Гаджети для школяра: вибираємо корисних помічників

Без електроніки не обійтися будь-якому сучасному школяреві. Але у батьків нерідко виникає питання, що краще купити – комп'ютер або ноутбук, планшет чи смартфон? У цьому матеріалі ми розповімо, який набір гаджетів стане в пригоді учневі.

Вибираємо ноутбук для школяра
Почнемо з головного – комп'ютера. 5-7 років тому ми рекомендували стаціонарний ПК, але в сучасних умовах з ноутбуком простіше: легко та швидко виїхати з міста, наприклад, на дачу, і там продовжувати навчання в умовах раптового карантину. Мобільність – це зручно, тому краще ноутбук.
Ноутбук; Класичний; 15,6"; TN + film; 1920x1080; AMD Ryzen 3 3200U; 2,6 ГГц; ОЗП: 4 ГБ; AMD Radeon Vega 3; SSD: 128 ГБ; 1.59 кг; ОС: Windows 10 Home; колір: сірий
Перед вибором визначитеся з бюджетом і цілями.
Якщо в список завдань входить набір тексту, читання навчальних матеріалів і перегляд відеоуроків, для цього підійдуть бюджетні моделі в ціновій категорії від 10 до 15 тис.грн.

ASUS VivoBook 15 F512DA – ноутбук з дисплеєм діагоналлю 15,6 дюймов, ОС Windows 10 Home, SSD-накопичувачем і 4 ГБ оперативної пам'яті
Якщо на ноутбуці школяр планує грати, бюджет варто збільшити до 25-30 тис. Підсумкова ціна залежить від вимогливості ігор, але який би не був бюджет, є певні параметри, які зроблять роботу комфортною та продуктивною.
- Розмір дисплея. Дитині не варто надмірно напружувати очі, тому найкращим варіантом буде середній формат – 14-15 дюймів з FullHD. 12-13 дюймів – це об'єктивно мало.
- Тип дисплея. Звертайте увагу тільки на IPS-матриці – зараз це краща пропозиція за якістю зображення. Моделі з TN або VA-матрицями вибирайте тільки якщо бюджет дуже обмежений.
- SSD-накопичувач. Цей тип диска вже давно перестав бути розкішшю та перейшов в розряд must have. У порівнянні зі звичайним жорстким диском, SSD підвищує відгук системи і кожен застосунок запускатиметься набагато швидше.
- Відеокарта. Якщо в планах запускати на ноутбуці гри, вибирайте тільки моделі з дискретною відеокартою. Альтернатива – ноутбуки з процесором AMD Ryzen і відеочипом Vega. Мінімально достатня для ігор дискретна карта – NVIDIA GeForce MX250, з нею вдасться пограти в ігри рівня Dota або CS: GO.
Детальніше про те, як вибрати ноутбук, читайте в нашому спеціальному матеріалі.
А якщо планшет?
Планшет – відносно недорога альтернатива ноутбуку. Якщо учневі не потрібно постійно набирати тексти, планшет підійде для читання електронних підручників та інших матеріалів, а також для ігор і відео.
Як і у випадку з ноутбуком, при виборі планшета потрібно визначитися з бюджетом і відштовхуватися від нього.
При бюджеті 8-10 тис.грн головний претендент на покупку – iPad.
У лінійці планшетів Apple він займає вихідну позицію, коштує дешевше інших пристроїв, але при цьому дає справжнісінький планшетний досвід використання.
Його конкуренти на Android представлені в доступніших цінових діапазонах, але дивитися на найдешевші планшети не варто. Мінімальна ціна гаджета, на яку радимо орієнтуватися – 5-6 тис.грн.
Планшет; 10,2"; IPS; 2160x1620; Apple A10 Fusion; 1,8 ГГц; ОЗП: 3 ГБ; Flash: 32 ГБ; ОС: iOS
За цю суму можна підібрати недорогий планшет від Lenovo або Samsung, на якому зручно грати, читати книги та дивитися відео.
Детальніше про те, як вибрати планшет, читайте в нашому спеціальному матеріалі.

Apple iPad – збалансований планшет, який відмінно підійде для споживання контенту, а за наявності чохла-клавіатури або бездротової зовнішньої на ньому можна й писати
Смартфон або мобільний телефон
Якщо дитині поки рано мати сучасний смартфон, для дзвінків і SMS підійде стандартний кнопковий мобільний телефон.
Рецепт старий, але перевірений – класична Nokia за мінімальні гроші. Моделі цього виробника коштують недорого, працюють довго та добре.
Юному користувачеві потрібен повноцінний смартфон для месенджерів, ігор, фотографії, музики та серфінгу в інтернеті? Гарний якісний смартфон можна придбати за 4-8 тис.грн.
Добре виконують свої завдання моделі Xiaomi, realme, Samsung та Nokia.
Вибираючи смартфон, зверніть увагу на стандартні параметри, завдяки яким пристрій буде актуальним кілька років.
- Діагональ дисплея. У сучасному світі смартфони з діагоналлю 6.4-7 дюймів вже стали нормою.
- Об'єм оперативної пам'яті. Більше – краще, але це не означає, що обов'язково потрібні 8, 10 або навіть 12 ГБ оперативної пам'яті. Для комфорту достатньо 4-6 ГБ, якщо мова йде про Android-смартфон.
- Об'єм постійної пам'яті. 64-128 ГБ – золота середина. До того ж безліч моделей підтримує розширення пам'яті картками.
- Процесор. Якщо дитина любить грати в ігри, зверніть увагу на чипсети серії Qualcomm Snapdragon 7xx або MediaTek G. Вони без проблем тягнуть будь-які сучасні ігри, а інші програми на них «літатимуть».
- Акумулятор. Той же принцип, що і з оперативною пам'яттю – чим більше, тим краще.

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Grey NFC – смартфон, в якому поєднані всі необхідні функції: достатній об'єм пам'яті, швидкий процесор, якісний дисплей та NFC
Смартгодинник і фітнес-браслет
Кілька років тому такий пункт був зовсім не обов'язковим, але зараз важливі гаджети, які допомагають стежити за активністю та здоров'ям.
Дошкільнятам і учням 1-4 класів стануть у пригоді дитячі смартгодинники. Їх відрізняє від дорослих не тільки дизайн, але й функціональність, яка полегшує життя батькам.
Нерідко в таких моделях можна віддалено, зі смартфона дорослого, увімкнути мікрофон або GPS-приймач, який покаже місце розташування дитини.
Ще одна корисна опція – «електронний паркан». На карті задаються віртуальні кордони, наприклад, площа школи і двір, і, якщо дитина їх перетне, батьки отримають сигнал на свій смартфон.
Школяру 5-11 класів підійде «дорослий» фітнес-браслет з необхідною функціональністю, наприклад, Mi Band 5 або Honor Band 6.
Це недорогі гаджети, які вимірюють кількість кроків, моніторять сон і нагадують більше рухатися. Також вони виводять повідомлення зі смартфона на екран – зручно швидко передати інформацію дитині, якщо в школі не можна користуватися телефонами під час уроків.
Фітнес-браслет • сумісність • iOS • Android • повідомлення: + • пульсометр: + (Оптичний) • час роботи: до 14 днів • дисплей: AMOLED • 1,56 • ремінець: гума • колір корпусу: чорний • колір ремінця: чорний
Деякі фітнес-браслети підтримують функцію відстеження вмісту кисню в крові. І хоча сприймати їх як медичний прилад не варто, показати приблизний стан вони можуть.
Детальніше про функціонал смартгодинників і фітнес-браслетів читайте в нашому спеціальному матеріалі.

Xiaomi Mi Smart Band 6 Black – функціональний фітнес-браслет з яскравим екраном і зручним ремінцем. У моделі вбудований пульсометр і пульсоксиметр, є функція підрахунку кроків, пульсу і моніторинг стану сну
Принтер або МФУ
Домашні завдання, реферати та проєкти – частина навчального процесу. Ось тільки про те, що завтра на урок потрібно принести кілька друкованих аркушів, діти згадують зазвичай ввечері напередодні, коли батьки прийшли з роботи, а все копі-центрів закриті.
Вийти з честю з будь-якої авральної ситуації допоможе домашній принтер.
Якщо ви друкуєте не часто – вибирайте лазерний принтер. Ресурсу одного картриджа вистачить надовго, але зазвичай такі моделі не кольорові (кольорові теж є, але досить дорогі) і надрукувати вийде тільки текст.
Принтер • технологія і палітра друку: лазерна чорно-біла • A4 • 1200x1200 dpi • Wi-Fi (IEEE 802.11b / g / n)
Струменеві кольорові принтери дешевші, але ними потрібно користуватися регулярно, інакше засихають сопла, з яких надходить фарба. Такі моделі відмінно підійдуть для друкування фотографій та яскравих ілюстрацій.
А якщо доведеться сканувати підручники або інші матеріали, стане в пригоді багатофункціональний пристрій або МФУ.

Принтер Xerox Phaser 3020 може друковувати 15 000 сторінок на місяць. У нього є модуль Wi-Fi, завдяки чому зручно друкувати зі смартфона, планшета або ноутбука
Більше інформації про вибір домашнього принтера читайте в нашому спеціальному матеріалі.
Сподіваємося, цей гід покупця допоміг вам зорієнтуватися у виборі гаджетів для школяра, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Віталій Богданов
- Вам корисна ця новина?
- Так
Поділитися сторінкою:

Михаил, изучите принципы работы принтеров! Струйные принтеры имеют самые дорогие расходные материалы, а лазерные принтеры - самые дешёвые! Картридж струйного принтера расчитан на 250 страниц текста, при заполнении страницы 5%, лазерного же - 2500-3000 страниц. И это не учитывая, что заправка "одноразового" струйного картриджа - крайне сложная процедура и не редко приводит к неработоспособности самого картриджа. Лазерный "одноразовый" картридж, возможно, обойдётся дороже в заправке и покупке, но его ресурсы превосходят в 10 раз!!! Ну или подумайте логически, есть ли смысл существования очень дорогого устройства, с дорогими расходниками, если на рынке существуют устройства, которые дешевле в 6 раз, имеют намного большую функциональность и при этом имеют более дешёвые расходники.
А миф о усталости глаз на планшетах с меньшей диагональю, так и вовсе.... Меньше диагональ - меньше разрешение, а значит меньше информации он сможет выводить на экран. Что легче читать: развёрнутый журнал или развёрнутую большую газету? К тому же ниже в тексте вы повторили мои слова, чем пошли в разрез своим. Наличие входа USB никаким боком не относится к передаче данных в школе, а вот наличие Bluetooth и Wi-Fi как раз да. Да и вообще, стоило описать электронные книги с технологией Wi-Fi. Для школьника такое устройство будет куда полезнее планшета, который он будет использовать, в 90% времени, для игр.