Подорожуємо взимку: як підібрати гаджети
Взимку важливо ретельно підбирати гаджети, які супроводжуватимуть вас у подорожі. Навіть якщо під цією гучною назвою ховається вилазка на вихідні до найближчого лісу або поїздка на гірськолижний курорт. А у справжніх багатоденних походах з наметами та рюкзаками від спорядження справді багато чого залежить. Про те, що варто взяти з собою, розповідаємо в нашому матеріалі.

Взимку важливо ретельно підбирати гаджети, які супроводжуватимуть вас у подорожі. Навіть якщо під цією гучною назвою ховається вилазка на вихідні до найближчого лісу або поїздка на гірськолижний курорт. А у справжніх багатоденних походах з наметами та рюкзаками від спорядження справді багато чого залежить. Про те, що варто взяти з собою, розповідаємо в нашому матеріалі.
Зв'язок та навігація
Активний відпочинок, не кажучи про заняття екстремальними видами спорту, може стати справжнім випробуванням для телефона.
Волога, пил, сніг, падіння – ось далеко не повний перелік потенційних джерел проблем. Тому краще залиште вдома свій флагман – для природи потрібен захищений телефон.
Такі моделі захищені від води, пилу та фізичних деформацій за стандартами IP68, IP69K, MIL-STD-810G, працюють як навігатор і як фотоапарат, і економно витрачають батарею, адже у лісі поки що не встановили розетки для підзарядки.
Ми зібрали невелику добірку захищених смартфонів, які сміливо можемо вам рекомендувати.
Як альтернативу можна підібрати захисний чохол. Перед покупкою уважно вивчіть інформацію, а краще перепитайте у виробника рекомендований діапазон температур.
Будьте обережні з твердими аквабоксами. Вони розраховані на літній відпочинок і в холодну погоду можуть просто зламатися.
Для комфортної роботи з технікою взимку не забудьте відповідні рукавички. Універсальне рішення – моделі з обрізаними пальцями, які в похідному положенні закриває рукавиця. Є спеціальні рукавички для роботи з ємнісними екранами, щоправда, дрібні кнопки у них натискати досить незручно.
Якщо маршрут пролягає по віддаленій пересіченій місцевості, краще захопити GPS-навігатор. Це спеціалізований пристрій, і на чутливість його приймача можна покластися. Крім того, серйозні моделі часто оснащуються додатковими датчиками, наприклад барометричним висотоміром або компасом.
Смартфон; екран: 5,7"=; IPS=; 1440х720=; пам'ять: 32 ГБ; ОЗП: 4 ГБ; процесор: MediaTek Helio A25; ОС: Android 11; акумулятор: 5580 мАг (незнімний); камера: 13+8 Night Vision Мп; корпус: пластик=; 255 г=; товщина 14 мм
Наявність актуальної карти – одна зі складових успішного попадання з точки А до точки Б. Якщо навігатор вміє записувати логи, то у туристів з'являється можливість як мінімум повернутися назад по своїх «слідах».

Смартфон Blackview Oscal S60 Pro Night Vision 4/32GB Orange можна кидати на асфальт, копати ями, забивати цвяхи, мити під тиском і йому нічого не буде
Освітлення
Світловий день пізньої осені та взимку у наших широтах короткий. Тому ліхтарик – далеко не зайва річ.
Важливо, щоб вибрана модель була вологозахищеною та ударотривкою.
Ліхтар налобний • джерело світла: світлодіоди (білий CREE XM-L2 T6 + 2 червоних) • світловий потік: 950 люмен • джерело живлення: 18650 / 2хCR123A
Величезний плюс на природі – можливість висвітлити велику площу або сфокусувати світло в одній точці.
Ліхтар в умілих руках – не просто освітлювальний прилад. Він дозволяє створювати чудові ефекти при фотографуванні в сутінках і вночі на довгій витримці. Цей напрямок називається Light Painting. Малювання світлом – чудовий спосіб зробити вечір незабутнім і веселим.

Налобний ліхтарик Fenix HL60RDY має нейтральний білий промінь з двома додатковими діодами червоного кольору. У моделі 6 режимів, максимальна яскравість 950 люмен, освітлює територію на 166 метрів, працює від акумулятора та батарейок, є вбудований індикатор заряду
Музика
Музика – вірний супутник гарного настрою, вона допомагає подолати важкі ділянки шляху або скоротити час в очікуванні транспорту.
Влітку душею компанії може стати гітара, але з настанням холодів популярною стає «консервована» музика.
З музичним супроводом чудово справляються смартфони, для прослуховування поодинці знадобляться навушники, в колективі – переносна акустика.
Портативні колонки; потужність: 20 Вт; кількість каналів: 1.0; кількість смуг: 1; частотний діапазон: 65-20000 Гц; Bluetooth: Bluetooth 4.2
При виборі навушників зверніть увагу на компактні моделі з системою активного шумозаглушення.
У каталозі Хотлайн також багато моделей портативних колонок із живленням від вбудованого акумулятора. Головне, не вмикайте їх надто голосно, все ж таки на природі краще насолоджуватися звуками природи.

Компактна JBL Flip 5 Red стане незамінним супутником у будь-якій подорожі, наповнивши її ритмами улюбленої музики.
Фото та відео
Шанувальникам подорожей та активного проведення часу варто звернути увагу на екшн-камери.
Конструктори відкинули зайве, залишивши лише об'єктив, сенсор з електронною «обв'язкою» та батарейку. В результаті вийшли маленькі та легкі пристрої, які кріпляться на шолом гірськолижника, кермо снігохода або просто на монопод.
Корисна порада: перед покупкою з'ясуйте, чи є у моделі потрібне вам кріплення та її сумісність із кріпленнями сторонніх виробників.
Також для мандрівок є дві ідеальні категорії фотоапаратів. Перша – топові компактні камери із незмінною оптикою, друга – суперзуми.
Компактні апарати зручні тим, що у них практично такі ж можливості керування параметрами зйомки, що й у дзеркальних/бездзеркальних камер початкового рівня, проте вони легші та займають менше місця.
А незмінність об'єктива на природі – очевидний плюс, оскільки пил має менше шансів потрапити на матрицю.
Друга категорія камер для мандрівників – суперзуми. Вона цікава насамперед фантастичним діапазоном фокусних відстаней.
У відносно невеликому за габаритами та масою (порівняними з параметрами багатьох дзеркальних апаратів) корпусі є об'єктив, здатний знімати на широкому куті та заповнювати площу кадру дуже віддаленими об'єктами.
Вибираючи модель, віддавайте перевагу моделям, які підтримують зарядку через USB. Це підвищує автономність.
Компактний фотоапарат; Розмір матриці: 1/2,3"; К-сть мегапікселів: 18,2; Фокусна відстань: 25-500; Максимальна діафрагма: f / 3,5; Оптичний зум: 20х; Типи файлів: JPEG; Макс. розмір відеокадру: 1920x1080 (30fps); Колір: чорний
Зйомка на природі в холодну погоду має певні обмеження під час використання камер та оптики:
- при температурі нижче -10°С краще взагалі не користуватися апаратурою;
- щоб уберегти техніку від перепадів температури, потрібна гарна сумка для транспортування;
- увійшовши в приміщення з холоду та морозу, залиште сумку закритою приблизно на дві години далеко від джерел тепла. Так процес нагрівання буде плавним і ризик утворення конденсату всередині корпусів знизиться.

У компактного фотоапарата Sony DSC-WX350 Black DSCWX350B оптичний зум 20х, 1920x1080 (30fps), 470 знімків при використанні комплектного Li-Ion акумулятора, підтримка Wi-Fi та NFC, 5 рівнів яскравості дисплея
Запаси електроенергії
У польових умовах стануть у пригоді сонячні батареї та зовнішні акумулятори. Перші в холодну пору року використовуються мало – Сонце працює неохоче: пізно встає та рано сідає.
А ось зовнішні акумулятори – чудове рішення. У похід краще взяти з собою пару акумуляторів на 9-15 А/год ніж один на 20 А/год. Якщо один замерзне або пошкодиться, другий має виручити.
Конкретні цифри залежать від апетитів вашої техніки, але досвід показує, що при плюсовій температурі можна обмежитися двократним запасом, а ось при мінусовому – три- або навіть чотириразовим, оскільки взимку струму багато не буває.
При температурі повітря до +5°С зовнішні акумулятори можна транспортувати у рюкзаку чи сумці, щоб захистити від механічних ушкоджень.
А за холоднішої погоди бажано розмістити їх у внутрішніх кишенях одягу: ваше тепло дуже необхідне іонолітієвим і літій-полімерним батареям.
Деякі пристрої, наприклад, ліхтарі, рації, навігатори живляться від пальчикових акумуляторів. Літієві батареї, безумовно, хороші, але дуже дорогі. Тому оптимальний вибір – елементи, що перезаряджаються.
Пальму першості слід віддати акумуляторам із низьким струмом саморозряду, їх ще позначають LSD або Ready to use.

Фотоаксесуари
Складно повірити, що відпочиваючи на природі, ви встоїте перед спокусою сфотографуватися на тлі пейзажів навколо. Щоб вся компанія опинилася в кадрі, необхідний один простий пристрій – монопод або штатив.
Для смартфона або екшн-камери достатньо з селфі-стику, краще вибирати модель з дистанційним спуском затвора.
Штатив громіздкіший і важчий, але й можливості зйомки з ним ширші. Для подорожей краще підійдуть карбонові моделі, вони легші та міцніші за алюмінієві, але коштують дорожче.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть зробити подорожі захоплюючими і ви з радістю згадуватимете про час, проведений на природі.
Бажаємо легких доріг, приємних зустрічей, цікавих відкриттів та вдалих покупок з hotline.ua!
Автор: Юрій Сидоренко
- Вам корисна ця новина?
- Так
Поділитися сторінкою: