амортизатор, амортизатори
UA RU

Амортизатори

Щоб підібрати і купити амортизатори, будь ласка, виберіть марку і модель вашого авто

Амортизатор - один з головних складових елементів підвіски будь-якого автомобіля. Саме амортизатори гасять розгойдування автомобіля і надають йому стабільність при проїзді купин або ям. До речі, тому зазвичай потрібно міняти амортизатори попарно на одній осі - відразу з боку і лівого колеса, і правого колеса. Найпростіший спосіб перевірити працездатність амортизаторів полягає в тому, щоб розгойдати автомобіль: якщо після 1-2 хвиль автомобіль зупиниться - все нормально, якщо ні - значить, амортизатори вже зношені. Також легко можна перевірити, що амортизатори течуть: якщо на зовнішньому циліндрі корпусу помітні сліди рідини - значить, зносилися ущільнення амортизатора, витікає масло, і до поломки вже недалеко. Однак найточнішу і детальну перевірку стану амортизаторів можна виконати тільки на спеціальному стенді з комп'ютерним управлінням і різними програмами тестування.

При виборі таких запчастин слід чітко визначитися з їх типом: масляні амортизатори, газо-масляні амортизатори, газові амортизатори, однотрубні чи двотрубні амортизатори, самовирівнюючі амортизатори, амортизатори з електронним управлінням, пневматичні стійки, гідропневматичні стійки. Кожна зміна параметрів впливає на ціну запчастини. Зазвичай в недорогих автомобілях використовують однотрубні масляні амортизатори. Газові амортизатори часто трохи жорсткіше і дорожче, вони застосовуються в потужних автомобілях або при тюнингу. Газо-масляні амортизатори - десь посередині, але нерідко ця середина є золотою. Самовирівнюється амортизатор (або амортизатор з підтриманням дорожнього просвіту) часто зустрічається на дорогих автомобілях сімейного типу: великі універсали, позашляховики і кросовери, мінівени. «Електронні амортизатори» можуть змінювати свої параметри по команді електронного блоку, який управляє клапанами всередині амортизатора або впливає безпосередньо на рідину всередині нього. Пневматичні або гідропневматичні стійки використовуються тільки в підвісках, спеціально створених для їх установки. Найчастіше такими підвісками відрізняються дорогі автомобілі: седани бізнес-і люкс-класу, великі преміум-позашляховики. Останні розглянуті типи амортизаторів - само-вирівнювати, з електронним управлінням, пневматичні стійки або гідропневматичні стійки - зазвичай набагато дорожче традиційних амортизаторів.

У деяких випадках можна заощадити і встановити звичайні амортизатори замість спеціальних, проте далеко не завжди. Тому перед замовленням таких товарів обов'язково ще раз проконсультуйтеся у продавців. Ще одна порада - уточніть необхідність заміни пиляків амортизаторів: у деяких випадках можна залишити старий пильовик амортизатора, в інших - він одноразовий і потрібно його заміна, буває, що пильник йде в комплекті з амортизатором. Проте ні в якому разі не відмовляйтеся від пильовика амортизатора - він захищає шток від попадання бруду і подальшого зносу: якраз той випадок, коли копійка рубль береже.

Найбільшою популярністю у покупців користуються деталі відомих фірм, в лідерах: амортизатори Каяба (Kayaba або KYB), амортизатори Монро (Monroe), амортизатори Коні (Koni). Найчастіше вибирають амортизатори для Ланос, амортизатори ВАЗ 2109, ВАЗ 2110. Але в каталозі запчастин hotline.ua можна знайти амортизатори на всі популярні марки і моделі автомобілів.