Як вибрати акустичну гітару

Отже, ви вирішили купити акустичну гітару. Незалежно від того, початківець ви чи музикант, або купуєте гітару в подарунок, або готуєте дитину до музичної школи, або просто хочете згадати в компанії друзів старі пісні, то ви хочете, щоб витрачені вами гроші окупилися сповна.

Отже, ви вирішили купити акустичну гітару. Незалежно від того, початківець ви чи музикант, або купуєте гітару в подарунок, або готуєте дитину до музичної школи, або просто хочете згадати в компанії друзів старі пісні, то ви хочете, щоб витрачені вами гроші окупилися сповна.
Не всі акустичні гітари однакові. Почнемо з того, що саме поняття акустична гітара включає в себе безліч видів гітар: акустичні, класичні, електроакустичні, а також у деяких випадках укулеле. Існує безліч характеристик і відмінностей між гітарами. Деякі особливості очевидні відразу, а деякі є важливими аспектами і вимагають трохи більше уваги.
Коли ви робите таке серйозне капіталовкладення, як покупка гітари, важливо прийняти обґрунтоване рішення про покупку.
Критерії вибору
Як відомо, не існує певного «правильного» вибору дерева, корпусу, грифа, струн і т.д. Вибір вашої гітари, за великим рахунком, залежатиме від того, якого звуку ви домагаєтеся, ваших навичок як музиканта, а також яку гітару ви можете собі дозволити придбати. Можна заплатити за гітару й більше 10000 грн, цінових лімітів практично не існує.
Ось чому так важливо встановити бюджет. Що ви можете собі дозволити? Або навіть, на яку гітару вам краще відкласти гроші?
Фактори, які впливають на вартість акустичної гітари, включають в себе: дерево і його якість, дизайн, вибір кілків, якість збірки і т.д. Буде справедливо сказати: від того, скільки ви платите, залежить те, що ви отримуєте. Однак, існують і винятки.
Якщо ви гітарист-початківець
Вам не обов'язково витрачати величезні гроші на свою першу гітару. Як початківець, ви, напевно, запитаєте: «Що якщо мені не сподобається гітара настільки, наскільки я очікував, і я даремно витрачу таку суму грошей?»
Які ж плюси має акустична гітара? По-перше, акустична гітара коштує дешевше електрогітари, оскільки не потрібно витрачати так багато грошей на електроніку, кабелі, підсилювачі й т.д. По-друге, акустична гітара легша за вагою і з її транспортуванням простіше справлятися. По-третє, стилістично багатогранна: ви можете грати на ній композиції різних стилів. Наприклад, ви можете грати рок, навіть коли він не точно так само звучить, також і блюз, і класичні композиції для акустики.
Для початку спробуйте повчитися грати на гітарі від когось із знайомих. Може бути, хтось із ваших друзів, колег по роботі, сусід вже грає на гітарі. Буде не зайвим заздалегідь відчути інструмент в руці, чи зручно він лягає, чи зручно грати, чи подобається вам те, як він звучить. Поцікавтеся характеристиками інструменту. Вам неодмінно повинна сподобатися ваша майбутня гітара, на ній має бути комфортно грати. Можливо, через деякий час ви самостійно визначитеся, що вам слід шукати і зможете зробити вдалий вибір.
У той же час, покупка гітари - це вдале капіталовкладення. Якщо ви купите хорошу гітару, то в майбутньому ви зможете вдало її продати і, наприклад, купити собі кращу гітару.

Акустична гітара Stagg SW201: різноманітна колірна гамма, є лівостороння версія
Бюджетні гітари, здавалося б, добре для гітариста. Однак, буває і таке, що людина усвідомлено купує дешеву гітару, щоб навчитися грати, але швидко розчаровується, тому що гітара дуже погано тримає лад, лади випирають і заважають пальцям, відстань між струнами і грифом занадто велика, та й в цілому гітара звучить погано. Пам'ятайте, що вам потрібен такий інструмент, який би надихав вас, коли ви на ньому граєте. Звичайно, багато хто не може собі дозволити відразу купити собі дорогий інструмент, але в такому випадку краще почекати місяць (або кілька місяців) і відкласти гроші на гітару, яка буде служити вам краще. Плюс до всього, відчуття інвестування грошей у гітару дасть вам краще розуміння того, чим ви володієте, навчить вас краще розбиратися у гітарах і дасть стимул продовжувати грати на хороших інструментах.

Класична гітара Yamaha C40 призначена для тих, хто хоче купити гітару середнього цінового діапазону, при цьому отримавши якісний звук
Електроакустичні гітари
За своєю суттю, електроакустична гітара - це та ж акустика, тільки обладнана звукознімачем (пристроєм, який конвертує сигнал від коливання струн в електричний сигнал з можливістю його подальшої передачі на комбіпідсилювач). Це означає, що ви можете грати на ній і як на звичайній акустичній гітарі, і через підключення до комбіпідсилювача, подібно електрогітарі. До того ж, завдяки наявності електроніки, на гітарі можна буде грати на концертах, «гратися» зі звуком, використовуючи еквалайзер і додаткові ефекти, наприклад, реверберацію. Також істотно спрощується процес звукозапису, якщо ви раптом вирішите увічнити свою творчість у запису. Ви можете створити чудове звучання для вашої електроакустики, яке ідеально підходить саме під ваші смаки і потреби.
П'єзоелектричний звукознімач кріплять, в основному, двома різними способами: зазвичай - під нижнім порожком гітари, іноді - на верхню деку. Деякі гітаристи навіть встановлюють особливий мікрофон всередину корпусу, щоб зчитувати повний обсяг звуку. Останній варіант допомагає передавати найбільш точне базове звучання гітари. До того ж нерідко виробники електроакустичних гітар комплектують інструменти відразу декількома звукознімачами.
Багато моделей електроакустичних гітар вже оснащені вбудованим тюнером, який допомагає якісно і швидко налаштовувати інструмент; еквалайзером, щоб, крім резонансу, швидше налаштовувати звук, перебуваючи у приміщенні; модуляційними і просторовими ефектами (хорус, ревербератор).
Слід пам'ятати, що деревина, з якої виготовлена гітара, прямим чином впливатиме на якість її звучання. Існує усталена формула хорошої акустичної гітари: чим дорожче дерево - тим багатшим звук. Деякі виробники гітар оснащують бюджетні версії хороших моделей пластмасовими деталями, що, в підсумку, дуже несприятливо позначається на звуці. До того ж пластик більш крихкий матеріал, ніж цільна деревина.
Купівля електроакустичної гітари передбачаж також придбання комбопідсилювача, до якого ви збираєтеся її підключати і ремінь. Також ви можете перетворити звичайну акустичну гітару в електроакустичну, купивши звукознімач.

Tanglewood TWR TE - електроакустична вестерн-гітара, серія ROADSTER, форма Folk Traveller
укулеле
Користуються останнім часом великою популярністю гітари укулеле, які виглядають як зменшена копія звичної акустичної гітари, але не є її мініатюрною версією. Укулеле - це нащадок брагіньї з острова Мадейра і родич кавакіньо з Португалії.
Найголовніша перевага укулеле - це її невеликий розмір. Завдяки цьому власникові цього симпатичного гавайського інструменту не складе великих труднощів просто покласти її в рюкзак і взяти з собою куди душа забажає.
Укулеле оснащена всього чотирма або вісьмома попарно здвоєними струнами.

SpongeBob SBUKOFT - укулеле класичної форми, з чохлом, духовим камертоном і медіатором
Зберігання та транспортування

Річ, про придбання якої не варто забувати, - це хороший, добротний кейс. Багато хто просто використовує простий тонкий чохол або дешевий пластиковий кейс. Але якщо ви витрачаєте хороші гроші, то буде логічно зберігати таку цінну річ як належить, незалежно від того, чи знаходиться вона вдома, або ви виїжджаєте кудись. Якщо ви користуєтеся гітарою в основному вдома та зрідка подорожуєте з нею, наприклад, у своїй машині, то покупка міцного кейса, ймовірно, варта того. При зберіганні гітари в кейсі можна не боятися, що хтось спіткнеться об гітару, дитина або кішка стрибатимуть на ній, або вона пошкодитися у транспорті.
Для тих, хто планує гуляти з гітарою, багато їздити на мотоциклі або велосипеді, буде не дуже зручно використовувати кейс через його велику вагу. У такому випадку краще вибрати якісний і щільний чохол, який можна повісити за спину як рюкзак і, таким чином, залишити руки вільними.
Автор: Кораліна Островська, журналіст
- Вам корисна ця новина?
- Так
Поділитися сторінкою: