Комфортний відпочинок на природі під час пікніка або походу? Абсолютно реально! Для цього потрібні кемпінгові меблі, і в нашому гіді покупця ми розповімо, якими вони бувають і як їх вибрати.
Подорожуємо з рюкзаком або на автомобілі
Для початку визначимося, як ви плануєте вибиратися на природу. Якщо це подорож великою компанією на автомобілі з містким багажником або причепом – вага та габарити кемпінгових меблів не критичні, і про те, що вам може стати в пригоді, ми розповімо нижче.
Звичайно, хочеться навантажити з собою в дорогу все, що тільки можливо, але практика показує, що в результаті частина спорядження не використовується або без неї точно можна було обійтися.
А якщо планується похід в поодинці з рюкзаком – беріть з собою тільки найнеобхідніше спорядження, наприклад, легкий складаний стілець або табурет.
Каркас складаного стільця SKIF Outdoor Standard blue виконаний зі сталевих трубок, чохол з міцного поліестерового волокна Oxford 600D з підвищеною стійкістю до розривів і стирання. Модель легко та швидко розкладається та складається, в комплект входить чохол
Вибираємо складане крісло або шезлонг
Найпопулярніший серед туристів вид кемпінгових меблів – це складані крісла або шезлонги.
У порівнянні з розкладним стільчиком, це вже зовсім інший рівень комфорту:
- є спинка і підлокітники, іноді з інтегрованими підсклянниками;
- м'які подушки під голову та спину;
- регулювання кута спинки та висоти ніжок;
- підставка для ніг.
В такому кріслі або шезлонгу, можна розслабитися і навіть подрімати пару годинок в тіні.
Шезлонг Art Metal Furniture – справжня знахідка для літнього відпочинку! У нього два положення: шезлонг і розкладачка. Модель зроблена з міцної, щільної, водостійкої тканини, стійкої до стирання
Вибираємо розкладачку
Якщо відпочивати, то з комфортом! Розкладачка допоможе укласти на денний сон втомлену дитину, стане чудовою альтернативою каремату та надувному матрацу. До речі, прототипом сучасної розкладачки стала американська армійська модель без жодних особливостей.
А у сучасних моделей:
- регулюється висота головах і ніжок – розкладачка перетворюється на крісло;
- є м'які вставки під голову – можна обійтися без подушки;
- збоку розміщуються невеликі кишеньки – в них зручно розкласти потрібні дрібниці.
У розкладачки NeRest NR-43 сталевий каркас з полімерним покриттям, тканина поліестер Oxford 600D + ПВХ, максимальне навантаження 120 кг, вага 7 кг, нахил підголівної секції каркаса регулюється в 4-х позиціях
Вибираємо складаний стіл
Складаний стіл буває в трьох модифікаціях: з цільною стільницею, зі стільницею, яка складається навпіл, з тканинною стільницею, яку можна згортати. Найзручнішою буде цільна стільниця, але вона поміститься не в кожен автомобіль. А найпрактичніша модифікація – стільниця у вигляді кейса, яка складається навпіл.
Моделі з тканинною стільницею легкі та компактні, але щось порізати на них – досить складне завдання. Такий стіл підійде, якщо потрібно просто розставити на тканинній стільниці їжу, але враховуйте, що вага їжі та посуду не має перевищувати 1-1,5 кг.
Що стосується ніжок, вибирайте моделі столів, у яких вони стійкі – чотири ніжки краще, ніж дві. Добре, якщо ніжки регулюються, адже на природі рідко зустрічаються ідеально рівні майданчики.
Бонусом вдалого пікніка будуть складані лавки, на них, на відміну від шезлонгів, зручніше сидіти за столом.
Також можна купити відразу комплект кемпінгових меблів, в який входить складаний стіл і 4 складаних стільці або дві лавки.
У комплект меблів для пікніка Кемпінг XN-12064 входить 4 легких стільці та складаний стіл зі стільницею з МДФ і телескопічними ніжками. Стіл витримує навантаження до 30 кг, а стільці до 100 кг кожен
Вибираємо похідну шафу та органайзер
Якщо підходити до справи серйозно, або виїжджати на природу надовго, стане в пригоді кухня-шафа для зберігання продуктів і речей. Такі моделі найчастіше складаються з алюмінієвого каркаса, на який надіта тканинна частина з поличками для посуду і продуктів, вони закриваються дверцятами на блискавці.
Вгорі шафи-кухні практична стільниця, на якій зручно різати продукти або поставити переносну газову плиту, щоб готувати обід.
Іноді в комплект входить захисний екран, який прикриє стільницю від вітру, додаткові гачки для посуду збоку та утримувач для підсвічування вгорі.
Кухня-шафа для пікніка BRS BRS-Z12 Складається з двох зон: основної тумби із встановленою обробною дошкою та висувного металевого столика
Вибираємо матеріали меблів
Найчастіше каркас сучасних кемпінгових меблів роблять з алюмінію та вуглепластику – це кращий вибір. Меблі з деталями з дерева та пластику швидше ламаються, а моделі з каркасом із сталі набагато важчі.
Для покриття використовуються синтетичні тканини, краще за все вибирати ріпстоп нейлон (від англ. Ripstop: rip – рватися, stop – припинення). Це міцний матеріал зі спеціальною структурою плетіння, завдяки якій порізи і дірки не розходяться по тканині, а залишаються невеликими, точковими.
Корисна порада: кемпінгові меблі – габаритне спорядження, тому вибирайте компактні, надійні та зручні моделі.
Уміння безпомилково визначити, що зі спорядження треба взяти з собою, а що залишити вдома – це трохи мистецтво, і набагато більше досвід, тому подорожуйте частіше, щоб уникнути помилок.
У складаного крісла M-Elektrostatyk F5R зручні підлокітники та висока м'яка спинка, нахил якої можна регулювати. Чотири стійкі ніжки мають незалежні регульовані механізми, завдяки яким крісло можна встановити практично на будь-якій поверхні
Сподіваємося, що наш гід покупця допоможе вам розібратися з придбанням кемпінгових меблів і ваш відпочинок на природі буде комфортним і зручним!
Автор: Андрій Королевцев