Каталог товарів
Київ
UA

Як вибрати електронну ударну установку

Тільки уявіть собі ударну установку, яка містить в собі безмежний набір малих барабанів, томів, педалей, тарілок, - що дозволяє отримати барабанщику неймовірну різноманітність звуків ударних. Сучасний ринок пропонує сотні барабанних установок, які зможуть забезпечити гру в будь-якому музичному стилі. Перед вами ігровий комплекс, що забезпечує мультибарабанні партії, що було б фізично неможливо для стандартної установки. Все це і багато іншого доступно музикантові за допомогою електронних барабанів.

Тільки уявіть собі ударну установку, яка містить в собі безмежний набір малих барабанів, томів, педалей, тарілок, - що дозволяє отримати барабанщику неймовірну різноманітність звуків ударних. Сучасний ринок пропонує сотні барабанних установок, які зможуть забезпечити гру в будь-якому музичному стилі. Перед вами ігровий комплекс, що забезпечує мультибарабанні партії, що було б фізично неможливо для стандартної установки. Все це і багато іншого доступно музикантові за допомогою електронних барабанів.

Коротка історія електронних барабанів

Перша електронна барабанна установка приписується Грему Еджу з Moody Blues. Він працював з Брайаном Гровсом з Університету Сасекса, розробляючи електронний комплект з гумовими накладками і датчиками, який був примітивним попередником сучасних цифрових електронних барабанів.

У середині 1970-х рр. на ринку з'явилися перші електронні барабанні установки від компанії Syndrum. Незабаром вони стали користуватися популярністю серед таких барабанщиків, як Кейт Мун, Кармайн Апіс, Террі Бозіо, Джеф Поркаро і багатьох інших.

Починаючи з кінця 1970-х рр., компанія Simmons почала випускати електронні набори ударних. Найбільш популярною серед моделей цього виробника стала SDS-5, що має шестигранні колодки. SDS-5 привнесла відмінну рису в рок-музику 1980-х, так як її використовували такі популярні колективи, як Spandau Ballet, Duran Duran, Wang Chung, Def Leppard, Rush та ін. Інші компанії, зокрема, Roland і Yamaha, незабаром приєдналися до гонки, представляючи свої власні моделі. Ці електронні барабани були схожі на сучасні комплекти початкового рівня, що мають гумові ніжки для тригерів, які були досить чутливі.

Simmons SDS-5 - електронна барабанна установка 1970-х рр., що має шестигранні колодки

Сьогоднішні електронні установки показують набагато кращі результати за чутливістю і віддачею, що досягається наявністю у них прогумованих педів або поверхонь із пластику у вигляді сітки.

Два варіанти застосування електронної драм-установки

У першому варіанті застосовуються педи (або диски) зі спеціальними датчиками, покриті гумою або сіткою. Їх встановлення схоже із традиційними барабанами. Так, звичайно вони кріпляться на аналогічних підставках і стійках. Всі диски оснащені п'єзоелектричним датчиком, який здійснює передачу звуку з місця удару барабанщиком на синтезатор. У підсумку, під час стуку по диску, оснащеному спеціальними мембранами, модуль синтезатора «малює» звук барабану. Так як синтезатор займається відтворенням звуку, барабанщик вправі вибирати будь-який звуковий діапазон (що включає, наприклад, традиційні барабани і тарілки, звуки електричних ударних). Таким чином, музикант може додати до звуку різноманітні ефекти, невластиві ударним інструментам.

Електронні барабани, як і будь-який інший музичний інструмент, мають свої переваги і недоліки. Просто незамінною особливістю цих установок є те, що ви можете музикувати де завгодно і коли завгодно, одягнувши навушники. У студії ви можете під'єднати електробарабани безпосередньо в мікшерний пульт. Це дозволить вам швидко і легко отримати хороший звук без встановлення мікрофонів для «озвучення» кожної складової барабанної установки, а також, не чекаючи звукорежисера, зосередитися на грі. Більш того, електроударним не потрібен саундтрек. До всього сказаного слід додати, що відсутність мікрофонів усуває звукові «наводки» з інших інструментів, а також з'являється можливість зворотного зв'язку.

Yamaha DTX400K - електронна ударна установка, яка має нову конструкцію з універсальним тригером і можливість модернізації

Незалежно від музичного оформлення, електробарабани пропонують майже безмежний спектр звуків у будь-якому музичному жанрі. Дана можливість ідеально підходить для барабанщиків, які працюють у широкому діапазоні музичних стилів, - що дозволяє їм з легкістю підібрати звук барабанної партії будь-якого стилю, будь-то поп-, реггі-, джаз- або R&B-колектив. Електронна установка також дозволяє легше розрахувати обсяг всього комплекту барабанів на маленьких концертних майданчиках, де потрібно контролювати гучність звуку.

Більшість електронних комплектів поставляються з попередньо встановленими шаблонами ударних. Ці зразки допоможуть музикантові побудувати м'язову пам'ять і виробити координацію, необхідні для досягнення майстерності. Деякі моделі електронних барабанів мають спеціальні інструменти навчання і функцію метронома, які допоможуть музикантам-початківцям розвинути почуття ритму. Додатковий вхід і/або USB-роз'єм, вбудований у звуковий модуль, дозволяє під'єднати зовнішні музичні плеєри, мобільні пристрої та комп'ютери. Це дозволяє грати разом з вашими улюбленими піснями і редагувати окремі звуки за допомогою зовнішнього програмного забезпечення.

Електронні ударні установки є більш компактними і портативними, ніж класичні набори. Вони, як правило, зручні у зберіганні та перевезенні. Така конструкція легко поміщається у декількох сумках і займає небагато місця.

Істотним недоліком електронних барабанів є те, що вони не можуть забезпечити весь набір звуків, властивих звичайним барабанам, колодкам і тарілкам. Крім того, важливо пам'ятати, що для того, щоб ви чули звук (не в навушниках) електронних ударних, їх потрібно під'єднати до звукової системи. Також для репетиції та концертного виступу потрібен монітор, щоб чути себе та інших членів колективу.

Другий варіант полягає у використанні музикантами звичайних барабанів з датчиками. Так, якщо ви граєте на традиційних акустичних ударних і хочете отримати будь-який альтернативний звук, то для цього існують так звані тригери. Ці пристрої кріпляться до пластикової конструкції акустичних барабанів і викликають звуки із зовнішнього електронного барабанного модуля. Головна особливість такого рішення - це можливість перемикання у процесі гри між звичайними ударними і їх електронними побратимами.

Педи

Сітчасті педи і ті, що виконані з гуми, часто мають одинарний або подвійний тригер. Перший обробляє тільки один звук. Другий же у змозі прийняти два звукові сигнали.

На поверхні сітчастого педа є спеціальна сітка, схожа за віддачею з мембраною традиційних барабанів. У такій конструкції натяг сітки зазвичай регулюється спеціальним ключем. Сітчасті педи наділені досить сильним відскоком, завдяки чому досягається легкість гри на такій установці.

Трьохзонний 8-дюймовий пед Yamaha XP80 може бути використаний у якості як малого барабану, так і тому

Електронні тарілки зазвичай виконані у формі справжньої тарілки. Деякі з сучасних моделей наділені якостями своїх акустичних побратимів, наприклад, інерцією, хитанням або можливістю глушити тарілки.

Модерні електронні хай-хети у змозі відтворити досить велику різноманітність звуків, що залежать від положення самого пристрою (закритий/відкритий).

Електронні модулі

Модуль ударних є «мозком» електронної драм-установки. Ці пристрої розрізняються за типом звуків, включених у них, їх якістю та кількістю. Більшість з них забезпечують імітацію звучання різноманітних інструментів і спеціальних ефектів. Деякі модулі пропонують незалежні рівні гучності для кожного тригеру для створення користувацьких міксів. Модулі, як правило, пропонують на вибір встановлені звукові набори ударних, які оптимізовані для конкретних музичних жанрів, таких як джаз, рок, хіп-хоп і багатьох інших. Преміум-модулі дозволяють завантажувати різноманітні звуки з великих онлайнових бібліотек.

При виборі конкретного модуля слід враховувати наступні основні їх функції і можливості.

Звуки. Як правило, ціна модуля залежить від якості та різноманітності набору звуків. Першокласні модулі включають у себе не тільки весь стандартний набір звуків ударних, але також і безліч інших ударних інструментів, таких як, дзвіночки, спеціальні ефекти і багато іншого. Високоякісні модулі також дозволяють створювати і редагувати свої власні звуки.

Зразки (шаблони). Кожен модуль має набір шаблонів, - як правило, коротких візерунків або барабанних партій, пов'язаних з конкретним набором ударних і музичним стилем. Як згадувалося раніше, це може бути цінним інструментом навчання, а також джерелом натхнення при створенні власних унікальних барабанних партій. Багато модулів включають у себе повноцінні треки, які можуть бути використані ударником для удосконалення своєї майстерності.

Природність звуків. Найякісніші модулі забезпечують швидку і точну відповідь тригера, що виключає затримку в звучанні. Значення чутливості та швидкості можуть бути виставлені на вимогу музиканта, що дає йому більш реалістичний ігровий досвід. Багато модулів дозволяють регулювати еквалайзер окремих барабанів і тарілок для збалансованого поєднання звуку. Вони також часто включають у себе ефекти об'ємного звуку для поліпшення вашого загального звучання під час виступів у складних умовах або студії.

Під'єднання додаткових пристроїв. Якщо ви в майбутньому плануєте розширювати свій електронний комплект з великою кількістю педів і тригерів, то вам слід переконатися, що модуль має для цього достатньо роз'ємів. Порт USB дозволяє передавати MIDI-дані на зовнішні ПК, цифрові аудіоінтерфейси і робочі станції, надаючи доступ до широкого спектру музичного програмного забезпечення. Аудіовходи для під'єднання MP3- або CD-плеєрів дозволяють практикуватися і грати разом з вашою улюбленою музикою. Різноманіття виходів забезпечить одночасну роботу, як з мікшером, так і з пристроєм запису. Також переконайтеся, що входи електронного комплекту підтримують тип системи посилення, яку ви збираєтеся використовувати.

Електронні ударні контролери

Крім повноцінних комплектів електронних драм-установок, ринок пропонує покупцеві широкий вибір ударних контролерів, що являють собою невелику панель (або модуль), на якій барабанщик може грати руками. Такі пристрої дозволяють отримати звук, не маючи при цьому повноцінної барабанної установки.

Автор: Михайло Петров, журналіст

Як вибрати Електронні ударні установки
Коментарі (0)

‌Вас може зацікавити