Каталог товарів
Київ
UA

Як вибрати аудіо- чи відеокабель

Сьогодні мова піде про ті елементи аудіо та відео систем, яких практично не видно, але тим не менш, без цих складових жодна провідна система не зможе передати та отримати сигнал – аудіо-та відеокабелі.

Сьогодні мова піде про ті елементи аудіо та відео систем, яких практично не видно, але тим не менш, без цих складових жодна провідна система не зможе передати та отримати сигнал – аудіо-та відеокабелі.

Для чого потрібні кабелі?

Кабелів в наш час існує величезна кількість, але мова в даному матеріалі піде про ті кабелі, які потрібні для об'єднання аудіо- та відеоапаратури.

У цьому матеріалі ми не будемо торкатися популярних HDMI-, DVI- і VGA-кабелів, адже це універсальні елементи, які потрібні не тільки для ТВ, аудіо та відео, а й для багатьох інших цілей.

Перша порада - не економте на кабелях. Інакше готуйтеся до того, що ваш новенький телевізор з Blu-Ray програвачем і потужною дорогою акустичною системою почне показувати замість відео високої чіткості з детальним багатоканальним звуком відео порівнянне з якістю VHS і звуком схожим на той, який ви могли чути у дешевих колонках.

Не потрібно купувати кабелі за десятки тисяч доларів до апаратури середнього ешелону - для кожної апаратури призначений свій кабель.

Тому купуючи техніку для аудіо або відео системи обов'язково передбачайте певну суму грошей на з'єднувальні елементи - кабелі. 

Відеокабелі

Profigold PGV335 - компонентний відеокабель з безкисневої міді з контактами, покритими позолотою

Відеокабелі використовуються для підключення відео апаратури, не передбачаючи передачу аудіо. На даний момент самим популярними кабелями для передачі відео є коаксіальні кабелі з роз'ємами RCA, (абревіатура від Radio Corporation of America) - «тюльпан» (назва «тюльпан» пішло від самої форми штекера - залізні пелюстки захищають сам центральний контакт від перешкод).

За допомогою RCA-кабелів можна отримувати абсолютно різну якість зображення, все залежить від способу з'єднання. Розрізняють композитне і компонентне підключення.

Для передачі по композитному підключенню використовується один RCA-кабель, по якому передається яскравість і кольори. Переваги очевидні - для передачі відео використовується всього один кабель з компактним роз'ємом, таким чином економиться місце. Серед недоліків такого підключення - низька якість передачі відео за сучасними мірками.

При компонентному підключенні ситуація трохи інша, хоча використовуються з вигляду такі ж коаксіальні кабелі з штекерами RCA. Компонентне підключення це три кабелі з роз'ємами RCA. Чому саме три? Все просто. Якщо при композитному підключенні по одному кабелю йде передача кольору та яскравості, то при компонентному кольоровість ділитися на два кабелі, а третій передає яскравість. Даний спосіб підключення істотно підвищує якість передачі відео в порівнянні з композитним.

Крім компонентного та композитного підключення зустрічається такий інтерфейс, як S-Video (Separate Video - «розділене відео»). Цей інтерфейс здатний передавати компонентний сигнал по двом окремим лініям зв'язку - кольоровість і яскравість за допомогою кабеля з 4-контактним штекером. Якість передачі зображення набагато вище, ніж при композитному підключенні, але нижче ніж при компонентному.

Аудіокабелі

AudioQuest K2 c 72V DBS - межблочний hi-end кабель із середньою ціною близько 15 тис.дол.

Аудіокабелі передають тільки звуковий сигнал. Найбільш популярні в даному сегменті кабелі з роз'ємами RCA, TRS і Toslink. Діляться аудіо-кабелі на аналогові та цифрові.

Аналогові кабелі

Серед аналогових найбільш популярні RCA- і XLR-кабелі. З RCA-кабелями ми вже знайомі - це коаксіальні кабелі-тюльпани, за якими передається аудіосигнал. Один кабель призначений для одного аудіоканалу. Якщо ви хочете підключити стереопару (2.0), вам знадобиться два кабелі - один на правий канал, другий на лівий. При підключенні багатоканальної акустики кількість необхідних кабелів зростає.

XLR. Серед професіоналів поширені балансні кабелі XLR, їх головна перевага перед RCA в тому, що вони дозволяють підключати техніку на великі відстані без перешкод (у RCA-кабелів якість сигналу значно погіршується при великій довжині).

TRS. TRS також називають «джек» (Jack). Сфера застосування даних кабелів досить широка - від з'єднання навушників і мобільних телефонів до Hi-End-техніки. Існує три види TRS за діаметром роз'єму - Jack 6.35 mm (Jack), Jack 3.5 mm (mini Jack) і Jack 2.5 mm (micro Jack).

На кабелі може бути до чотирьох контактів - роз'єми з двома контактами передають тільки моно звук, з трьома контактами стерео, а ось чотирьохконтактні «джеки» можуть мати контакт для мікрофона або пульта дистанційного керування в навушниках. Крім передачі звуку, ці кабелі можуть використовуватися і для інших завдань, наприклад, для підключення спалахів до фотоапарата.

Jack 6.35 mm використовується в професійному музичному обладнанні, наприклад, мікшерів, при підключенні електрогітар і професійних навушників.

Mini Jack 3.5 mm - найбільш широко застосовуваний тип TRS. Велика кількість споживчих навушників обладнана кабелями зі штекерами саме mini Jack. Також в комп'ютерній акустиці та інших мультимедійних колонках використовується Jack 3.5 mm для підключення.

Micro Jack 2.5 mm - найменш поширений з «сімейства джеков». Можна хіба що зустріти мобільні телефони з подібним роз'ємом для підключення гарнітур, але дуже рідко.

До всіх вищеперелічених кабелів застосовується одне правило - чим коротше й товстіше кабель, тим кращу якість він забезпечує, про це завжди варто пам'ятати.

Також вибирайте кабелі з якісним контактами, в ідеалі, звичайно, контакти мають бути позолоченими.

Не довіряйте свою техніку крихким кабелям з незрозумілою опліткою - кабель повинен бути міцним як на вигляд, так і на дотик, а оплетення давати зрозуміти про те, що воно не розсиплеться через пару місяців.

Цифрові кабелі

AudioQuest OptiLink cinnamon 0.75m - непоганий оптичний цифровий кабель по співвідношенню ціна / якість

Кабелі мають таку назву через те, що передають цифровий сигнал, а не аналоговий, як у раніше розглянутих кабелів. До цифрових відносяться композитні та оптичні кабелі.

За зовнішнім виглядом цифровий композитний кабель неможливо відрізнити від композитного відеокабелю з роз'ємом RCA, хіба що перші маркуються чорним кольором, замість жовтого у композитного відео.

У цифрових оптичних кабелях використовується оптичне волокно (світловоди). Сам невеликий роз'єм має на кінці тонкий кабель, дуже часто використовується роз'єм Mini Toslink, який схожий на mini Jack 3.5 mm. Mini Toslink можна зустріти в ноутбуках - за допомогою одного роз'єму TRS можна підключати навушники або акустику двоканальним «джеком» і багатоканальну акустику за допомогою цифрового оптичного кабелю.

Перевага цифрових кабелів в тому, що у користувача з'являється можливість передавати багатоканальний звук всього одним кабелем. До того ж цифрові кабелі мають підвищену стійкість до електричних перешкод.

Аудіо-відеокабелі

Profigold PROV7102 - SCART-кабель для з'єднання програвачів з телевізорами

Тепер розглянемо універсальні варіанти для підключення між собою аудіо- та відеоапаратури.  Серед подібних кабелів ми бачимо вже нам знайомі RCA-роз'єми і SCART.

Композит, компонент. У нашому каталозі представлені як композитні, так і компонентні відеокабелі, але з доданими аудіокабелями для передачі звуку (в основному це два RCA для передачі стереозвуку або один цифровий). Купуючи такі кабелі, ви отримуєте можливість передавати зображення разом зі звуком.

SCART. Даний інтерфейс є одним з найбільш функціональних, адже дає можливість передавати не тільки відео та аудіо, але також і безліч інших команд завдяки 21 контакту. Сигнал, який передається по SCART, може бути як цифровим, так і аналоговим. Сьогодні безліч телевізорів оснащено даним інтерфейсом, тому за допомогою SCART можна передати досить якісний сигнал.

Акустичні кабелі

XLO R3-5.2-4 - акустичний стерео аудіокабель для з'єднання підсилювачів і акустичних систем

Так звані акустичні кабелі застосовуються в сфері високоякісної аудіотехніки. Вони використовуються для підключення між колонками і підсилювачами потужності.

Найбільш важливою характеристикою таких кабелів є електричний опір, який може впливати на якість звуку.

Купуйте найбільш товсті кабелі, адже у них буде найменший опір, отже підсилювачу буде простіше впоратися з даними кабелем.

Серед роз'ємів використовуються так звані Banana ( «банан»), клеми «вилки», також зустрічаються кабелі без роз'єму. Найбільш просто підключаються кабелі з роз'ємом «банан». Для підключення «вилок» потрібно трохи більше часу.

Перехідники, подовжувачі

Бувають ситуації, коли роз'єми у вашому телевізорі і, припустимо, програвачі не збігаються і ви не можете їх з'єднати стандартним кабелем. У таких випадках стануть у пригоді перехідники.

Можна під'єднати телевізор зі SCART до плеєра з компонентним роз'ємом за допомогою перехідника й т. і. Можна також зустріти подільники сигналу, припустимо, з одного mini Jack на два «джеки» - в такому випадку ви можете слухати музику з одного джерела на двох парах навушників.

При нестачі довжини стандартного кабелю його завжди можна подовжити, купивши подовжувач, але будьте обережні, при збільшенні довжини кабелю може погіршитися якість сигналу. Дуже популярні в цьому сегменті подовжувачі mini Jack 3.5 mm, які можуть використовуватися в акустиці або навушниках.

Підсумки

Купуючи аудіо- та відеоапаратуру в комплекті ви знайдете кабелі. На жаль, в 90% ці кабелі краще відкласти в тумбочку або просто викинути.

Дуже рідко виробники доповнюють свою якісну техніку такими ж якісними кабелями, адже це зробить ціну товару вищою.

Тому радимо завжди купувати кабелі окремо, і обирати якісні. А перед покупкою обов'язково читати відгуки реальних покупців.

Автор: Максим Співак, редактор каталогів розділу «ТВ, Аудіо, Відео» hotline.ua

Як вибрати Аудіо-і відеокабелі
Коментарі (0)

‌Вас може зацікавити