У сучасному світі можливість поніжитися годинку-другу у ванній стає недозволеною розкішшю, і ми все частіше вибираємо душ. Душова кабіна – зручний формат як для приватного будинку, так і для невеликої оселі, головне вибрати потрібну модель. Про те, які бувають душові кабіни, чим відрізняються та як вибрати найкращу – розповідаємо у нашому матеріалі.
Які бувають душові кабіни
Тип. Стандартна душова кабіна складається з піддона для води внизу, декількох стінок з боків та вхідних дверей.
У більшості випадків у комплекті немає змішувача та лійки, їх потрібно купувати окремо. Але продаються й душові кабіни в зборі, наприклад, з лійкою типу «тропічний душ».
Вибираючи таку модель, ви одразу отримуєте все необхідне з відповідними з'єднаннями, кріпленнями та фіксаторами. Залишається лише привезти душову кабіну додому, встановити, підключити і вже ввечері можна приймати душ.
Складніший варіант – гідромасажна кабіна: це душова кабіна з функціями гідравлічного масажу, тобто подачі води під високим тиском через спеціальні форсунки.
Форсунки орієнтовані так, щоб подавати воду на певні ділянки тіла (плечі, спина, поперек), а гідромасаж – чудовий спосіб розслабитись.
Дах. Зверніть увагу, що душові кабінки бувають закриті та відкриті. У перших є дах, у других – ні. Завдяки даху у закритих моделей усередині створюється замкнутий простір і збирається гаряча пара, реалізуючи функцію парової лазні.
Стіни. Також у душової кабіни може бути різна кількість стін. Двостінна модель складається із двох перегородок, а з двох інших сторін обмежується стінами ванної кімнати. Такі кабінки легші, їх простіше монтувати, вони не мають даху та коштують вони дешевше.
Стінки та дверцята таких моделей кріпляться за допомогою спеціальних петель, тому для герметичності важливо заздалегідь прибрати усі нерівності та тріщини на поверхні, ретельно вирівняти підлогу та стіни та гідроізолювати їх.
Повностінна кабіна – цілісна ізольована конструкція з усіма стінами, піддоном та стелею.
Гідромасажна кабіна Veronis BV-5-90 має форму чверті кола, глибокий акриловий піддон, функції вентиляції, освітлення та тропічний душ
Вибираємо розмір та форму душової кабіни
Розмір. Визначаючи розміри душової кабіни, враховуйте зріст та вагу найбільших членів сім'ї, і не забудьте додати хоча б 50 см, щоб рухатися всередині було комфортно. Це мінімальні обмеження, максимум залежить від розміру вашої ванної кімнати та бюджету на покупку.
Оптимальний розмір стандартної душової кабіни 80-100 см завширшки та/або в довжину, причому вона не обов'язково має бути квадратною.
Навіть навпаки, кабінка у формі прямокутника, еліпса або чверті кола дає більше простору в одній з площин, дозволяє людині активніше рухатися та почуватися вільніше.
Форма. Симетрична модель у вигляді чверті кола підходить для невеликих приміщень. Вона встановлюється у кутку, незалежно від боку. У неї однакова довжина бічних сторін – від 80 до 120 см кожна, а лицьова частина у вигляді півкола або багатокутника.
Є асиметричні кутові моделі, у яких одна бічна сторона довша за іншу.
Залежно від довжини сторін, кутові душові кабіни, а також піддони, двері та стінки за способом встановлення найчастіше бувають лівосторонні. У таких моделей прямий кут розташований ліворуч від довгого лицьового боку кабіни.
Якщо лівий кут вам не підходить через розведення труб або наявність меблів у ванній, в асортименті є моделі у правому виконанні та симетричні кабіни, де сторони мають рівну довжину.
У прямокутної або квадратної душової кабінки чіткі геометричні форми, їх також зручно встановити в кутку або вздовж стіни.
Рідко, але бувають п'ятикутні моделі та конструкції інших особливих форм та розмірів.
У душової кабіні Eger A LANY 599-553 Black п'ятикутна форма, повностінна конструкція, акриловий піддон, стіни із загартованого скла.
Створюємо свою душову кабіну
Якщо ви хочете створити душову кабіну на свій смак – у каталозі Хотлайн можна вибрати окремі складові. З їхньою допомогою ви зможете експериментувати з розмірами та формою душової кабіни, вибрати потрібні функції та не переплачувати за інші.
Головну роль в облаштуванні душової кабіни грає душова панель. У ній зібрані всі необхідні перемикачі, лійка для душу, форсунки для масажу та інші елементи.
Також, щоб створити кабіну своєї мрії, вам знадобляться стінки, піддон та двері.
Наприклад, якщо у ванні є П-подібна ніша, можна створити там душову. Для цього потрібна буде душова панель, двері та піддон. А щоб встановити душову кабіну біля рівної стіни потрібно лише дві стінки, двері, піддон і панель.
Який матеріал найкращий для душової кабіни
Стінки та двері душових кабінок роблять зі спеціального товстого загартованого скла або прозорого пластику. Обидва матеріали досить міцні та безпечні.
Загартоване скло навіть якщо розіб'ється, то лише розсиплеться на дрібні кубики, які не поранять та не завдадуть шкоди.
Найчастіше скло та пластик обрамляють у профіль з анодованого алюмінію, який має спеціальне покриття для захисту від окислення та механічних пошкоджень.
Який матеріал краще вибрати? Кожен має свої переваги.
Пластик коштує дешевше, на скляних поверхнях не з'являється пліснява, на рифлених і матових поверхнях не так помітні сліди від води.
У душової кабіні Atlantis JL-141 прямокутна форма, двостінна конструкція, акриловий піддон, распашні двері, стіни із загартованого скла в хромованому профілі.
Які найкращі двері для душової кабіни
Двері для душової кабіни також роблять із загартованого скла або міцного пластику, і вони бувають кількох типів.
- Розсувні двері підійдуть для невеликої ванни, їм не потрібне місце для того, щоб відкритися. Для роботи у таких дверей є напрямні зверху та знизу, якими рухаються спеціальні ролики. Такі двері надійні, для герметичності вони мають гумки і магніти, підходять для кабін і багатофункціональних боксів.
- Распашні двері бувають на одну або дві стулки, кріпляться на металевих петлях, відкриваються назовні або всередину. Для дверей, стулки яких відкриваються назовні, перед кабіною має бути достатньо вільного простору.
- Двері-книжка складаються з вертикальних панелей, скріплених спеціальними петлями, до кабіни вони кріпляться підшипниками. Їх стулки відкриваються легко та безшумно, їм не потрібен вільний простір перед боксом. Мінус таких дверей – недостатня звуко- та теплоізоляція, а також не завжди надійні кріплення.
Який піддон краще вибрати
Глибина. Залежно від глибини всі піддони для душових кабін умовно поділяються на три види:
- у низьких піддонів висота бортиків не більше 30 см;
- у глибоких висота бортиків 30-50 см;
- у дуже глибоких більш як 50 см.
Якщо в душовій з низьким піддоном можна тільки приймати душ, модель з глибоким піддоном може замінити сидячу ванну або ванну для дітей.
Важливий нюанс: чим більша глибина піддона – тим вищий його борт, і тим вище потрібно буде підіймати ногу для входу в кабінку. Високий борт 40-50 см може стати проблемою для малюків та людей похилого віку.
Матеріал. Піддони роблять із різних матеріалів, їх особливості варто враховувати при виборі моделі.
- Піддон з мармуру трапляється найчастіше, за ним легко доглядати, він не деформується, не шумить та добре тримає тепло. Навіть якщо такий піддон пошкодиться, його легко відшліфувати, що поверне йому чудовий зовнішній вигляд.
- Акрил – м'який, не слизький матеріал. Такий піддон має колорування «у масі», завдяки чому його можна полірувати. Мінус акрилових піддонів – вони можуть прогинатися під вагою людини, а також легко дряпаються. Щоб усунути прогин, такі піддони встановлюють на спеціальні опори по всій площі.
- Піддони зі сталі досить міцні, навіть якщо прогнуться, все одно не луснуть. На жаль, такі моделі сильно шумлять, через що їх встановлюють тільки зі звукоізолювальною поролоновою накладкою на дні. Нерідко сталь покривають зверху емаллю, яка згодом може тріскатися та відшаровуватись.
- Піддони з кераміки та штучного каменю досить красиві, але жовтіють під впливом води та бруду, через що їм потрібен регулярний догляд. Також це досить крихкі матеріали, і якщо на такий піддон випадково впустити щось важке, то може з'явитися скол або тріщина.
Вибираємо обладнання
Парова лазня. Любителі попаритися оцінять у душовій кабінці функцію парової лазні. Вона може бути вже вбудована або у форматі опції. У таких кабінок усередині замкнутий простір, де за допомогою спеціальної форсунки нагнітається та збирається пара.
Вибираючи модель, звертайте увагу на розташування форсунки:
- якщо вона вбудована у дно – є ризик наступити на неї та обпалити ногу;
- якщо розташована на стелі – на голову може капати вода, що не випарувалася, але сильно розігрілася;
- ідеальне розташування – на бічній панелі, або на краю дна чи стелі (не по центру).
Гідромасаж. Тим, хто любить масаж, радимо звернути увагу на душові кабінки із гідромасажем. У таких моделях форсунок вже кілька, і вони подають воду під тиском.
Що більше форсунок, то більше програм масажу. А чим більше програм масажу – тим краще, можна вибрати свій індивідуальний режим.
Моделі з гідромасажем бувають двох типів:
- у душовій кабінці з гідромасажною ванною форсункою для подачі води вбудовані в піддон;
- біля душової кабінки з вертикальним гідромасажем форсунки встановлені на душовій панелі, для масажу потрібно сісти на стілець-упор і спертися на них спиною. Вибираючи таку модель, звертайте увагу на стілець – він має бути великим та зручним, адже для ефекту від масажу сидіти на ньому доведеться 10-20 хвилин.
До речі, буває не лише душова кабіна з гідромасажем, а й душова панель із гідромасажем. Її можна поставити у будь-якій ванній.
Вибираємо додаткові функції
Чудово, якщо у вибраної моделі всередині буде освітлення та вентиляція. Для цього всередині душового боксу встановлюють вентилятор та лампи.
Якщо у вашої душової кабіни буде функція ароматерапії, ви зможете додавати ефірні олії в спеціальну ємність, і вони розпорошуватимуться під час душу.
Функція озонування повітря очищає та «освіжає» повітря, вбиває мікроби.
У душової кабіні з «тропічним душем» буде верхня лійка дуже великого діаметра з безліччю отворів. Коли з неї ллється вода, виникає відчуття справжньої природної теплої літньої зливи.
Підключити душову кабіну – завдання непросте, і виконати його потрібно так, щоб не затопити сусідів знизу. Тому, якщо ви не професійний сантехнік, для підключення краще звернутися до фахівця.
Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам вибрати душову кабіну, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Роман Мельниченко