Як вибрати Bluetooth-гарнітуру та навушники
Сучасні технології поступово викорінюють дротове підключення, на зміну якому приходять всілякі технології. Мабуть, Bluetooth є найпопулярнішою серед останніх - яких тільки пристроїв не зустрінеш з підтримкою «синього зуба». Гарнітури та навушники теж у тренді, і останнім часом популярність таких пристроїв тільки збільшується. Про всі нюанси сучасних Bluetooth-навушників і гарнітур ми вам розповімо в цьому матеріалі.

Сучасні технології поступово викорінюють дротове підключення, на зміну якому приходять всілякі технології. Мабуть, Bluetooth є найпопулярнішою серед останніх - яких тільки пристроїв не зустрінеш з підтримкою «синього зуба». Гарнітури та навушники теж у тренді, і останнім часом популярність таких пристроїв тільки збільшується. Про всі нюанси сучасних Bluetooth-навушників і гарнітур ми вам розповімо в цьому матеріалі.
Тип

Plantronics Explorer 10 - одна з найпопулярніших моногарнітур у світі
Перша Bluetooth-гарнітура була продана 2000 року, саме на той час і припадає пік розвитку даної технології. Подібні гарнітури були з одним навушником і призначалися виключно для спілкування.
Минуло вже більше 15 років, а моногарнітури користуються таким же попитом, як і раніше. Вся справа в зручності та простоті використання - просте підключення, не потрібно діставати з кишені телефон, довго тримає акумулятор.
Велика частина користувачів Bluetooth-гарнітур з одним навушником доводиться на автомобілістів, адже згідно з правилами дорожнього руху під час водіння автомобіля не можна користуватися телефоном.
Якраз у таких випадках гарнітура не відволікає водія і дозволяє уникнути штрафів. Звертайте увагу на вагу моделі - чим вона менше, тим комфортніше буде почуватися ваше вухо.

LG Tone + - багатофункціональна стереогранітура з високою якістю звуку
Другий тип бездротових Bluetooth-гарнітур - це стереогарнітури, які є повноцінними навушниками, і служать для прослуховування музики.
У таких моделей є мікрофон, і вони можуть використовуватися у якості гарнітури, але головне їхнє призначення - саме музика. Сучасні профілі та кодеки дозволяють досягати високої якості відтворення аудіо, аж до Audio CD. Еталонні представники бездротових навушників по звуку не поступаються дорогим моделям з проводовим підключенням, і досить зручні.
версія Bluetooth
На даний момент існує 9 версій Bluetooth: від 1.0 до 4.1. У чому ж різниця? Більш старі версії «Синьозубого» не могли у високій якості передавати голос, була відсутня підтримка стерео, управляти відтворенням і дзвінками на різних пристроях було проблематично.
Найбільші зміни почалися з версії Bluetooth 2.0 з підтримкою Enchanced Data Rate (EDR), у якій збільшили швидкість передачі, усунули помилки і знизили споживання енергії.
Bluetooth 2.1 і Bluetooth 2.1 + EDR спростили підключення і збільшили більш ніж у 5 разів автономність.
З версії 3.0 і вище додався швидкісний Bluetooth на основі Wi-Fi, версія з низьким енергоспоживанням і великим радіусом дії (більше 10 метрів).
Профілі та кодеки
Профілі - це набір певних можливостей, доступних для того або іншого пристрою з підтримкою Bluetooth. На сьогодні їх налічується досить велика кількість, але найосновніших всього два:
- Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) - підтримка стереозвуку. Якщо бездротові навушники або гарнітура має такий профіль, то ви можете слухати музику в стерео;
- Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) - моделі з підтримкою даного профілю можуть управляти відтворенням на зв'язаному пристрої. В основному у таких гарнітур є кнопки Play/Stop/Pause/відповіді на дзвінок і так далі.
І декілька слів про кодек aptX. Даний алгоритм дозволяє передавати повітрям аудіо у високій якості, яке в дійсності мало відрізняється від Audio CD.
При виборі двох однакових моделей, одна з яких буде виключно дротовою, а друга бездротова з aptX, для багатьох користувачів різниця у звучанні буде мінімальною.
Тип конструкції
Bluetooth-гарнітури поділяють за такими типами конструкцій.

Plantronics BackBeat GO 2 - вдалі бездротові стереонавушники від Plantronics
Вакуумні («затички») - внутрішньоканальні вкладиші, які добре ізолюють від оточуючих шумів, ідеальний варіант для вулиці та прослуховування музики.

Jabra CLASSIC - назва не просто так, це дійсно класична моногранітура-вкладиш
Вкладиші - посередня ізоляція від шумів і мінімальна якість звуку. Якщо потрібна саме моногарнітура, то можна звісно звернути увагу, але для прослуховування музики купувати не варто.

Sony MDR1RBT - гідний компроміс по співвідношенню звуку, зовнішнього вигляду та функціональності
Повнорозмірні та накладні - великі навушники, що володіють більш серйозним звучанням, але при цьому неоптимальною компактністю.
Тип кріплення
Перші гарнітури чіплялися виключно
Вибирайте відповідно до своїх вимог і занять. Наприклад, для спорту ідеальним варіантом стане потилична дуга, для прослуховування музики - великі навушники з наголов'ям.
Корисні функції
Автономність. Оскільки всі Bluetooth-гарнітури є автономними пристроями, то звертайте увагу на час роботи моделей. В середньому сучасні пристрої розраховані на 5-8 годин у режимі розмови і годин на 10 при прослуховуванні музики.
Досить моделей і з більш ємним акумулятором. Так що якщо не хочете постійно чути «battery low» при виборі Bluetooth-гарнітури не нехтуйте даними параметром.
Шумозаглушення. У галасливому мегаполісі далеко не завжди вдається у тиші послухати музику: заважають шосе, метро та інші громадські місця. Щоб не викручувати гучність на максимум, тим самим знижуючи слух, придивіться до моделей з активним шумозаглушенням. Суть останнього зводиться у прибиранні шумів і гулу, що робить прослуховування музики в рази приємнішим.

Multipoint . Корисна функція для тих, у кого декілька телефонів або пристроїв, з яких потрібно дзвонити - Multipoint дозволяє підключати їх одночасно.
Дротове підключення . Перевага моделі з функцією проводового підключення в тому, що в разі розряду батареї навушниками можна далі користуватися через провід.
Гарнітури для спорту . Виділяється підвид Bluetooth-навушників з вологозахистом, які призначені для спорту. Такі моделі чіпко кріпляться до вух і гарантують зручність під час фізичних навантажень.

Parrot Zik 2.0 - одні з кращих Bluetooth-навушників сучасності
Передумов до того, що в майбутньому ринок Bluetooth-гарнітур значно розшириться, є достатньо. Адже навіть імениті компанії поступово переходять на бездротову передачу звуку.
А у користувача сьогодні є ідеальна можливість вибирати з асортименту як серед моно-, так і стереогранітур.
Бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Максим Співак, редактор hotline.ua
- Вам корисна ця новина?
- Так
Поділитися сторінкою:

"В итоге, как не тяжело догадаться, чем старше версия Bluetooth, тем лучше. "
Может чем младше версия, тем лучше?)

у меня на ноуте блютуз 2.1 а гарнитура 4.0 prestigio PBHS1 - не стыкуються друг с другом, пишит периферийный блютуз драйвер не установлен.
Искал на сайте производителя гарнитуры какое то ПО - пусто, подскажите есть ли еще варианты ?