Коробка розпакована та довгоочікуваний гаджет у вас в руках. Вітаємо! Звичайно, ви хочете, щоб пристрій служив довго та не потребував ремонту. Але що робити, якщо електронна книга таки зламалася? У нашому матеріалі ми розповімо, з якими проблемами може зіткнутися будь-який власник електронної книги, та підкажемо, як діяти у цих ситуаціях.

Вы купили электронную книгу, что дальше #1 - фото в блоге (гиде покупателя) hotline.ua

Коробка розпакована та довгоочікуваний гаджет у вас в руках. Вітаємо! Звичайно, ви хочете, щоб пристрій служив довго та не потребував ремонту. Але що робити, якщо електронна книга таки зламалася? У нашому матеріалі ми розповімо, з якими проблемами може зіткнутися будь-який власник електронної книги, та підкажемо, як діяти у цих ситуаціях.

Якщо завантажена книга не відкривається

Якщо ви завантажили на ebook файл із книгою, а він не відкривається, зазвичай це означає, що ваш пристрій не підтримує цей формат.

Щоб цього не траплялося, при покупці електронної книги варто уточнити у продавця, які формати вона підтримує, а також необхідну інформацію можна прочитати в інструкції до товару.

Існують поширені формати, які підтримуються майже всіма моделями електронних пристроїв:

 • Формат TXT зазвичай займає мало місця на диску та дуже популярний у мережі.
 • DOC-формат досить практичний та зручний, ідеальний як для любителів художньої літератури, так і для тих, хто часто проводить розрахунки та створює таблиці.
 • Файли PDF-формату зазвичай займають багато місця на диску. Вони найчастіше містять технічні чи наукові роботи з формулами, графіками, схемами й таблицями.
 • Найпопулярніший серед графічних формат DJVU, він найкраще справляється зі сканованими книгами та коміксами.
 • EPUB – відкритий формат файлів для електронних книг, розроблений Міжнародною асоціацією цифрового книговидання. Текст, зверстаний у цьому форматі, автоматично адаптується до розміру екрана книги, також в EPUB-файлах підтримується контент із фіксованим макетом.
 • Формат FB2 зберігає структуру книги з обкладинкою, змістом та розділами, мало важить та легко конвертується. Зображення зберігаються, але можуть передаватися нечітко.

Більше інформації про те, як вибрати електронну книгу, читайте у нашому спеціальному матеріалі.

Якщо ваша електронна книга зависла

Зависання – досить часто явище для ebook. Залежно від моделі пристрою, причини цього можуть бути різними.

Зазвичай книга зависає через збій програмного забезпечення або банальну розрядку акумулятора. Якщо таке сталося з вашим гаджетом, спочатку під'єднайте до нього зарядний пристрій.

Якщо зарядка не допомогла – перезавантажте книгу, для цього на пристрої є кнопка увімкнення/вимкнення.

Якщо і це не спрацювало, швидше за все, потрібно буде перевстановити операційну систему або оновити програмне забезпечення. Якщо ви не вмієте цього робити, краще звернутися до сервісного центру, фахівці якого за певну плату належним чином усунуть усі несправності та налаштують книгу.

Також зависання ebook може статися через фізичне ламання внутрішніх схем, потрапляння вологи, пилу тощо.

Якщо ваша електронна книга тріснула

Що робити, якщо ваша книга тріснула? Не панікувати, адже після ремонту ebook продовжить добре працювати.

Тріщини можуть бути різними:

 • Тріщина у корпусі. Таке пошкодження псує зовнішній вигляд пристрою, але якість роботи електронної книги при цьому не погіршується.
 • Тріщини в екрані. З нею проблематично читати текст, але не варто ремонтувати електронну книгу самостійно навіть якщо ви з технікою на ти. До того ж для ремонту потрібні спеціальні інструменти, які є тільки в сервісних центрах. А якщо ваш пристрій ще на гарантії – зверніться до магазину, де купували книгу, там його можуть відремонтувати безкоштовно.

Якщо ваша електронна книга впала у воду

У дорогих електронних книгах є спеціальний захист від вологи, тому потрапляння рідини на такий пристрій не становить жодної небезпеки.

Але якщо ви придбали більш бюджетний варіант ebook, без захисту, спочатку відразу вимкніть книгу. Потім протріть її сухою ганчірочкою без ворсу або спеціальною серветкою для чищення, і залиште на добу до повного висихання всіх електронних частин.

Якщо через добу пристрій не вмикається, зверніться до сервісного центру. Але будьте готові до того, що поломка від вологи не вважається гарантійною, тому за усунення несправності доведеться заплатити.

Якщо ваша електронна книга перестала вмикатися та заряджатися

Якщо під час експлуатації ваша книга вимкнулася і не хоче вмикатись, можливо, її акумулятор повністю розряджений. Підключіть зарядний пристрій та залиште ebook на кілька годин.

Якщо після цього книга все одно не вмикається, причиною можуть бути:

 • поломка роз'єму для підключення зарядки;
 • проблема зі шлейфом, який з'єднує роз'єм із внутрішніми платами;
 • несправність зарядного пристрою.

Щоб перевірити роботу зарядного пристрою, підключіть книгу до комп'ютера через кабель USB. Якщо еbook заряджається – зламався зарядний пристрій.

Якщо комп'ютер не бачить вашу електронну книгу

Нерідко домашній чи робочий комп'ютер власника еbook не визначає електронний пристрій. Ця проблема може мати кілька причин:

 • поломка кабелю чи роз'ємів;
 • несправність чи відсутність необхідних програм-драйверів на комп'ютері;
 • несправність самої книги або апаратної частини комп'ютера.

Несправність кабелю або роз'ємів діагностується при невдалій спробі з'єднати ebook з кількома комп'ютерами.

Якщо поломка на комп'ютері, спробуйте перевстановити всі необхідні драйвери самостійно або зверніться до того, хто в цьому розбирається.

Якщо причина проблеми в самій книзі – краще звернутися до сервісного центру, оскільки самостійний ремонт може спричинити ще безліч додаткових проблем.

Якщо книга швидко розряджається

Рано чи пізно, навіть за умови правильної експлуатації, будь-який елемент живлення втрачає свою енергоємність.

Існує головне правило, яке продовжить життя акумулятора вашої електронної книги: заряджати його тільки у разі повної розрядки. Як тільки батарея повністю зарядилася, одразу вимикайте зарядний пристрій.

Причин швидкого розряджання акумулятора може бути кілька:

 • зниження його ємності;
 • поломки та окислення контактів або мікросхем пристрою;
 • попадання вологи;
 • низька температура тощо.

Якщо проблема саме в батареї, спробуйте замінити її. Якщо заміна не вирішила проблему – сміливо несіть пристрій до сервісного центру на діагностику.

Якщо сенсорний екран не реагує не торкання

Зазвичай така проблема виникає у пристроях із сенсорним екраном після 2-х років використання. Як правило, вирішення питання – заміна сенсора разом з екраном, адже у більшості сучасних моделей вони є одним цілим.

У електронних книг з місткими сенсорами така проблема виникає досить рідко, що пояснюється деякими особливостями технології. У такому разі сенсор зазвичай частково працює, навіть якщо механічне пошкодження було особливо сильним.

Дотримуйтесь наших рекомендацій і електронна книга радуватиме вас максимально довго!

Автор: Михайло Петров