Каталог товарів
Київ
UA

Як вибрати струни для гітар

Кожен власник гітари рано чи пізно стикається із необхідністю заміни струн. Цей гід допоможе вам зробити правильний вибір і зробити вдалу покупку.

Кожен власник гітари рано чи пізно стикається із необхідністю заміни струн. Цей гід допоможе вам зробити правильний вибір і зробити вдалу покупку.

Зазвичай для гітариста-початківця вибір відповідних для його інструменту струн є великою проблемою. Адже для цього потрібно мати необхідні знання, навички та досвід. Не варто хвилюватися з цього приводу, адже загальновідомо, що майстерність приходить з часом.

На сторінках інтернет-магазинів для покупця доступний широкий вибір струн у різних цінових категоріях. Звичайно, людина, яка щойно взяла в руки гітару, втрачається у такому розмаїтті асортименту. Зрозуміло, що кожен виробник пропонує свою якість, відповідно оцінюючи свою продукцію.

Для вибору струн, як і будь-якої іншої продукції, потрібно знати деякі моменти, які допоможуть об'єктивно оцінити пропонований магазином товар.

Слід відразу зазначити, що вибір струн - суто індивідуальний процес. Не варто впадати у відчай, адже з часом у вас з'явиться досвід, завдяки якому ви вже все будете робити самостійно.

Для початку розглянемо особливості струн в залежності від типу гітари.

Струни для акустичної гітари

Для «акустики» використовують синтетичні та металеві струни. Перший тип роблять з нейлону або карбону. Струни з синтетики підходять для гітаристів-початківців, так як вони зовсім не завдають шкоди пальцям. Карбон більш міцний, ніж нейлон. Крім того, він більш дзвінкий. Єдиний мінус карбонових струн - висока ціна.

Струни для акустичної гітари

Металеві струни мають більш сильний натяг і встановлюються виключно на гітари посиленої конструкції, від чого звучання виходить дуже дзвінким.

«Акустичні» струни різняться своїми особливостями і властивостями.

Залежно від товщини і жорсткості вони мають такі розміри: 9-45. Такі струни є дуже тонкими і м'якими. Звучать досить тихо. 10-47. Такі ж тонкі й м'які. Добре підходять для гітаристів-початківців. 11-52. Мають середній натяг. Звук гучніший і яскравий. 12-53. Струни із середнім натягом. Забезпечують оптимальний баланс гучності, яскравості та зручності. Встановлюються переважно на нові інструменти. 13-56. Мають сильний натяг. Звук виходить гучним і насиченим.

Струни для класичної гітари

Для таких гітар застосовуються виключно нейлонові струни, що пояснюється їх найменшим натягом. Завдяки цьому сам інструмент залишається без пошкоджень.

Струни для класичної гітари

1-а, 2-а і 3-я струни виготовлені з нейлонової волосіні. В основі цього матеріалу містяться полімерні суміші.

Залежно від виду обробки струн, вони бувають полірованими і шліфованими. Шліфовані басові (4-я, 5-я і 6-я) струни виготовляються із синтетичних перекручених ниток. Зверху покриваються сплавом з металу. Оптимальними вважаються мідь, цинк і срібло.

Нейлонові струни за ступенем натягу діляться на: нормальні, сильні та дуже сильні.

Основний недолік таких струн - недовгий термін служби. Нейлон вважається ідеальним для використання гітаристами-початківцями, тому що не призводить до утворення мозолів на пальцях музиканта.

Струни для бас-гітари

Відомо, що в основі бас-гітари лежить контрабас. У ньому колись застосовували жильні струни. Однак вони були невідповідними для гри на гітарі в силу тихого звучання. Для вирішення проблеми їх стали обмотувати дротом зі сталі. Спочатку така обмотка була з круглим перетином. Це давало гучне звучання, але лади швидко сточувалися, і створювалося деренчання. Щоб цього позбутися, сталь була замінена на нікель і мідь. В результаті звук став м'яким, і лади вже служили довше. Але був і мінус: такі струни швидко зношувалися. Було вирішено шліфувати обмотку.

Струни для бас-гітари

Струни для бас-гітари, окрім обмотки, діляться ще і за типом серцевини. Чим вона тонше, тим яскравіший і дзвінкіший звук. Використання товстої серцевини забезпечує гучне і насичене звучання.

Струни для електрогітари

Електрогітара, на відміну від всіх інших видів гітар, має найбільш складну конструкцію. Це має на увазі наявність великої різноманітності всіляких «примочок» до неї. Струни - не виняток. Так як за допомогою електрогітари можна домогтися широкого діапазону звуків, то і струн до неї випускаються багатьох видів, кожен з яких має свої особливості. Електрогітара має найбільшу популярність серед музикантів усього світу, тому її варто розглянути більш детально.

Струни для бас-гітари

Так склалося історично, що в електрогітарах використовують виключно металеві струни різних діаметрів, кожен з яких має свій звук і призначення.

Діаметри струн для електрогітари 0,008 або "вісімка". Є найбільш тонкими в діаметрі та м'якими під час гри. Їх рекомендують для занять музикантам. Дають менш щільне і слабке за потужністю звучання. 0,009 або "дев'ятка". Гра на них складніша, ніж на 0,008, але звучання - більш щільне. 0,010 або "десятка". Найпоширеніші у гітаристів. Середні за жорсткістю. Більш щільний звук. 0,011-0,013. Досить товсті струни, на яких дуже складно грати. Мають потужний об'ємний звук. Їх у своїй практиці використовують хеві-металісти. Гібридні. Виробниками випускаються також і гібридні варіанти струн. У них перших три струни мають стандартний розмір, а решта - товщі звичайних. Такі гібриди розробляються для потужного звучання басових струн.

Також у деяких комплектах 3-тя струна може бути з обмоткою. Таке рішення застосовують джазові музиканти.

Діаметри струн для електрогітари

Покриття струн для електрогітари

Знання основних принципів і способів покриття струн є не менш важливим моментом при їх покупці. Серцевина струни завжди однакова та виготовлена ​​з міцної сталі. Обмотка ж буває з нікелю або теж сталева.

Нікелева обмотка забезпечує дуже м'яке звучання, що є незамінним якістю для гри соло. Такі струни дуже швидко зношуються, але, тим не менше, найбільш часто використовуються професійними гітаристами.

Покриття зі сталі відтворює звук різко та найбільш яскраво. Такі струни найбільше підходять металістів, які прагнуть домогтися більш жорсткого звучання.

Часто виробники в цілях захисту від корозії покривають обмотку полімером, що позначається на ціні струн.

Способи покриття струн

Види обмоток

При виготовленні струн використовуються наступні види обмотки: кругла, плоска та напівкругла.

Види обмоток струн

Кругла обмотка

Такі струни найдешевші, так як мають дуже просту конструкцію. Так, на внутрішній сердечник йде процес намотування круглого дроту. Таке рішення має ряд недоліків, серед яких "свист" при ковзанні пальця гітариста уздовж струни і швидке зношування накладки грифа і його порогів.

Плоска обмотка

Такі струни теж мають сердечник круглої форми, але дріт вже квадратний, а кути є закругленими. Це зменшує "свист", і грати на гітарі стає ще зручніше. Крім того, забезпечується менше зношування ладів грифа. Звучання виходить менш яскравим. Вони зазвичай дорожче за свого попередника.

Напівкругла обмотка

Обмотка такого типу є певним гібридом, що поєднує в собі попередні технології.

Популярні виробники струн для гітари

Виробник - найголовніше, на що повинен звертати свою увагу музикант-початківець при покупці струн. Багато гітаристів радять розглядати продукцію наступних фірм.

1. Elixir. Струни цього виробника покриті полімерним складом, що дозволяє їм довше зберігати первісний звук. Крім того, вони найвитриваліші, м'які та приємні на дотик. Звичайно, є найдорожчими на ринку.

2. D'Addario. Найбільш поширені серед гітаристів.

3. GHS. Купивши струни цього виробника, гітарист отримає витривалість і якість за невелику суму. Користуються успіхом у металістів.

4. Ernie Ball. Хороша якість і відмінна витривалість за доступною ціною.

5. Dean Markley. Якісний товар американського виробництва за прийнятною ціною. Використовуються як гітаристами-початківцями, так і професіоналами.

Популярні виробники струн для гітари

Загальновідомо, що в нашій країні сервіс обслуговування клієнтів бажає бути кращим. Тому потрібно остерігатися музичних магазинів, де продавець, бачачи недосвідченого клієнта, "усукує" йому залежаний товар з метою якнайшвидше продати. Щоб не попастися на гачок таких "доброзичливців" перед покупкою слід точно визначитися з моделлю струн для вашої гітари. Також непогано було б почитати відгуки про конкретне найменування і поради бувалих гітаристів. Аналогічно і з ціною. Часто замовити через Інтернет буває дешевше, ніж у місцевій музичній крамниці. Поглядаючи на струни в якомусь онлайн-магазині, потрібно завжди пам'ятати, що, крім ціни на сайті, до вартості включається ще і доставка.

Як визначити, чи потрібна заміна струн?

- Струни стали дуже жорсткими (м'якими). - Звук став глухим. - Неоднакове звучання струни на різних ладах. - Струни стали брудними. - Присутність ознак зносу на обмотці.

Кілька корисних порад наостанок

Після заміни струн не слід викидати старі, адже під час гри на гітарі вони мають властивість іноді рватися.

Якщо ви є власником "акустики", то переконайтеся, що ви купуєте струни саме для неї, а не для бас- або електрогітари.

Підтримуйте струни в хорошому стані. Для цього рекомендується перед грою завжди мити руки. Після занять протріть струни сухою ганчіркою або змоченою спеціальною рідиною.

Якщо все ж струна порвалась, то пам'ятайте, що можна купити окремо таку ж, не купуючи комплект повністю.

Гітаристи зі стажем радять проводити заміну струн кожних півроку, адже навіть найдорожчі з них мають певний термін служби.

Чищення струн

Струни потребують відповідного догляду. Щоб вони служили вам довше, необхідно регулярно протирати їх безворсовим матеріалом. Також потрібно застосовувати до ладів спеціальні поліролі, які зменшать окислення на струнах і продовжать термін їх служби.

І наостанок ще одна корисна порада. Гітаристи зі стажем радять перед покупкою ознайомиться з тим, як виглядає упаковка того чи іншого виробництва на його офіційному сайті. Це пов'язано з тим, що останнім часом на ринку «розвелося» досить багато підробок.

Автор: Михайло Петров, журналіст

Як вибрати Струни для гітар
Коментарі (0)

‌Вас може зацікавити