Весна – чудовий час зробити затишним навіть найменший балкон. Досить завалів зі старих речей, час викинути все непотрібне та перетворити його на краще місце в будинку. Ми підготували для вас вісім ідей, як використовувати балкон по максимуму.

Как обустроить балкон: 8 лучших идей #1 - фото в блоге (гиде покупателя) hotline.ua

Весна – чудовий час зробити затишним навіть найменший балкон. Досить завалів зі старих речей, час викинути все непотрібне та перетворити його на краще місце в будинку. Ми підготували для вас вісім ідей, як використовувати балкон по максимуму.

Місце для зберігання

Все прибрати з балкона та знову завалити його мотлохом? Ні, у нас інша пропозиція – розібрати, систематизувати та винести з квартири все зайве, а на балконі організувати правильну систему зберігання.

Близько торцевих стін балкона відмінно встануть високі шафи зі стулками або пенали під стелю. Усередині зручно зберігати речі, якими користуєтеся час від часу: спортивний інвентар, штучну ялинку та новорічні аксесуари, драбину, вентилятор і обігрівач, інструменти.

Якщо шафи на балкон не встановити, систематизувати речі допоможуть модулі для зберігання, які не займають багато місця.

Не завадять на балконі й гачки в стіні, на такі зручно повісити квіти або велосипед. Адже якщо звільнити від речей і меблів центральну частину балкона, навіть крихітний здаватиметься більшим.

Робочий кабінет

Відокремлене робоче місце – що може бути краще. Для нього на балконі знадобляться невеликий письмовий стіл, наприклад, навісний, стелажі або полиці для книг, робоче крісло і, якщо дозволяє метраж, тумбочка.

Не забудьте продумати гарне освітлення, наявність розеток і зручний доступ до них. Тепла підлога та хороше утеплення стін також важливі для зимових посиденьок за робочим столом.

Інше бачення робочого кабінету – бібліотека на балконі.Стане й пригоді система для зберігання книг, краще закритого типу, компактний столик і одне-два крісла.

Настрій для спокійного читання створять торшер, м'який плед і подушка, ліхтарики, ароматичні палички та свічки.



Гардеробна

Гардеробна поза кімнатою – це зручно, особливо якщо у вашому розпорядженні велика лоджія. Але навіть балкон скромних розмірів, ставши сховищем улюблених речей, заощадить цінні метри у квартирі.

Утепліть балкон зовні та всередині, за можливості зробіть теплу підлогу, розмістіть вздовж стін системи зберігання: шафи й полиці. Не забудьте про дзеркало тп точкове освітлення, а на вікнах не будуть зайвими щільні ролети, щоб одяг не тьмянів.

Якщо гардеробна – занадто масштабний проект, на балконі можна зробити зону для прання й прасування. Пральна машина, прасувальна дошка та праска точно помістяться на невеликому просторі, не будуть зайвими невелика система зберігання, полички та бокси для дрібниць.



Майстерня

Відмінна ідея для творчих людей, які люблять малювати, шити та в'язати, ліпити з глини, декорувати, працювати по дереву або валяти з вовни.

Все, що потрібно для майстерні – зручна стільниця, полки над нею та стелаж для зберігання необхідних матеріалів. На балконі середніх розмірів можна навіть поставити етюдник.

Окрему площу для свого хобі також оцінять моделісти й прихильники залізниць. На облаштованому балконі зручно клеїти та збирати з дрібних частин моделі техніки й будівель, модульні макети.

Організувати в майстерні одночасно систему зберігання та зону відпочинку допоможуть меблі з нішею усередині. Це може бути лава, у якої підіймається сидіння, або стіл, всередині якого зручно зберігати різні дрібниці.



Лаундж-зона

Нікуди не поспішати, спокійно пити чай, спостерігати за тим, як сходить сонце або настає вечір – як рідко ми дозволяємо собі таку розкіш. Саме балкон може стати тим місцем у квартирі, де можна розслабитися.

Створити комфортну атмосферу допоможуть гамак, ламзак, складні або плетені стільці, компактні пуфи або крісла-мішки.

Якщо в інтер'єрі не вистачає столика, зверніть увагу на невеликі журнальні або відкидні моделі, які кріпляться на віконної або балконної перекладини.



Ігрова

Дітям завжди мало місця для ігор, а облаштувати ігрову зону на балконі досить легко.

Знадобляться м'який килим на підлогу, кілька невеликих пуфів, столик або комплект меблів для творчості та місце для зберігання книг і іграшок.

Якщо місця дуже мало – перетворіть весь балкон на зручну лежанку, наприклад, за допомогою м'якого надувного матраца.

Якщо покласти матрац на дерев'яні палети, накрити гарним пледом і додати різноманітних подушок та іграшок, грати на такому буде тепло, безпечно, зручно та м'яко.

А ввечері на балкон можуть переміститися й дорослі, поспостерігати за заходом сонця з книгою та смачним чаєм.

Важливо: оформляючи на балконі ігрову, пам'ятайте про безпеку. Дитячі замки на вікна і міцна сітка на склі – обов'язковий пункт ремонту.



Спортивний куточок

Якщо в квартирі не вистачає місця для занять спортом, балкон відмінно впорається з цим завданням.

Бічні стіни балкона міцні? Тоді на них можна сміливо кріпити спортивний куточок. Якщо ні – місця для занять йогою, велотренажера та гантелей точно вистачить.

Щоб оптично збільшити простір балкона, вибирайте фарби для стін, текстури підлогового покриття та меблі світлих і пастельних відтінків.


Квітник

Вузький балкон не завжди вдасться використовувати як додатковий корисний простір. Але там завжди можна розмістити невеликий квітник.

Горщики для квітів в кашпо або спеціальних ящиках зручно кріпити на перекладині між вікном і стіною балкона або розвісити на гачках на стінах.

Щоб задіяти простір вище 1,5 метра, висаджуйте рослини в підвісні кашпо або ємності з автополивом, тоді не доведеться через день використовувати драбину.

Корисний лайфхак: якщо без драбини не обійтися, розставте на сходинках квіти, перетворивши її на декоративний акцент.

Якщо ви мешканець багатоповерхівки, щоб рослини не страждали від вітру, вибирайте культури, стійкі до протягів. У навісні ящики можна посадити маргаритки, братки, бегонії, низькорослу герань, настурції та чорнобривці. Пряні трави зійдуть в підлогових кашпо, якщо поставити їх ближче до стіни будинку. А на балконах невисоких поверхів у великих вазонах на підлозі виростуть навіть невеликі чагарники або деревця.

Перетворюючи балкон на оранжерею, пам'ятайте про те, що одні рослини люблять світло, а іншим необхідна тінь. Вирішити проблему допоможуть жалюзі та щільні штори на вікнах.



Сподіваємося, що наші ідеї допоможуть зробити балкон найкомфортнішим місцем в будинку, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!

Автор: Карабута Наталя