Каталог товарів
Київ
UA

Як вибрати пральну машину

Пральна машина – відмінний помічник, але як знайти потрібну модель? У нашому гіді покупця ми розповімо, які моделі бувають, який вибрати тип завантаження та які машинки економлять воду та електрику.

Як вибрати пральну машину #1 - фото в блоге (гиде покупателя) hotline.ua

Пральна машина – відмінний помічник, але як знайти потрібну модель? У нашому гіді покупця ми розповімо, які моделі бувають, який вибрати тип завантаження та які машинки економлять воду та електрику.

Вибираємо тип пральної машини

Автоматичні пральні машини – найпоширеніші моделі. Людина вибирає потрібну програму перед початком прання, а далі машина сама її виконує. Автоматичні прально-сушильні машини теж працюють без втручання людини в процес, але після прання ще й сушать речі.

Напівавтоматичні пральні машини не можуть самі полоскати білизну, набирати та спускати воду. Після завершення кожного етапу потрібно вручну доливати та зливати воду, перекладати білизну.

Сушильна машина зовні схожа на пральну. Якщо скласти в неї білизну відразу після прання, нагріте повітря обдуває речі, нагріває воду, що міститься в них, і вона випаровується. Після виконання циклу білизна майже суха, і її можна відразу прасувати.

У сушильній шафі речі висять та сохнуть природним шляхом: вода частково стікає вниз на спеціальний піддон, а частково випаровується. Апарат займає не так багато місця, як сушильна машина, а мокра білизна не заважає у ванній чи на балконі.

Вибираємо спосіб установки

За способом установки пральні машини бувають такі, що стоять окремо та вбудовані. Перші – самостійний побутовий прилад, другі можуть монтуватися під стільницю або повністю ховатися за панелями меблів, щоб зберегти єдиний стиль ванної або кухні.

Вбудовувані пральні машини не такі галасливі, адже жорстко закріплюються до внутрішніх поверхонь меблів, але коштують дорожче, ніж ті, що стоять окремо. Пральні машини, які встановлюються окремо, найчастіше розміщуються у ванній, а ті, що вбудовуються – на кухні.

Важливий нюанс: якість прання та функціональність вбудованих пральних машин і таких, що стоять окремо, однакові, відмінність цих моделей лише в способі установки.

Способы установки стиральных машин

Вибираємо тип завантаження та габарити

Існує два типи завантаження білизни в машину – вертикальний та фронтальний, але на якість прання тип завантаження не впливає. Плюси вертикального завантаження:

  • для завантаження та вивантаження не потрібно нахилятися до люка;
  • забуту річ можна підкинути в машинку в процесі прання;
  • компактні розміри – порятунок для власників малогабаритних квартир і ванних.

Мінус пральної машинки з вертикальним завантаженням один – її не вийде використовувати як тумбочку, зверху не можна нічого поставити.

Машини з фронтальним завантаженням – рішення для просторої ванної кімнати, також їх легко вбудувати під кухонну панель. Під час вибору моделі з фронтальним завантаженням білизни зверніть увагу на кут відкриття люка. Зручно, якщо він буде 180 градусів. Корисна порада: у пральних машин з фронтальним завантаженням є слабке місце – ущільнювач у люка. Коли відкриваєте та закриваєте дверцята, будьте особливо обережні, щоб не пошкодити його, інакше вода почне підтікати.

Перед покупкою радимо точно вирішити, куди поставити пральну машину, виміряти відведений простір, і вже з отриманими даними починати пошук. Пам'ятайте, що навіть кілька зайвих сантиметрів можуть перешкодити правильній установці. У пральних машин з вертикальним завантаженням приблизно однакові розміри – 85-90x40x60 см (ВхШхГ) і максимальне завантаження 5-6 кг.

id-7716585

А ось пральні машини з фронтальним завантаженням бувають:

Окремо варто виділити моделі з висотою 70 см, вони призначені для установки під раковини.

Вертикальна пральна машина Whirlpool AWE 66710 – відмінний вибір для власників компактної ванної кімнати

Вибираємо особливості конструкції

Раніше в продажу були пральні машини тільки з ремінним приводом, коли двигун з'єднується з барабаном за допомогою пасової передачі. Основні недоліки такої конструкції – менший ККД і досить гучний механізм.

Але зараз в асортименті магазинів є пральні машини з прямим приводом, у яких немає ремінного приводу, а вал двигуна з'єднаний з барабаном жорстко. Такі моделі довговічніші, менше вібрують і шумлять, споживають менше електроенергії.

id-24192289

Окремий тип – пральні машини з інверторним двигуном. У інверторного двигуна немає частин, які труться (щіток), а ротор обертається під впливом електромагнітного поля.

Це дозволяє витрачати менше енергії на обертання, збільшує ККД і зменшує витрати на електроенергію. Пральні машини з інверторним двигуном довговічніші, економніші та створюють менше шуму.

Стиральная машина LG F2V3HS7WW

У пральної машини з інверторним двигуном LG F2V3HS7WW білий корпус із чорним фронтальним люком. На один цикл до неї завантажується до 7 кг білизни для прання. У моделі 14 вбудованих програм, клас енергоспоживання A +++

Вибираємо клас прання, віджимання та енергоспоживання

Класам віджимання та прання відповідає буквена оцінка від A до G, де A позначає кращий показник в даному класі, а G – найгірший. Таке маркування умовне, але є загальні закономірності. Наприклад, в пральній машині з класом віджимання A білизна віджимається на швидкості 1600 обертів на хвилину і в результаті виходить практично сухою. А в моделях з класом віджимання G білизна віджимається при 400 оборотах і лишиться вологою.

Класам енергоспоживання відповідають латинські букви:

  • А+++/А++ – найкращий показник в цьому класі;
  • А+/A – відмінно;
  • B – дуже добре;
  • С – добре;
  • D – задовільно;
  • E – посередньо;
  • F – незадовільно;
  • G – погано.

Краще вибирати пральну машину класу А і вище – вони перуть економно та якісно. Чим далі буква від початку списку, тим нижче рівень енергоспоживання моделі.

Класс энергопотребления стиральных машин

Клас енергоспоживання – важливий параметр під час вибору пральної машини

Вибираємо програми прання

Виробники вигадують багато різних програм для пральних машин, які мало відрізняються одна від одної, а ми з задоволенням купуємо новинки, не замислюючись, чи потрібні нам ці програми.

Тож, основних режимів пральних машин є чотири:

  • прання виробів з бавовни та льону – температура води до 95 С;
  • прання виробів з синтетичних матеріалів – температура води до 60 С;
  • прання виробів з вовни – температура води до 40 С;
  • делікатне прання – температура води до 40 С.

Крім основних режимів, у пральних машин є ще й додаткові, назви яких відрізняються в залежності від виробника.

Программы стирки

Вибирайте потрібні програми прання

Вибираємо технології та функції

  • За допомогою функції пари можна за лічені хвилини освіжити речі або розгладити складки на одязі.
  • Пральна машина з повітряно-бульбашковою технологією ретельніше пере речі та споживає менше електроенергії. Спеціальний генератор інтенсивно перемішує пральний порошок з водою та повітрям і створює бульбашки. З бульбашок утворюється піна, яка подається в барабан. Піна проникає між волокнами тканин в десятки разів швидше, ніж водний розчин прального порошку, покращуючи якість прання.
  • Під час прання білизна контактує з мийним розчином тільки на дні барабана, а функція душ-система зрошує прання зверху.
  • У пральних машинах з функцією автодозування мийних засобів всередині встановлений дозатор. Він регулює кількість прального засобу та кондиціонера для білизни й пропускає в барабан стільки засобів, скільки передбачено заданим режимом і циклом прання.
  • Система автоматичного контролю води та часу прання регулює витрати електроенергії й води, зважаючи на вагу та тип завантаженої білизни.
  • Функція скорочення часу прання та сушіння прискорює ці процеси й економить електроенергію.
  • Функція захисту від дітей блокує функціональні кнопки машини, щоб зацікавлені малюки випадково не порушили режим прання та при цьому не постраждали самі.
  • Управління по Wi-Fi допомагає запускати і зупиняти процеси, не підходячи до машинки.
  • Маленькі дверцята AddWash встановлені в основний двері в серії пральних машин Samsung. Вони розташовані вище за рівень води, тож через них зручно докладати невеликі речі в пральну машину, яка вже працює.

Вибираємо спосіб подачі води

Для роботи більшості сучасних пральних машин необхідне централізоване водопостачання, але в наших реаліях це не завжди можливо зробити, особливо в сільській місцевості.

Раніше централізована подача води не була потрібна тільки машинкам-напівавтомат, але зараз деякі виробники почали випускати звичайні автоматичні пральні машини, але з додатковим баком для води.

У таких моделях спочатку потрібно набрати воду в бак, а потім запустити процес прання. Вони підійдуть тим, у кого немає можливості підключити водопостачання або є перебої з подачею води.

Корисна порада: в пральних машинах з баком вода виводиться через шланг. Якщо до шланга пралки приєднати садовий шланг, воду можна використовувати повторно для поливання або прибирання.

Стиральная машина с баком для воды

Встановлення та підключення

  • Перед монтажем зніміть транспортувальні гвинти на задній панелі пральної машини та збережіть їх на випадок переїзду.
  • У лінії від щитка до розетки, до якої підключатиметься машинка, має бути заземлення. Крім того, щоб уберегти прилад від перевантажень, в електрощитку або поруч з ним встановіть захисний автомат.
  • Простежте, щоб у врізання в трубу для забору води був запірний вентиль.
  • Зробіть виведення зливного шланга в каналізаційну трубу, куди йдуть стоки з-під раковини. Це дозволить вільно користуватися раковиною та ванною одночасно з роботою пральної машини.
  • Щоб уникнути вібрації, встановіть пральну машину на рівну поверхню. Якщо ваша підлога не ідеальна, постеліть гумовий килимок.

Під'єднати пральну машинку-автомат можна або тільки до холодної води, або до гарячої та до холодної одночасно.

Перший варіант дозволить заощадити гарячу воду, та й нагрівання всередині машинки проходить більш рівномірно. Крім того, при такому підключенні не потрібні спеціальні засоби для пом'якшення води. Другий варіант істотно заощадить електроенергію, але якість поданої гарячої води постраждає.

Установка и подключение стиральных машин

Установка та підключення пральної машини – відповідальне завдання, тому краще довірити процес професіоналу

Корисні поради щодо експлуатації

  • Ємність для мийних засобів регулярно діставайте з машинки та мийте під струменем теплої води.
  • Перевіряйте стан шланга мінімум один раз на рік. Якщо помітите будь-які ознаки пошкодження, замініть його, адже під час роботи пральної машини шланг знаходиться під великим тиском і навіть при мінімальному пошкодженні може тріснути.
  • Перед пранням обов'язково перевіряйте кишені одягу, щоб в механізм не потрапили сторонні предмети. Користуйтеся спеціальними мішечками для прання, це допоможе не засмітити насос відкачування води.
  • Білизну закладайте в машину в розправленому вигляді, не складайте стопкою. Чим більше білизни ви покладете, тим більше потрібно порошку. Не варто завантажувати повний барабан, але й не радимо прати по одній речі. Якщо в першому випадку пральна машина не гарантує чистоту, то в другому не зможе перед віджиманням рівномірно розкласти білизну по всьому барабану.
  • Використовуйте спеціальний порошок для автоматичних пральних машин. Порошок для ручного прання не підходить через підвищене піноутворення. Зайва піна призводить до пошкодження пральної машини.
  • Кондиціонер краще розводити водою, адже зазвичай він густий, і пральна машина не забирає його весь.
  • Після кожного прання протирайте машинку всередині та на деякий час залишайте дверцята відкритими, щоб вона просохла.
Советы по выбору и эксплуатации стиральных машин

Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вибрати пральну машину, і бажаємо вдалих покупок з hotline.ua!

Автор: Віталій Матвієнко

Як вибрати Пральні та сушильні машини
Коментарі (0)

‌Вас може зацікавити