600af -2х8 gb 3200 кит балистиков BLS2K8G4D32AESBK -сапфир RX 574. -корпус Zalman Z5 (если это играет роль) -и бп чифтек протон 500w И собственно встал вопрос а на что это всё повесить. Комп чисто для подеградировать вечерами в разные игрушки. Апгрейд-хз когда и будет ли. Изначально смотрел на s2h или ds3h НО хочется именно atx плату, не мини. Глаза разбегаются, не знаю что выбрать, пока больше всего импонирует эта или её сосед, gaming plus max.
Відповіді (17)
21 серпня 2020 р., 09:42
Иван
Оправдана ли переплата за просто мою хотелку или же не выёживатся и брать какую-то asus prime b450m-k и всё?
21 серпня 2020 р., 12:26
Naz
Берите что то из этого: MSI B450 TOMAHAWK MAX MSI B450-A PRO MAX MSI B450 GAMING PLUS MAX Дальше когда надоест на1600 сидеть, поставите мощь типо Ryze7-3хххХ и система еще поживет несколько лет.
21 серпня 2020 р., 18:25
Мертвий ринок ПК
B450M S2H но раз глаза разбегаются и хочется ATX (и главное не жалко переплатить) то B450-A PRO MAX норм. если ещё нет башни - лучше взять S2H + хорошую башню на проц. с моей точки зрения ATX платы B450/B550 не нужны из-за ограничений по слотам/разъёмам, когда втыкаешь что-то в одни слоты/разъёмы другие отключаются. по поводу перспектив агрейда на Zen2 - они гораздо более энергоэффективны чем Zen и Zen+. на S2H можно спокойно 3900x и 3950x в стоке ставить или 3800x с PBO. для полного душевного спокойствия просто вешаете дешёвый вентиль на VRM - стяжками или к корпусу, или прямо к 8pin на проц + креплению кулера. по кулерам: одновентильный Arctic Freezer 34 https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+Freezer+34 800-850грн и можно будет потом если что второй вентиль докупить 300грн (так выгоднее чем брать Arctic Freezer 34 DUO) https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+P12+PWM или be quiet! Pure Rock 2 https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/be-quiet-pure-rock-2-bk006/ https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/be-quiet-pure-rock-2-bk007/ и ещё как вариант https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/deepcool-gammaxx-400-v2-red-dp-mch4-gmx400v2-rd/ https://hotline.ua/computer/kulery-i-radiatory/?q=ID-COOLING+SE-224 https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/aardwolf-performa-10x-apf-10xpfm-120led/ но у них вентили качеством не блещут - будете потом докупать Arctic P12 PWM и вся экономия коту под хвост. всем советую брать Arctic Freezer 34 - когда их можно было за 650-700грн купить вообще было отлично. сейчас уже не так отлично, но даже за 800-850грн всё равно лучше, чем GAMMAXX 400 V2 Red/ID-COOLING SE-224. главным образом из-за очень качественных вентилей и настоящая MX-4 сразу в комплекте.
4 серпня 2020 р.
Надо ПК до собирать помогите. Внизу увидел рекомендации по запчастям от rawket исходя от этого: Ryzen 7 3800x RTX 2060 Super GIGABYTE Crucial Ballistix 3200MHz CL16 2x16 Chieftec 650W Proton (BDF-650C) А все остальное я не знаю что лучше взять по это всё. Хочу чтобы более или менее все подходило.
4 серпня 2020 р., 23:13
Не хватает м2 ссд на 0.5 или 1тб
4 серпня 2020 р., 23:21
Юрий
3800х довольно горячий процессор. Его покупка предполагает понимание зачем именно он нужен. А также желателен опыт с 7нм процессорами. Если такого понимания нет рассмотрите вариант 3600/3600х. Они гораздо проще впишутся в систему и не будет никаких сюрпризов
5 серпня 2020 р., 13:33
Трансляції відповів на коментар Юрий
Мне на 3D рендеринг + Photoshop, After Effects, Premire Pro и так далее.
4 серпня 2020 р.
Здравствуйте! Хочу собрать на этой плате такую сборку: Процессор: Ryzen 7 3700x или 3800x Видеокарта: MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X ОЗУ: Crucial 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz Ballistix Black (BL2K8G32C16U4B) (позже хочу расширить до 32ГБ) БП: Deepcool DA600-M Корпус: be quiet! Pure Base 500 Black (BG034) С ССД И жестким еще не определился. Подскажите пожалуйста что можно улучшить в этом ценовом диапазоне и выбрать недостающее. Собираю ПК первый раз, глаза разбегаются. Использоваться будет для 3Д-рендера и видеомонтажа на начальном уровне + в игры поиграть. Заранее спасибо!
Відповіді (2)
4 серпня 2020 р., 22:30
Юрий
Сразу стоит брать в такую сборку 32гб ОЗУ (2х16гб). БП стоит увеличить на перспективу до 650...700Вт M2 ssd на 0,5 или 1тб, ну и hdd х4 от емкости ssd Поскольку предполагаются длительные нагрузки то корпус с глухой передней панелью и жабрами лучше заменить на любой с сеткой на передней панели (и поддержкой 3х120 или 3х140 вертушек). Так как корпус изначально выбран не дешевый, то рекомендовать стандартный для этого случая не буду, смотрите какой нравится. И есть еще одна идея, на этом этапе брать процессор 6/12 3600 (для начального уровня работы и игр сойдет), с перспективой внушительного апгрейда на 12/24 4900Х в будущем
5 серпня 2020 р., 20:47
Naz
Мать возьмите уже на В550 ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ну или если на 450, то MSI B450M MORTAR MAX лучше, она на 150 грн дороже. Охлаждение чтото из этого: Arctic Freezer 34 eSports DUO Enermax ETS-T50 AXE - 230Вт be quiet! Dark Rock 4 Thermalright Macho *** SSD обязательно, SATA или M2 SSD под систему и программы то ssd с разъемом M2 чуть лучше будет но дороже: Samsung 970 EVO Plus 500 GB (MZ-V7S500BW) (обязательно с приставкой PLUS в конце, есть такие же без PLUS, их не стоит брать, греются и тротлят). ГАРАНТИЯ ДОЛЖНА БЫТЬ НЕ МЕНЬШЕ 60 МЕС. или ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB (ASX8200PNP-512GT-C) Если у вас архивы большие то HDD на 2-4 TB. Если нет то я бы взял на 1 TB еще один SSD в пару к SSD на M2 : Samsung 860 EVO 2.5 1 TB (MZ-76E1T0BW) Либо просто хотябы один SSD sata на 1TB или больше.. Да и ОЗУ 32 надо, 16 у меня в рендере мало стало как только в 3ДМакс появились большие сцены.
2 серпня 2020 р.
Здравствуйте! Банальный вопрос, подходит по мою сборку материка или надо менять? ПК собирался для комфортного и быстрого рендеринга 3D моделей, сцен и т.д. + до этого для комфортного время препровождения в играх. Ryzen 7 3800X MSI B450-A PRO MAX ASUS ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING Corsair 32 GB (2x16GB) DDR4 3200 MHz VENGEANCE RGB PRO Samsung 970 EVO 500 GB Deepcool 700W DA700 Помогите гуру собирателей ПК. Спасибо!
2 серпня 2020 р., 11:23
Юрий
С учетом профессионального применения, длительных максимальных нагрузок и т.д. возможно стоит рассмотреть варианты на х570. Эти платы больше подходят под топовые процессоры платформы. Как по питанию, так и по функциональности
2 серпня 2020 р., 12:49
Иван Грищук відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Смотрел видео обзоры, если в краце качество ASUS в разы выше чем у GIGABYTE. Поэтому и такой выбор. Corsair 32 GB (2x16GB) DDR4 3200 MHz VENGEANCE RGB PRO - Ключевое слово RGB, + до этого 3200 МГц а больше мне не надо. Можно бы было ноооо... (MicroATX) ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Башня, будет только, и еще раз, только be quiet! Dark Rock Pro 4 А корпус - Corsair Carbide 270R но у меня есть сомнения что у него достаточно воздушних дыр в корпусе для нормального продува, но я бы просто хотел максимально сдержанный, черный но в тоже время современным и без всяких лишних кнопок спереди (про кнопки спереди 50на50 может быить но лучше что бы нет), ну шо бы все было красиво.
2 серпня 2020 р., 14:32
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Иван Грищук
брать ASUS RTX 2060 STRIX вместо RTX 2060 SUPER от любого другого производителя в разы глупее. >Ключевое слово RGB >ноооо... (MicroATX) >только be quiet! Dark Rock Pro 4 смешно ну в принципе всё с вами ясно, зачем вы просили совета непонятно, зря только потратил на вас время. хороших покупок.
21 липня 2020 р.
Ребята, кто разбирается, помогите! :) Хочу: Собрать средненький игровой ПК для дома с ЛГБТ подсветкой. (Знаю. что это переплата за воздух, но очень хочется). Есть: 2x RX580 4GB (от фермы остались), SSD, Монитор 24'' с FreeSync, мышь-клава-звук. Надо: Подобрать Материнку с управляемой ЛГБТ подсветкой и соответствующие компоненты. Планы: (что вписалось в бюджет) - Ryzen 5 1600 AF | $116 - ASRock B450 Steel Legend | $105 - G.Skill Trident Z RGB 32GB (2x16) (F4-3200C16D-32GTZR) | $150 - CHIEFTEC Photon Gold GDP-650C-RGB | $79 - Deepcool Matrexx 55 V3 ADD-RGB WH 3F | 78$ Может есть варианты получше?
21 липня 2020 р., 19:44
Вадік «Chifth» Дудар
Немного поясню выбор: - Корпус: Нравится очень. Хочу именно белый. По этой же причине: - Материнка: Это одна из немногих с белым\серым дизайном и управляемой подсветкой. Но судя по обзорам\отзывам, там слабенькое питание плюс сильно греется VRM. Ну и стандартные минусы типа "либо второй PCI, либо второй M.2, либо SATA5,6". Смотрел B550M Steel Legend, Там всё как бы лучше, но цена.... - Блок питания: Не знаю потянет ли проц + 2 видеокарты (3х150ватт если грубо). И не знаю нужна ли мне подсветка вентилятора БП, если он снизу стоит. Хотя системник будет стоять на столе а у корпуса есть ножки. - ОЗУ: 32ГБ потому что хочу рамдиск, ну а фирма чисто потому что это самое бюджетное что нашёл в городе в рознице. Готов выслушать критику. - Водянка: Не знаю, надо ли оно мне вообще? Гнать проц особо не собираюсь. Хотя бы до 3,6\3,9ггц чтоб до уровня 2600 дотянуть. А стоит она дороговато. особенно ЛГБТ. В идеале хотелось бы материнку с хорошим питанием чтоб заюзать вторую видеокарту для стримов например (или для игр в CrossFireX), и 6 винтов + 2 NVme, но это наверное мечты...
21 липня 2020 р., 20:16
Вадік «Chifth» Дудар відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Так какой смысл их продавать? После майнинга их не сильно хотят брать. Вот я таким способом и решил их утилизировать :) В домашний ПК. Но раз уж видяха лучше встройки, то решил взять бюджетный 1600 АФ. А потом захотел ещё и подсветку. 3600 я и так могу взять, не продавая карту, но зачем он мне? 1600 для rx580 хватает с запасом.
21 липня 2020 р., 20:43
Юрий
Silverstone FARA SST-FAR1W-G, TG, White (SST-FAR1W-G)
16 липня 2020 р.
Здравствуйте, хочу собрать бюджетный пк без видеокарты но в дальнейшем ее докупить, например 1660 super. Что можете подсказать, подкоректировать? Процессор AMD Ryzen 5 3400G Материнская плата MSI B450-A PRO MAX Модуль памяти CRUCIAL Ballistix Sport LT Gray DDR4 3200MHz 16GB Kit 2x8GB SSD накопитель Crucial MX500 2.5 500 GB Блок питания Chieftec Retail Proton 600W Корпус ZALMAN N3
16 липня 2020 р., 16:37
Юрий
SSD 2,5 заменить на М2 nvme ну и возможно N3 с акриловой стенкой на Matrexx 55 MESH c закаленным стеклом плата в такой сборке дороговата... может GIGABYTE B450M S2H но это совсем бюджет
17 липня 2020 р., 06:39
Мертвий ринок ПК
да, мать перебор, GIGABYTE B450M S2H будет оптимально под такую сборку. память можно взять 2 таких и сэкономить ещё 150 грн. https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-8-gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-sport-at-bls8g4d32aestk/prices/#cond_new/0 как вариант в итоге возьмёте 1600 AF и вам и на видяху хватит - бу RX 560 4GB или RX 570 с остаточной гарантией от магазина где её покупали. искать например rx 570 гарантия на сайте объявлений. на будущее 1600 AF будет гораздо лучше под 1660 super чем 3400G. да и сходу встройка в 3400G не взлетает по сравнению с RX 560 4GB и тем более RX 570 .
21 липня 2020 р., 12:12
Naz
Нормальная сборка, а мамку можно заменить.
Сподобалось: Черный дизайн Разгон памяти Полноценная АТХ
Не сподобалося: нет type-c сзади
Отличная АТХ плата с идеальным черным дизайном. Раньше была похожая плата b350 pc mate(до сих пор работает, просто была отдана в другие руки). Отличный разгон памяти, 3600 мгц взял без проблем.
Коментарі (1)
3 липня 2020 р., 16:19
Мертвий ринок ПК
b350 pc mate с питальником 4 фазы на 1x PK616BA и 2x PK632BA по сравнению с этой платой вообще не взлетает, как и все MSI B350 платы.
25 червня 2020 р.
Здравствуйте. Подскажите, какую мать под 3600x лучше взять до 3к гривен?
25 червня 2020 р., 23:00
Можно эту, можно MSI B450 GAMING PLUS MAX
25 червня 2020 р., 23:26
Мертвий ринок ПК
MSI B450M MORTAR MAX лучшая плата до 3к гривен https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/msi-b450m-mortar-max/ смотрим на панельку ввода-вывода, на радиатор на VRM и на второй разъём для M.2 (пусть он и в 2 раза более медленный чем верхний, но он хотя бы есть). из минусов только 4 SATA порта, но если у вас нет кучи HDD - не проблема, тем более и у B450-A PRO MAX, и у B450 GAMING PLUS MAX если установить M.2 SSD 2 порта SATA отключаются и получаете те же 4 SATA. практически у всех B450 плат так. и всегда можно PCIe SATA 3.0 контроллер купить если что. это если выбирать лучшую сферическую мат плату до 3к гривен в вакууме из палаты мер и весов. под 3600x и B450M S2H прекрасно пойдёт и если экономия на материнке позволит вам купить лучше видяху - я бы лучше сэкономил на материнке.
26 червня 2020 р., 11:52
Юрий
Плюс 50...100 грн и можно брать полноформатную ASUS TUF B450-PRO GAMING В бюджет также помещается ASUS TUF B450M-PRO GAMING
25 червня 2020 р.
Здравствуйте. Подскажите, потянет ryzen 5 3600x?
25 червня 2020 р., 22:18
25 червня 2020 р., 23:38
Мертвий ринок ПК
любая AM4 плата с радиатором на VRM потянет ryzen 5 3600x. но брать что-то хуже/старее чем гига B450M S2H не рекомендую.
26 червня 2020 р., 11:54
Юрий
Потянет, но это Х-вый камень, и он в бусте и разогнанном бусте уже неплохо кушает. Возможно стоит немного доплатить и взять мать с более мощным VRM и радиаторами покрупнее
12 травня 2020 р.
Хочу обновить железо и взять AMD Ryzen 7 3700Х MSI B450-A PRO MAX Crucial 32GB (2х16) DDR4 3000MHz Ballistix Sport LT Использовать буду для 3D графики и рендеринга, пока как хобби, но с заделом на будущее. Проц гнать не планирую. Есть БП https://hotline.ua/computer-bloki-pitaniya/fsp-everest-700w-85plus/ GTX 1050Ti, 2 HDD, 1 SSD и корпус Deepcool Tesseract Вопросы: 1) правильно ли оставлять старый БП (покупался в 2011г) под новое железо или всё таки купить новый? 2) можно ли использовать боксовый кулер или лучше купить башню (и какую)? 3) не "задохнется" ли новое железо в старом корпусе?
Відповіді (13)
12 травня 2020 р., 17:11
Мертвий ринок ПК
лучше подождать лета и B550 плат. AMD зарядила что B450 не будут поддерживать 4000 процы (Zen 3) которые выйдут в конце года. если скажем через 3-5 лет захотите обновить проц придётся мать менять. т.е. нормального пути апгрейда с b450 в принципе не будет. если не можете ждать: AMD Ryzen 7 3800X сейчас не особо дороже 3700X. Ryzen 7 3800X лучше выбор особенно если гнать не планируете. память чуть выгоднее покупать 2 отдельные планки: https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-16-gb-ddr4-3000-mhz-ballistix-sport-lt-bls16g4d30besb/ https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-16-gb-ddr4-3000-mhz-ballistix-sport-lt-red-bls16g4d30aese/ 1) правильно 2) можно. если не гнать, то и комплектного Wraith PRISM хватит, особенно если заменить термопасту на GD900 (7г 60грн, если продают сильно дороже - не покупайте, развод, ищите в гугле если нет норм предложений на хотлайне) https://hotline.ua/computer/termopasta/?q=GD900 или Arctic MX-4. https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+MX-4 но конечно лучше купить башню - будет тише под нагрузкой и ниже температуры. https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+Freezer+34+Duo 3) у Deepcool Tesseract норм вентиляция, так что проблем быть не должно
12 травня 2020 р., 17:50
Dima відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Спасибо за совет! Я так понимаю, что после выхода МП на В550 нужно еще ждать, пока 1) рынок насытится и цены на них упадут; 2) пока по этим платам сделают тесты и будет понятно, что из плат норм, а что не очень. Как вы считаете? И можете посоветовать тихий БП под мою предполагаемую сборку в соотношении цена/качество?
12 травня 2020 р., 17:57
Naz
Мать можете взять на х570, например GIGABYTE X570 UD. Дороже на 1000. Но в будущем при апдейте вы в итоге сэкономите, например поставить новый проц ZEN3, заменив только проц. Если АМД идет по стопам Интел и делает тупиковые платформы, пока не всю платформу конечно, но отдельные ее чипы, это значит что нас ждет такое и в дальнейшем. Видимо процессоро-делы по другому не могут. Можете ждать B550. Выбирайте что для вас наиболее выгодно. Даже если вы возьмете на B450+3700X сейчас, это не значит что вам кровь из носа придется делать апдейт через пару лет на ZEN3. Комп этот и через 5-7 будет удовлетворять ваши потребности и не станет он сильно тупым после выхода Zen3-4-5. Можно оставить старый блок. Я бы заменил бокс, все таки проц не слабый, да и для меня тишина еще важна. И я думаю что в корпусе таком лучше будет если не боксовый куллер а более эффективный башенный. Либо бокс куллер+вентелятор на боковой двери. Что-то из этого(только убедитесь что он влезет в корпус): be quiet! Pure Rock Cooler Master Hyper 212 Black Edition Arctic Freezer 34 eSports DUO Enermax ETS-T50 AXE be quiet! Dark Rock 4 Корпус не плохой, но у него есть несколько небольших минусов по сравнению с другими. Имхо, у него с лица хоть и перфорация, но вентилятор один внизу и дует туда где он мало эффективен! Плюс от лица к комплектующим разделяет на всю высоту конструкция для дисков и приводов\реобасов, что еще больше создает сопротивление потоку. То есть спереди единственный куллер эффективен только для жестких дисков. Я еще бы поставил вентилятор на боковую дверцу, если куллер для проца не будет мешать. Но без разгона и с хорошей укладкой кабелей, логичной установкой дисков, вполне нормально можно организовать эффективное охлаждение.
7 травня 2020 р.
Планирую собрать на основе этой платы комп для 3д-графики (просто как хобби) и конечно же игр. Бюджет около 1000 баксов на системник. Оцените пожалуйста если есть желание: 1) AMD Ryzen 5 2600 2) Palit GeForce RTX 2060 GamingPro 3) Crucial 32 GB (2x16GB) DDR4 3000 MHz Ballistix Sport 4) SSD Silicon Power P34A60 512 GB 5) Блок питания be quiet! Pure Power 11 600W CM 6) Кулер be quiet! Pure Rock 7) Корпус Zalman M3 Plus
7 травня 2020 р., 23:25
savaof
Эх, придется немного добавлять денег, ради RTX... Матплата - Mortar Max, если хотите оставить такой шикарный корпус. 1) Ryzen 5 3600 однозначно, если для игр! 3) g.skill Aegis 3200 - дешевле и разгонится 4) Gammix S11 Pro однозначно! (лучше по всем параметрам!) 5) Блок питания можно попроще: Chieftec Polaris / Core 7) Корпус заменить, если настаиваете на A PRO MAX (она может не влезть в корпус)
8 травня 2020 р., 04:25
Мертвий ринок ПК
AMD Ryzen 5 1600 (YD1600BBAFBOX)........................3100 грн MSI B450M MORTAR MAX............................................ 2900грн Crucial 32GB DDR4 3000MHz Ballistix Sport LT.............4000грн ADATA XPG SX8200 Pro / Gammix S11 Pro 512 GB......2500грн Arctic Freezer 34 (ACFRE00052A)................................700грн Chieftec 650W Proton (BDF-650C)................................1800грн Deepcool MATREXX 55 MESH + вентили......................1500грн Palit GeForce RTX 2060 SUPER DUAL..........................11000грн ........................................................................................всего 27500грн чёт 1600 AF по выгодным ценам продали походу, можно было за 2700грн взять, в нынешней ситуации в принципе можно и AMD Ryzen 5 2600 (YD2600BBM6IAF) брать на 100грн дороже - за 3200 грн, чисто чтоб было
8 травня 2020 р., 04:53
Мертвий ринок ПК
1) берите 1600 AF, смысла переплачивать за 2600 нет - они гонятся одинаково. если бюджет позволяет вам взять Ryzen 5 3600 - с ним и RTX 2060 в играх сильно лучше не будет, гораздо лучше добавить бабло на видяху, а не на проц. например взять ту же RTX 2060 SUPER. 3) G.Skill Aegis гонится гораздо хуже чем Crucial 3000MHz. смотрите, чтобы Crucial была CL15 при 3000MHz. выгоднее купить 2 планки по 16 гигов отдельно https://hotline.ua/computer/moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/3102-5796-19139-98765-98766-294142-395819/ т.е. за 4к грн можно получить 32гига, наборы лучше чем отдельные планки не будут. брать G.Skill Aegis за 3600грн можно если на видяху не будет хватать https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/gskill-32-gb-2x16gb-ddr4-3000-mhz-aegis-f4-3000c16d-32gisb/ 4) SSD https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-sx8200-pro-512-gb-asx8200pnp-512gt-c/prices/#cond_new/0 https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-gammix-s11-pro-512-gb-agammixs11p-512gt-c/prices/#cond_new/0 https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-spectrix-s40g-512-gb-as40g-512gt-c/prices/#cond_new/0 5) be quiet! Pure Power 11 600W CM очень даже норм + 5 лет гарантии. Chieftec Polaris не сильно то и проще. Chieftec Core да, но гарантия на эти Chieftec всего 2 года. но можно конечно взять Chieftec 650W Proton. гарантия будет 3 года + модульные кабеля. https://hotline.ua/computer-bloki-pitaniya/chieftec-650w-proton-bdf-650c/ 6) башню можно брать и be quiet! Pure Rock - в принципе норм выбор. а можно чуть сэкономить и взять https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/arctic-freezer-34-acfre00052a/ будет не хуже. или Arctic Freezer 34 Duo - будет чуть эффективнее за счёт двух вентилей. https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+Freezer+34+Duo 7) придётся или менять мать (на ту же MORTAR MAX) или брать другой корпус, корпус смотрите чтобы поддерживал выбранный кулер на проц по высоте. легко можно найти вариант куда влезет B450-A PRO MAX, а так MORTAR MAX даже получше будет https://hotline.ua/computer-korpusa/deepcool-matrexx-55-mesh-dp-atx-matrexx55-mesh/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/aerocool-airhawk-4710562752427/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/silverstone-fara-r1-tempered-glass-sst-far1w-g/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/antec-nx310-0-761345-81031-9/ при желании если взять всё попроще - варианты указал - как раз на RTX 2060 SUPER может хватить. в игровом компе при ограниченном бюджете упор надо делать на видяху.
2 травня 2020 р.
господа, какую память (32GB ) порекомендуете для этой мобо под ryzen 3900? хочу понять - брать сразу 4000MHz или ту, которую можно разогнать до 4000Mhz. Опыта в разгоне ноль, но очень хочется научиться )
Відповіді (8)
2 травня 2020 р., 21:49
YurOK
Можно взять эту и оставить как есть (использовать XMP, без разгона) или разогнать, если вам это реально нужно: https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-32-gb-2x16gb-ddr4-3600-mhz-ballistix-red-bl2k16g36c16u4r/ Можно взять такую (подешевле), разогнать до 3800 или более, если сильно захочется: https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-32-gb-2x16gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-red-bl2k16g32c16u4r/
3 травня 2020 р., 08:59
Мертвий ринок ПК
>B450-A PRO MAX >можно разогнать до 4000MHz речь идёт про Ryzen, на данный момент никаких "разогнать до 4000MHz" потому-что InfinityFabric максимум работает на частоте 1900MHz, а DDR4 на той же опорной частоте выдаёт 3800MT/s (то что называют частотой или "MHz" памяти для DDR4, на деле это опорная частота помноженная на 2). когда разгон памяти выше 3800MT/s ("MHz") рассинхронизируется работа памяти и InfinityFabric и падает производительность, т.е. от памяти на частоте выше 3800MT/s практического толку нет. причём присутствует кремниевая лотерея: не на всех процах InfinityFabric стабильно работает на 1900MHz, у кого-то это 1866MHz (наиболее производительно память будет работать на 3733MT/s); у кого-то вообще стабильно работает максимум на 1800MHz (3600MT/s память) . соответственно для максимальной производительности ориентироваться нужно на InfinityFabric конкретного проца и гнать память относительно частоты InfinityFabric помноженной 2. и наоборот, если память не работает нормально / не гонится выше 3600MT/s ставить частоту InfinityFabric выше (или ниже) 1800MHz смысла нет. под разгон брать Crucial 3000MHz CL15 или Crucial 3200MHz CL16, гонятся они одинаково (хорошо) выгоднее взять например отдельно 2 таких https://hotline.ua/computer/moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/3102-5796-19139-98765-98766-294142-395819/ т.е. за 4к грн можно получить 32гига, если 3200MHz CL16, то уже дороже на 500-600грн https://hotline.ua/computer/moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/3102-5796-19139-98765-294142-361545-395818/ или наборы ещё дороже https://hotline.ua/computer/moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/3102-35541-98765-294142-361545-395818/ наборы лучше чем отдельные планки не будут. для Ryzen когда частота памяти выше 3200MT/s (MHz) в принципе можно считать, что производительность особо не теряется. т.е. если даже не получится разогнать выше, скажем, 3466MT/s (MHz) можно сказать, что вы ничего не теряете, "на глаз" разница принципиально не заметна. а так в теории и по циферкам в бенчмарках выше=лучше))
Оцінка товара
Сподобалось: Внешний вид. Радиаторы. Хороший питальник. Тащит 1600af в разгоне до 4.0 на вольтаже 1.2
Не сподобалося: Пока не могу сказать что не нравится
Досвід використання: кілька тижнів
Посмотрим как проживет под разгоном
27 квітня 2020 р.
Після обнови біоса частота процесора чомусь зробилась 2.20ghz а має бути 3.6ghz а при включені xmp профіля буститись до 4.2 автомат но тепер низька частота хіба можна регулювати в ручну або переключати режими в msi dragon center На тихий ,баланс , екстремальний на балансі ставить частоту 3,6ghz постоянну а екстрим на 4,15ghz на постоянно плюс кулер процесора гаратає на максимум . Як вернути назви щоб він автоматично гнав процессор до 4,2ghz , і чи можна прошити назви на попередній біос чи це не через біос ?
27 квітня 2020 р., 08:40
Мертвий ринок ПК
>чомусь зробилась 2.20ghz без нагрузки может и ниже быть. энергосбережение, все дела. если вас это не устраивает - зайдите в управление электропитанием и выберите другой профиль/измените настройки профиля. биос можно прошить абсолютно любой версии методом прошивки с флешки.
27 квітня 2020 р., 10:05
Yra Lor відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Це не було би проблемою но частоти не піднімаються навіть при нагрузці так і працюють на частоті 2,2ghz. Я запускав ігру і афтербьорнер частоти показували не більше 2,2, і коли відкрив браузер з пару вкладками і щещось і на фоні включена музика починає задати це означає що недостаток мошності, в ручну частоти піднімаю все добре, но я не хочу щоб постоянно була частотою 4ghz.
27 квітня 2020 р., 11:55
YurOK відповів на коментар Yra Lor
На форумах інколи пишуть про проблеми з частотами/продуктивністю після оновлення AGESA. Нова версія біоса якраз містить оновлення AMD AGESA ComboAm4PI до версії 1.0.0.5. Пробували скинути налаштування біоса до заводських (витягнути батарейку на материнській платі)?
Оцінка товара
Сподобалось: Понравился Биос. После старого Азуса m5a совершенного другой уровень. В автомате разогнал память Кингстон до 3200 и проц Ryzen 2700x до 4,15 гц. Крутится круглосуточно 4-й месяц.
Не сподобалося: Пока нет претензий. Но за эти деньги можно было добавить второй слотик под ssd nvme
Досвід використання: кілька місяців
14 квітня 2020 р.
Здравствуйте хочу собрать компьютер для монтажа, бюджет 27000 грн хотелось бы узнать какой конфиг лушче за эти деньги? думаю сейчас над этим 1. MSI B450-A PRO MAX 2. Ryzen 7 2700x 3. Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro Dual 4. G.Skill DDR4 32GB (2x16GB) 3200Mhz Trident Z RGB 5. SSD-диск Transcend MTE110 256GB M.2 6. CHIEFTEC Proton 600W ПОдскажите пожалуйста нормально ли будет? На чем можно сэкономить а на чем не стоит? и возможно ли в дальнейшем апгрейднуть до 3900x или надо другую материнку? Заранее спасибо)
Відповіді (15)
14 квітня 2020 р., 18:22
Naz
Нормальный конфиг: Можно начать с 2700, а потратить разницу на остальное потом обновиться до 3900х когда он чуть дешевле станет. Куллер Enermax ETS-T50 AXE, будет тише и прохладнее + он справиться с более производительными процессорами в будущем. Видеокарта если чисто для монтажа, то можно на уровень меньше. Если и пошпилить или будет в использовании программа которая "видеокарта-зависимая", ну и плюс с расчетом небольшого будущего тогда 1660 SUPER и выше. Только я бы взял от Gigabyte или MSI. Память Crucial 32 GB (2x16GB) DDR4 3200 MHz Ballistix (BL2K16G32C16U4B) SSD Samsung 970 EVO Plus 500 GB (MZ-V7S500BW) (обязательно с приставкой PLUS) или ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB (ASX8200PNP-512GT-C)
14 квітня 2020 р., 18:28
Мертвий ринок ПК
2. сразу брать 3700x 3. достаточно 1650 Super, если хочется и в игры поиграть есть нормальная GTX 1660 Super дешевле https://hotline.ua/computer-videokarty/colorful-geforce-gtx-1660-super-nb-6g-v-gtx-1660-super-nb-6g-v/prices/#cond_new/0 4. Crucial AES без РГБ например 2 такие https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-16-gb-ddr4-3000-mhz-ballistix-sport-lt-red-bls16g4d30aese/prices/#cond_new/0 + разогнать (у MSI B450-A PRO MAX есть MemoryTryIt! в биосе) 5. SSD повместительнее https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-spectrix-s40g-512-gb-as40g-512gt-c/ https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-sx8200-pro-512-gb-asx8200pnp-512gt-c/ https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-gammix-s11-pro-512-gb-agammixs11p-512gt-c/ апгрейднуть до 3900x можно, мать отличный выбор
14 квітня 2020 р., 18:36
Molakarov відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Разница между 3700х и 3800х небольшая, но частоты у 3800х побольше.
12 квітня 2020 р.
Здравствуйте. Планирую перейти с i5 6500 на ryzen 3600 (кстати хороший ли это выбор ?). Так вот, подскажите, пожалуйста, какую материнку подобрать для ryzen 3600. Не совсем понимаю какой вариант лучше - эта MSI B450-A PRO MAX или MSI B450 GAMING PLUS MAX ? Либо вообще лучше другой вариант подобрать ?
12 квітня 2020 р., 10:15
Мертвий ринок ПК
GAMING PLUS MAX и A PRO MAX по сути отличаются только цветом (и цветом биоса - ради красненького биоса нужно покупать красненькую GAMING PLUS MAX)), у A PRO MAX биос чёрно-белый). чуть лучше вариант это MSI B450M MORTAR MAX у MORTAR MAX по сравнению с ними один USB порт Type-C (10 Gbit/s) вместо Type-A, и на 2 USB (5 Gbit/s) больше + дополнительный M.2 слот PCIe 2.0 x4 (в 2 раза медленнее чем верхний PCIe 3.0 x4 ), но на 2 SATA меньше (которые у B450 плат с 6 SATA всё равно отключаются если установить M.2). и есть цифровой SPDIF выход. смотрите по ценам, на данный момент MSI B450-A PRO MAX самый выгодный вариант, под Ryzen 3600 более чем, проц отличный, плата под него будет отлично и в будущем с этими платами без проблем сможете заапгрейдиться на Ryzen-ы помощнее. как по мне ничего лучше в плане цена/возможности на рынке чем MSI B450M MORTAR MAX / MSI B450-A PRO MAX нет. есть нюанс - под 3600 вполне достаточно и платы гораздо проще (и дешевле): GIGABYTE B450M S2H https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/gigabyte-b450m-s2h/ т.е. если вам не нужен в будущем апгрейд на что-то мощнее чем 3700x (например 2700x и 3900х могут гораздо больше тока потреблять и соответственно гораздо сильнее греют VRM на плате), то с S2H можно сэкономить штуку грн на материнке и всё прекрасно будет работать.
12 квітня 2020 р., 15:57
Naz
Хороший выбор, мамки отличные, другой вариант не нужен.
12 квітня 2020 р., 19:19
Коваленко Александр відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Понял, спасибо. Пока MSI B450-A PRO MAX выглядит самым оптимальным вариантом, так как хотелось бы в будущем иметь маневр для апгрейда.
8 квітня 2020 р.
Чому я не можу поставити windows 7 на цю материнку, вона що не підтримує її?
Відповіді (27)
8 квітня 2020 р., 11:28
Мертвий ринок ПК
поддерживает, 64 бит версию, но только с процами первого и второго поколения. с Ryzen 3000 не получится Support for Windows® 7 64-bit * To support Windows® 7 64-bit, you must install an AMD Pinnacle Ridge & Summit Ridge CPU и вообще 2020й на дворе. если вам хочется нормальную винду без метроприложений - есть LTSC ветка десятки.
8 квітня 2020 р., 12:30
Yra Lor відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Та мені її не потрібно но я поставив відеокарту затичку тимчасову а коли віндовс ставить трайвера і перезагружається то вибиває що віндовс поврнжден і начинає відновляти і не відновлює, треба наново вінду ставити. І робити відкат драйвера. Що мені робити в такому випадку?
8 квітня 2020 р., 12:50
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Yra Lor
бывает, ставить Windows 10 LTSC и дрова на видяху вручную. или попробуйте восстановить систему, при начале загрузки винды вырубаете комп на третий раз должны появиться варианты загрузки/восстановления. подробнее в гугле.
3 квітня 2020 р.
1. MSI B450-A PRO MAX 2. Ryzen 5 3600 3. Palit GeForce GTX 1080 Ti GameRock Premium Edition 4. Kingston 32 GB (2x16GB) DDR4 3200 MHz HyperX Fury Black 5. SSD накопитель Samsung PM981 512 GB 6. Chieftec GPS-750C(в наличии) 7.Vinga Ark 8. водянка Aigo darkflash t 240 pc корпус водяного охлаждения компьютера вентилятор CPU заранее спасибо
Відповіді (4)
3 квітня 2020 р., 23:13
keglya
Видеокарту замените на что-нибудь из 20й серии Год назад уже невыгодно было брать 1080ти как из-за цены, так и из-за гарантии одного ссд на 500гб будет мало (хотя, опять же, исходя из того, для чего нужен пк, но, судя по сборке, игры будут на нем), берите ещё и в любом случае hdd на 1тб, лишним точно не будет водянка для 3600 не нужна, а уж тем более дешман с али, за эти деньги можно хорошую башню взять
4 квітня 2020 р., 02:02
Мертвий ринок ПК
вместо водянки просто взять нормальную башню, водянка в этой сборке не нужна. например https://hotline.ua/sr/?q=Enermax%20ETS-T50%20AXE%20Silent%20Edition а так под 3600 достаточно вариантов и попроще https://hotline.ua/sr/?q=Performa+Aardwolf+10X https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/arctic-freezer-34-acfre00052a/ https://hotline.ua/sr/?q=Arctic+Freezer+34 https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/be-quiet-pure-rock-bk009/ примерно за эти же деньги и дешевле не составит труда найти нормальный корпус с закалённым стеклом, а не с акрилом. например https://hotline.ua/computer-korpusa/aerocool-airhawk-duo-4710562752434/ https://hotline.ua/computer-korpusa/aerocool-airhawk-4710562752427/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/deepcool-matrexx-55-mesh-dp-atx-matrexx55-mesh/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/vinga-tank/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/antec-nx310-0-761345-81031-9/ https://hotline.ua/computer-korpusa/fractal-design-meshify-c-white-tg-fd-ca-mesh-c-wt-tgc/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/cooler-master-masterbox-td500-mesh-wcontroller-mcb-d500d-kgnn-s01/ не забывайте смотреть на максимально поддерживаемую высоту кулера видяха RTX 2070 SUPER в среднем по палате чуть медленнее, но не существенно и в плане гарантии как отметил fake гораздо лучше, новые игры в первую очередь будут оптимизировать под новые видяхи как RTX 2070 SUPER, т.е. чем дальше тем GTX 1080 Ti будет хуже youtu.be/wHGHKIb3iG4?t=584 SSD https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-spectrix-s40g-512-gb-as40g-512gt-c/discussion/#discussion https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-sx8200-pro-512-gb-asx8200pnp-512gt-c/ https://hotline.ua/computer-diski-ssd/adata-xpg-gammix-s11-pro-512-gb-agammixs11p-512gt-c/ для игрового компа 32 гига памяти нафиг не нужны. вместо HyperX Fury лучше берите Crucial AES на Micron rev E https://hotline.ua/computer/moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/3102/?q=Crucial%20AES и есть 3600MHz вариант за 2111грн, потенциально могут на родных таймингах и частоте не завестись, тем не менее https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/gskill-16-gb-2x8gb-ddr4-3600-mhz-ripjaws-v-f4-3600c19d-16gvrb/prices/#cond_new/0 если не заведутся придётся настраивать вручную и тестить, благо в биосе MSI есть функция MemoryTryIt! для новичков в этом деле если взять корпус с ценником ближе к 1к грн типа Vinga Tank и Deepcool MATREXX 55 MESH (+дешёвые вентили), охлад проца типа https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/arctic-freezer-34-esports-yellow-acfre00058a/prices/#cond_new/0 за меньше чем 800грн с доставкой (или Arctic Freezer 34 (ACFRE00052A) за 700грн) и 16 гигов оперативы вместо 32, то вам и на RTX 2080 SUPER может хватить, что будет ГОРАЗДО лучше для игр, чем то, что вы собрали. если всё ещё на RTX 2080 SUPER не хватает: 1) SSD попроще https://hotline.ua/computer-diski-ssd/crucial-mx500-25-500-gb-ct500mx500ssd1/ 2) материнку дешевле - гигу S2H https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/gigabyte-b450m-s2h/discussion/ 3) если всё ещё не хватает, лично я бы взял 1600AF и разогнал его до 4ГГц https://hotline.ua/computer-processory/amd-ryzen-5-1600-yd1600bbafbox/ потому-что главное в игровом компе - видяха.
21 квітня 2020 р., 21:53
Baratheon
Замените видеокарту на 2070 супер и даже не думайте брать 1080ti... Если даже забыть о старой памяти, то не исключено что ваша видяха где то на складе магазина майнила и после бума запаковалась и пошла дальше продаваться.
1 березня 2020 р.
Всем привет! Cобираю машинку для игр на этой плате. Сценарий - все топ игры этого и следующих 2 лет на ультрах с комфортным фпс~60. Собираю с нуля. Бюджет +-20к и игровой монитор. FullHD достаточно будет, но если есть шанс доплатить немного и получить 60фпс в 2к было бы неплохо. 120+гц развертка не интересует. Оцените или поправьте сборку. 1. MSI B450-A PRO MAX 2. Ryzen 5 3600 3. MSI Radeon RX 5500 XT MECH 8G OC 4. AOC 24G2U5 5) G.Skill 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz 6) SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB 7) Arctic Freezer 34 eSports DUO Grey/White 8) Deepcool DA700 9) Aerocool Aero One Black
1 березня 2020 р., 18:37
Юрий
Можно покритиковать только БП на 700вт (достаточно 600...650 как универсальная мощность) и кулер который делался под интел и был достаточно коряво адаптирован под ам4. Если хотите 2к то вам 5600хт или 2060/2060s. Ну и возможно только один m2 на плате
1 березня 2020 р., 19:38
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Юрий
хватит нести эту чушь про кулер
1 березня 2020 р., 22:25
Мертвий ринок ПК
при сборке игрового компа упор надо делать на видяху. Видеокарта MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6634грн в utc Память Crucial 8 GB DDR4 3200 MHz Ballistix Sport AT (BLS8G4D32AESTK) 2 штуки само собой Блок питания Chieftec 650W Proton (BDF-650C) Корпус https://hotline.ua/computer-korpusa/deepcool-matrexx-55-mesh-dp-atx-matrexx55-mesh/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/vinga-tank/ + докупить вентили https://hotline.ua/computer-korpusa/aerocool-airhawk-4710562752427/ + докупить вентили но с этими изменениями в 20к не вписываешься, поэтому в плане очереди берём более дешёвые компоненты пока цена не устроит: берём кулер попроще Воздушное охлаждение Arctic Freezer 34 (ACFRE00052A) или Aardwolf Performa 9X (APF-9X-120) берём БП попроще Chieftec 600W Proton (BDF-600S) или Chieftec Smart GPS-550A8 берём материнку попроще MSI B450M PRO-VDH MAX или даже GIGABYTE B450M S2H - замечательно подходит для 6-ядерников берём SSD попроще SSD накопитель Crucial MX500 2.5 500 GB (CT500MX500SSD1) или Crucial BX500 480 GB (CT480BX500SSD1) или ADATA Ultimate SU650 480 GB (ASU650SS-480GT-R) и самый простой вариант вписаться в бюджет - взять клон 2600 т.е. 1600 AF https://hotline.ua/computer-processory/amd-ryzen-5-1600-yd1600bbafbox/ разгоняется до 4ГГц элементарно изменением двух циферок в биосе. в любом случае с более производительной видяхой в играх с 1600 AF FPS будет лучше чем с Ryzen 5 3600 и RX 5500 XT
Сподобалось: Радиаторы, поддержка третьего поколения, поддержка SSD NVME
Не сподобалося: Нет такого.
Досвід використання: кілька тижнів
В ходу несколько недель, всё отлично, неисправностей не обнаружено. Рекомендую к покупке, топ за свои деньги.
27 лютого 2020 р.
Читал что у этой платы хрупкий текстолит. Станет на нее без перегибов массивный куллер, вроде Aardwolf Performa 9X?
Відповіді (16)
27 лютого 2020 р., 23:21
Naz
Нормально все будет, текстолит как у большинства. Аккуратно монтируйте тяжелые радиаторы.
27 лютого 2020 р., 23:50
Erih відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Читал в отзывах на разных сайтах, вроде даже здесь были жалобы на хруст. Беспокоюсь я за хрупкость уже постфактум, плата и куллер уже в пути.
28 лютого 2020 р., 00:41
Мертвий ринок ПК
где читали? нормальный у неё текстолит, Aardwolf Performa 9X вряд ли тянет на массивный кулер и да, станет без перегибов если прикрутите без перегибов - крепление у Aardwolf Performa 9X не самое удачное и бэкплейт пластиковый. я бы лучше брал Arctic Freezer 34, весит чуток легче, вывозит за счёт лучшего вентиля и вероятно более оптимального расположения трубок, крепится к родному металлическому бекплейту платы https://hotline.ua/computer-kulery-i-radiatory/arctic-freezer-34-acfre00052a/prices/#cond_new/0
20 січня 2020 р.
Добрый день. Хочу собрать более-менее производительную систему на базе данной материнской платы. И так, чтобы вложиться в 10-11к грн. Что можете посоветовать, какие подобрать комплектующие? Или лучше взять материнку с сокетом 1151-v2?
Відповіді (13)
20 січня 2020 р., 17:41
IK
Эта плата вполне достойная. Но за 10к выйдет бюджетная сборка.
20 січня 2020 р., 20:03
Юрий
Посоветую начать с r5 3400g и b450 mortar max. Ниже не смотреть.
22 січня 2020 р., 12:21
savaof
А что собираетесь делать (играть) на будущем компе в ближайшие 3 года?
Надійність
Сподобалось: Хороше компонування роз'ємів, G.Skill 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz Aegis по XMP профілю без проблем працюють. Для Ryzen 2700 без розгону виявилось достатньо 4pin живлення.
Не сподобалося: відсутність піну LED CPU для старший Райзенів xD. Текстоліт похрустував коли діставав із коробки але, можливо, вони усі такі.
Досвід використання: кілька годин
Напишу лише про власні нюанси експлуатації. У моєму випадку БЖ мав лише 4pin живлення для ЦП і боявся, що не заведеться але все минулося. Живлення вистачає, все працює. Конектори підключення POWER, HDD LED і т.д. на самій платі не підписані, тому раджу не губити інструкцію. Для людей, які збирають ПК не кожного дня це може бути критичним. Плата бралася як хороший і надійний варіант для робочого ПК(PS, LR), тому щодо стабільності та температур під час розгону ЦП чи відеокарти нічого не скажу. Мабуть, найкраща (не)бюджетна мат. плата для пред-топових процесорів або для тих, хто цінують стабільність та надійність у бюджетних системах.
Надійність
Сподобалось: Ціна АТХ якісний VRM на хороших мосфетах з радіаторами, як для такої цінової категорії то просто супер! Можливо прошити біос без процесора
Не сподобалося: Значних недоліків поки не замітив
За таку ціну - Одна з найкращих плат на чіпсеті B450!
Коментарі (3)
10 січня 2020 р., 19:23
Cyberstorm
а якi незначнi недолiки ?
12 січня 2020 р., 16:34
Volander
а поки взагалі ніяких) Можливо доповню, коли вже буде час і натхнення для розгону.
5 жовтня 2022 р., 15:25
Volander
До мінусів це BIOS, можливо сила звички, але дизайн та юзабельність в asus більше подобаються. Друге, це те, що пункт вмикання комп\'ютера, після раптового зникнення живлення Power On AC Power Loss і надалі не працює коректно, що не вибирай, послідній стан, [Power Off] [Power On], він постійно буде вмикатись! Звукова Realtek ALC892 була застарілою на момент випуску материнки, не те що зараз, ще вона таки \"тихіша\" посеред подібних І на останок, цей темно шоколадний колір, або чорний, який зараз в моді в материнках, якщо погане освітлення, нічого не видно, потрібно приглядатись. Отож зараз, я би 5 зірок не поставив.
28 грудня 2019 р.
2700x потянет?
28 грудня 2019 р., 14:37
Без сомнения, хоть и 4+2 питание но вполне приличное
29 грудня 2019 р., 04:29
Мертвий ринок ПК
потянет. отличный выбор под 2700x, я бы даже сказал оптимальный - всё что дешевле однозначно хуже, всё что дороже не имеет особых преимуществ (или даже всё ещё хуже под 2700x). ещё хорошие варианты MSI B450 GAMING PLUS MAX и MSI B450M MORTAR MAX. на ваш вкус и цвет. GAMING PLUS MAX и A PRO MAX по сути отличаются только цветом. у MORTAR MAX по сравнению с ними один USB порт Type-C (10 Gbit/s) вместо Type-A, и на 2 USB (5 Gbit/s) больше + дополнительный M.2 слот PCIe 2.0 x4, но на 2 SATA меньше. и есть цифровой SPDIF выход. в любом случае, хорошо продуваемый корпус и задний верхний вентиль вниз для обдува радиатора VRM лишними не будут.
30 грудня 2019 р., 00:56
Dr. Markelius
А почему и нет? Потянет, оптимальный вариант для 2700x. Только, как верно вам уже написали не стоит запихивать всё в маленький плохо вентилируемый корпус.
Надійність
Сподобалось: Цветовое решение и толщина текстолита платы, качественная электронная элементная база, массивные радиаторы на VRM по схеме 4+2, где в верхнем плече мосфеты 4с029n на 46 ампер, а в нижнем 4с024n на 78 ампер, т.е. для Ryzen 5 вполне себе хорошее решение для разгона, 4 слота для памяти (максимально - 64 Gb), всеядность к производителям памяти, свободно встанут модули памяти с масивными радиаторами охлаждения, наличие кнопки Flash BIOS. В нормальном режиме работы температура платы не превышает 33-38 градусов, усиленный слот для видеокарты.
Не сподобалося: Постоянное допиливание производителем биоса и драйверов, старт платы от нажатия кнопки питания до начала прохождения post'а более 5 сек (кстати у младших моделей MSI на чипсете А320, B350 аналогично происходит загрузка). Аудиокодек для очень неискушенных пользователей (откровенно древний), благо есть четыре PCIe 2.0 x1, куда можно установить плату с более качественным звуковым решением (фактически, если будет две видеокарты в 2-Way AMD CrossFire, то звуковую карту, с большим натягом (зависит от высоты звуковой карты), можно будет поставить только лишь в самый нижний слот).
Отличное решение для систем среднего уровня, когда хотелось бы иметь запас по разгону, но не хочется много за это платить. Также хороший альтернативный вариант в сравнении с MSI TOMAHAWK MAX, когда денег, вот совсем впритык, и ищешь пути экономии. При грамотном подходе, плата позволит выжать макисмум и из процессора и из памяти. Однозначно рекомендуется к покупке.
Коментарі (5)
10 грудня 2019 р., 11:19
SG
Согласен что сист. плата отличная!А сейчас цена упала немного,теперь это универсальный выбор. На иностранном ресурсе сейчас хейтят MSI, при этом форсят Asus.. Совпадение-ли? Что за память установлена, по частотам?
10 грудня 2019 р., 12:13
Dr. Markelius відповів на коментар SG
Память дешевая (на момент приобретения), Samsung DDR4 4GB 2400Mhz (M378A5244CB0-CRC), стоит 4х4. Прекрасно гонится до 3200, но греется и тайминги у неё не очень. Думаю, менять буду на что-то с более интересными таймингами и частотой не ниже 3200, например HyperX HX432C16PB3K2/16, пишут, что её вполне можно не плохо разогнать с хорошими таймингами. А так, почитаю ещё обзоры может в сторону более дорогих модулей посмотрю. Да, хейтить можно всё, что угодно, но я не встречал, прям вот откровенно провальных продуктов у MSI. У компании всегда хороший ценник и стабильное качество. Да, бывают затыки с прошивками, но у кого их не бывает?
10 грудня 2019 р., 16:54
aaggol відповів на коментар Dr. Markelius
https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-16-gb-2x8gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-sport-lt-gray-bls2k8g4d32aesbk/ я разогнал до 3600 изменяя только тайминги 16,16,19,16,36 запись 52 чтение 50 латентность 65,1.
1 грудня 2019 р.
Запуститься ли Ryzen5 3600 на ней со старта без перепрошивки биоса? И удачна ли она под этот проц? Если она проблемная, то посоветуйте плиз норм мать под Ryzen5 3600 с поддержкой частот 3466 MHZ. Спасибо
Відповіді (23)
1 грудня 2019 р., 23:50
Мертвий ринок ПК
3600 (и любой Ryzen 3x00) запустится без перепрошивки биоса, удачна под любой проц в рамках 1600-3900х, включая 3600. ничего лучше тут не посоветуешь, только после сборки и запуска компа обновить биос на последний, чтобы потенциальных проблем меньше было.
2 грудня 2019 р., 01:34
EFES00 відповів на коментар Мертвий ринок ПК
спасибо А под нее нормально эта память станет https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/kingston-16-gb-2x8gb-ddr4-3466-mhz-hyperx-fury-black-hx434c16fb3k216/#specification Вроде по спецификации находит, но решил уточнить у специалиста )
2 грудня 2019 р., 05:06
Мертвий ринок ПК відповів на коментар EFES00
да, нормально станет.
1 грудня 2019 р.
Какая мать лучше под 2600x для разгона эта или GIGABYTE B450M DS3H, или другая в ценовом диапазоне до 2200?
Відповіді (14)
1 грудня 2019 р., 16:56
B450-A PRO MAX лучше
1 грудня 2019 р., 17:38
aaggol відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Corsair 16 GB (2x8GB) DDR4 3000 MHz (CMK16GX4M2B3000C15) или что то другое в этом ценовом. В мануале написано что поддерживается до 2667
1 грудня 2019 р., 23:58
Мертвий ринок ПК відповів на коментар aaggol
память лучше взять https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/crucial-16-gb-2x8gb-ddr4-3200-mhz-ballistix-sport-lt-gray-bls2k8g4d32aesbk/ 1841грн но и CMK16GX4M2B3000C15 за ~1700грн вполне хороший вариант самый выгодный вариант который не хуже Corsair (разве что радиаторов нет, но они всё равно больше для красоты) https://hotline.ua/computer-moduli-pamyati-dlya-pk-i-noutbukov/gskill-16-gb-2x8gb-ddr4-3000-mhz-aegis-f4-3000c16d-16gisb/
11 листопада 2019 р.
Подскажите, на плате MSI B450-A PRO MAX биос черно белый у всех? или это только мне повезло.
11 листопада 2019 р., 14:04
Мертвий ринок ПК
у всех. это не баг - это фича. под цвет материнки. ради красненького биоса нужно покупать красненькую GAMING PLUS MAX))
13 листопада 2019 р., 18:55
SG
Да, у меня ещё и белый "кирпичик" на экране определения видеовыхода монитора.То ли фича такая или что же это. Вечером залью фото. upd Вот заскринил https://ibb.co/S07D3yH
13 листопада 2019 р., 21:06
ryben відповів на коментар SG
и что ? у меня тоже на всех (4 мамках ) был и есть этот квадрат подключения аналог или цифровой вход
Надійність
Сподобалось: Охлаждение, компоновка. Ничего лишнего в дизайне.Текстолит не тонкий, радиаторы и плата в целом довольно массивны. Температура в обычном режиме 33С" и до 40 в тестах.
Не сподобалося: Есть некоторые моменты, но они оказались решаемы! Драйвера и биос ещё допиливают. Старт от нажатия кнопки до запуска биос- больше 5 секунд, до экрана win10- секунд 25(ssd).
Досвід використання: кілька днів
Выбирал разные, но решил не сильно экономить но и без излишеств(для R5 3600). Настройка занимает некоторое время, ещё необходима доработка ПО. Но это дело времени и MSI)
Фото Материнська плата MSI B450-A PRO MAX від користувача SG
31 жовтня 2019 р.
Чем отличаются MSI B450 GAMING PLUS MAX и MSI B450-A PRO MAX? На вид только дизайном и доп выходом D-SUB?
31 жовтня 2019 р., 12:20
XOI
Различия https://hotline.ua/computer/materinskie-platy/cmp/?s=17678571-17678574, у MSI B450-A PRO MAX есть VGA разъем
31 жовтня 2019 р., 12:32
Мертвий ринок ПК
и ещё у GAMING PLUS кусок металла на чипсете больше (аля "радиатор"), хотя толку от этого ноль. т.е. больше ничем не отличаются кроме позиционирования. типа одна для профессионалов, а вторая для геймеров. ещё цвет биоса разный, у B450-A PRO MAX он чёрно-белый как и плата. питальники одинаковые.
31 жовтня 2019 р., 15:15
SpirtRoyal відповів на коментар XOI
Ну так я и написал что выход есть D-SUB
25 жовтня 2019 р.
Система на этой материнской плате один день проработал и больше не запускается. Можно ли это как-то решить? На экран не выводится изображение и возле 24 пинового коннектора горит светодиод с подписью Cpu. Повторюсь. Система работала, а потом перестала. Даже в BIOS зайти нельзя. Пытался обновить BIOS через BIOS Flashback и всё равно не помогло.
Відповіді (24)
25 жовтня 2019 р., 15:06
keglya
Когда гнал память на своём домашнем пк, тоже на одном моменте всё наглухо повисло и горел светодиод cpu, помогло просто стандартное сбрасывание биоса путём замыкания контактов отверткой
25 жовтня 2019 р., 15:29
Ark Royal відповів на коментар keglya
Сбросить Биос вытянув батарейку не вариант?
25 жовтня 2019 р., 15:55
Ark Royal відповів на коментар Мертвий ринок ПК
Ryzen 5 1600. Память я переставлял — не помолго, вынимал все планки пробовал запустить и так же светился диод с подписью Cpu.
23 жовтня 2019 р.
Вопрос к владельцам: в отзывах прочитал, что есть проблема с долгим стартом (долгим прохождением POST) платы чуть ли не 3 минуты. Существует такая проблема и решается ли последним биосом?
23 жовтня 2019 р., 17:17
Мертвий ринок ПК
эта проблема решается отключением CSM в биосе и установкой Windows 10 в режиме UEFI Settings/Advanced/Windows OS Configuration BIOS UEFI/CSM Mode -> UEFI радуемся. и у вас этой проблемы скорее всего не будет, потому-что вы скорее всего купите абсолютно другое железо.
23 жовтня 2019 р., 17:48
Серега Суровец відповів на коментар Мертвий ринок ПК
привет, ориентируюсь на ваши комментарии, аргументированно и обоснованно в целом.. Нужен ваш совет, взял ryzen 2700x нужна материнская плата, с расчетом апгрейда в будущем на четвертое поколение райзенов 8-ми и более ядер типа 3900x.. Из В-450 рассматриваю Тамагавк (на сколько понимаю тут максимум 8 ядер без разгона потолок) Или вариант msi x470 gaming pro.. разгон не рассматриваю.. проц под рабочие задачи в основном. Сломал мозг от обзоров и комментов под ними) Посоветуйте.. или может вообще только в сторону x570 смотреть?
23 жовтня 2019 р., 18:51
Мертвий ринок ПК відповів на коментар Серега Суровец
здравствуйте, под 2700x/3900x можно и B450-A PRO MAX взять как самый выгодный и при этом вполне подходящий вариант. главное чтобы корпус нормально вентилировался (желательно чтобы была сетка спереди), для пущего охлаждающего эффекта просто ставите задний верхний вентилятор в корпусе чтобы дул вниз прямо на радиатор VRM. Tomahawk Max и Mortar Max в целом будут немного лучше в такой конфигурации за счёт лучшего радиатора, но не существенно т.е. рекомендую взять или B450-A PRO MAX как самый выгодный вариант по цене или Mortar Max как промежуточный вариант. у неё на 2 SATA порта меньше зато на 2 USB 3.0 больше. Tomahawk Max особого смысла брать нет, разве что если 500 грн некуда деть (на них лучше накупить вентилей в системник). 3900x потребляет меньше тока чем 2700x в разгоне, так что всё будет нормально на всех упомянутых выше платах. а вот под 3950x нужно уже брать хотя бы ASUS PRIME X570-P.
22 жовтня 2019 р.
Чи потягне ця плата 2700 розігнаний?
23 жовтня 2019 р., 03:53
Мертвий ринок ПК
потянет. отличный выбор под 2700, я бы даже сказал оптимальный - всё что дешевле однозначно хуже, всё что дороже не имеет особых преимуществ (или даже всё ещё хуже под 2700).
23 жовтня 2019 р., 12:48
heid
не потянет она. лучше возьми https://hotline.ua/computer-materinskie-platy/asus-tuf-b450-pro-gaming/
23 жовтня 2019 р., 18:29
Мертвий ринок ПК відповів на коментар heid
главное чтобы корпус нормально вентилировался (желательно чтобы была сетка спереди), для пущего охлаждающего эффекта просто ставится задний верхний вентилятор в корпусе так, чтобы дул вниз прямо на радиатор VRM. ASUS TUF B450-PRO по сравнению с B450-A PRO MAX вообще отвратительный выбор для разгона 2700.
23 вересня 2019 р.
Есть ли разница между этой платой и MSI Gaming Plus/Tomahawk по части VRM? Получили ли MAX версии плат какие то различия с версиями без MAX(в плане vrm)?
Відповіді (16)
26 вересня 2019 р., 07:41
Мертвий ринок ПК
скорее всего разницы нет, шанс того, что MSI решили ухудшить VRM на MAX платах почти нулевой, но я бы при покупке всё же аккуратно снял радиатор и убедился лично - если MSI всё же решила нагреть (во всех смыслах) покупателей, то всегда можно сделать возврат в первые 14 дней (по закону) и написать об этом везде где не лень. учитывая, что я не один такой на планете, если бы были отличия - об этом скорее всего уже кто-то написал бы.
2 жовтня 2019 р., 16:21
Виталий
Являюсь обладателем MSI B450-A PRO MAX, под радиаторами находятся 4C024 и 4C029. На сколько мне известно на плате Tomahawk такие же мосфеты. Фото не прилагаю, не имею возможности сделать.
30 листопада 2019 р., 00:52
volodya trush відповів на коментар Мертвий ринок ПК
так зачем они клепают одинаковые карты под разной подливой? я о а-про и гейминг плюс