Як вибрати USB flash-драйв

Зараз досить важко знайти людину, яка не знає про такий електронний пристрій, як флешка. Завдяки своїм технічним характеристикам, мобільності, оптимальній формі і зручності у використанні, вона стала лідером серед переносних носіїв інформації і витіснила з ужитку компакт-диски. Але, не дивлячись на широку популярність флеш-накопичувачів, багато хто з користувачів мають неповне уявлення про ці гаджети. Тому якщо в ваших знаннях про USB є прогалини, прочитайте наш гід, і ви з легкістю зможете підібрати собі потрібний варіант.

Зараз досить важко знайти людину, яка не знає про такий електронний пристрій, як флешка. Завдяки своїм технічним характеристикам, мобільності, оптимальній формі і зручності у використанні, вона стала лідером серед переносних носіїв інформації і витіснила з ужитку компакт-диски. Але, не дивлячись на широку популярність флеш-накопичувачів, багато хто з користувачів мають неповне уявлення про ці гаджети. Тому якщо в ваших знаннях про USB є прогалини, прочитайте наш гід, і ви з легкістю зможете підібрати собі потрібний варіант.
Як і у всіх інших носіїв інформації, у флеш-драйвів є ряд характеристик і особливостей, на які необхідно звернути увагу перед покупкою.
Обсяг пам'яті
Даний показник є одним з основних моментів при виборі флешки. Від нього залежить кількість інформації, яку ви зможете записати на носій. Саме кількості доступної пам'яті і віддають основну перевагу користувачі.
Перші флеш-драйви були досить невеликих обсягів, в межах десятків і сотень мегабайт. Але, завдяки технічному прогресу, сучасні накопичувачі можуть вже вмістити 256 і більше гігабайт.
Сьогодні мінімальним обсягом для USB-драйву може вважатися 4 або навіть 8 ГБ. Найбільш популярними серед користувачів, за рахунок прийнятної для середньостатистичного покупця ціни, є флешки на 16 і 32 ГБ.
Якщо говорити про вартість даних пристроїв, то можна виділити певну закономірність. Так, обсяг USB-пристроя є числом, яке ми отримуємо з двійки в n-ному ступені. Це вказує на те, що подальша кількість пам'яті виходить від подвоєння попередньої.
Внаслідок цього, обсяги вже після 32 ГБ досить стрімко ростуть, а разом з ними зростає і їх вартість. Виходить, що за 64 ГБ ви вже заплатите приблизно в 2 рази більше. Але, не дивлячись на високу ціну, «високооб'ємні» флешки користуються споживчим інтересом, хоча і в меншій мірі, ніж 16 і 32 ГБ моделі.
Звичайно, на таких обсягах пам'яті виробники не зупинилися. Так, сьогодні можна купити флешку обсягами 512 ГБ або 1 ТБ. Їх вартість досягла таких меж, що простою флешкою назвати їх досить складно.
Швидкість читання/запису
Звичайно, обсяг накопичувача для багатьох є ключовим моментом при виборі. Але, якщо розібратися, то характеристики швидкості читання/запису теж грають важливу роль.

Флешка об'ємом 32 ГБ Transcend 32 GB JetFlash 700 TS32GJF700 підтримує USB 3.0 і має світлодіодний індикатор
Важливо відзначити, що значення швидкості читання завжди буде вище значення швидкості запису, причому різниця може бути досить відчутною. У зв'язку з цим, потрібно чітко визначити, як буде використовуватися накопичувач.
Якщо, наприклад, ви не плануєте часто оновлювати записану раніше інформацію на флешці, то в цьому випадку швидкість запису, в принципі, не дуже важлива.
У недорогих варіантах флеш-пристроїв швидкість читання зазвичай досягає від 10 до 15 Мб/с, а швидкість запису - від 3 до 8 Мб/с. Цей варіант ідеально підійде для частого обміну і перенесення невеликих за обсягом файлів (документи, таблиці, презентації, аудіо-файли та ін.).
Дорожче рішення, в якому швидкість читання досягає 20-25 Мб/с, а записи - 10-15 Мб/с, підійде для перенесення і зберігання файлів побільше, наприклад, відео.
Необхідно відзначити, що існують також флеш-драйви, що відрізняються більш високими швидкостями, але й коштують такі рішення вельми недешево.
Показник швидкості читання/запису також залежить від використовуваного в пристрої інтерфейсу. Зараз серед USB-інтерфейсів найбільш популярні USB 2.0 і USB 3.0.
У разі 2.0 ми отримуємо пропускну здатність до 60 МБ/с, але, якщо бути чесним, то на практиці досягається тільки половина цього значення. USB 3.0 ж дозволяє передавати дані зі швидкістю до 600 МБ/с. Слід зазначити, що наявність у вашій флешці останньої версії інтерфейсу зовсім не гарантує заявлену швидкість.
Справа в тому, що покупка флеш-носія з USB 3.0 є виправданою лише тоді, коли в ньому однозначно забезпечується швидкість читання / запису вище 60 Мб/c. З іншого боку, флешка стандарту USB 3.0, підключена до порту USB 2.0, буде гарантовано працювати зі швидкістю 30 МБ/с (при цьому максимальна швидкість читання/запису флешки повинна бути не менше 30 МБ/с).
Також слід згадати про існування флеш-драйвів, в яких використовується інтерфейс micro-USB. Він дозволяє підключати флешку до смартфонів і планшетів, які підтримують функцію USB OTG.

Флешка Transcend 8 GB JetFlash 560 TS8GJF560 з висувним роз'ємом має інтерфейс USB 2.0, забезпечує процес читання зі швидкістю 18 Мб / с і запису - 10 Мб / с
Також не забувайте при виборі моделі звертати увагу на ім'я торгової марки і конкретну модель пристрою. Наприклад, якщо ви побачили на коробці слова типу «ultra fast» або «hi-speed», то існує велика ймовірність, що в такому пристрої буде гарантовано висока швидкість обміну інформації.
Цей параметр, як і надійність флешки, безпосередньо залежить від компанії-виробника. Найбільш якісними серед них вважаються:
Розмір, дизайн і матеріал корпусу
Флешка в класичному її варіанті схожа на витягнутий прямокутник або приплюснутий циліндр зі знімним ковпачком, що прикриває роз'єм USB. Проте, серед великої різноманітності сучасних флеш-накопичувачів зустрічаються самі різні за розміром і дизайнерським рішенням.
Розрізняють такі типи флеш-драйвів з вигляду USB-роз'ємів:
Класичні - у них роз'єм закривається ковпачком. Такі моделі є надійними в плані довгостроковості використання. Єдиний їх недолік - можливість втратити ковпачка.
З висувним роз'ємом . Істотним недоліком таких пристроїв є недовговічність механізму, який фіксує роз'єм. В результаті можливі проблеми з установкою в пристрій, що зчитує.
З поворотним механізмом - такі моделі досить надійні і «довгоживучі».

Флеш-драйв Kingston 128 GB DataTraveler 101 G2 DT101G2 / 128GB - компактний, практичний і недорогий накопичувач з поворотною конструкцією без ковпачка. Модель підійде всім тим, хто хоче заощадити і отримати великий обсяг
З відкритим роз'ємом. Флешки цього типу теж надійні і практичні. Єдиний їх недолік - схильність відкритого роз'єму потрапляння на нього пилу і вологи.
Габарити і вигляд пристрою є виключно справою смаку, але й тут є кілька правил, які необхідно врахувати.
Перше правило: чим менше рухомих і складних частин в гаджеті - тим краще. Все, що крутиться і висувається, швидше виходить з ладу.
Друге правило: якщо корпус флеш-драйву «товстий» або просто «неправильної» форми (прикладом подібних пристроїв служать барвисті сувенірні флешки на кшталт фігурок героїв мультфільмів і різних предметів побуту), то частіше за все ви не зможете підключити поруч з ним будь-яке інший USB-пристрій. Адже USB-виходи на комп'ютері розташовані зазвичай близько один до одного, дві флешки просто не помістяться поруч.
Продовжуючи тему про розміри корпусу USB-накопичувачів, слід також згадати про мініатюрні і компактні моделі. Так, флешки розміром до 25 мм ідеально підійдуть для ноутбуків, планшетних ПК, телевізорів і автомагнітол.
Про матеріал корпусу. Дуже важливою якістю флеш-драйву є матеріал його корпусу. Підбирати його слід з урахуванням того, як часто ви будете використовувати флешку, а також брати до уваги ступінь дбайливого ставлення до неї.
Корпуси флеш-накопичувачів бувають: металеві, гумові і пластикові. Останні є найменш надійними, особливо це відноситься до пристроїв з висувним роз'ємом. Корпуси з металу досить надійні і мають солідний вигляд. Якщо говорити про корпуси з гуми, то вони є оптимальним рішенням: забезпечують ударостійкість і захищають від попадання вологи і пилу.
Додаткові можливості
Серед безлічі моделей USB-накопичувачів трапляються і такі, які, крім основної своєї функції (зберігання даних), пропонують різноманітні додаткові можливості.
Серед них:
- захист від копіювання;
- шифрування даних;
- індикатор роботи;
- наявність картридера;
- наявність дисплея, електронного годинника і навіть ліхтарика.
Що характерно, наявність модуля для зчитування відбитків пальців і тому подібні додаткові можливості навряд чи коли-небудь знадобляться більшості користувачів, тому задумайтеся про необхідність їх наявності у вашій флешці.

Оригінальна флешка-іграшка Philips 32 GB Power з пластиковим корпусом об'ємом 32 Гб. Серед переваг моделі: легкість при відкритті і під час розпакування, зручна функція витягання
Підсумки
Отже, вибираючи флешку, намагайтесь для себе точно визначити, що ви будете на ній зберігати, і як часто вона буде використовуватися, адже від її швидкості і обсягу залежить ціна.
Наприклад, якщо ви будете зберігати на ній невеликі файли (текстові документи, презентації та ін.), То для вас цілком вистачить 4 або 8 ГБ.
Якщо на USB-накопичувачі будуть зберігатися картинки і музика, то зверніть увагу на пристрої обсягом 16 і 32 ГБ.
Також слід враховувати і інтерфейс носія, від якого залежатиме швидкість передачі інформації з «гаджета» на комп'ютер і назад.
Ще один важливий фактор - розмір модели, адже дуже маленький пристрій досить легко втратити, а дуже великий складе якісь незручності під час його перенесення або використання. Також враховуйте і матеріал корпусу. Найбільш надійними є металевий і гумовий.
І не забувайте про марку: намагайтеся вибирати флешки тих фірм, які зарекомендували себе як виробники надійних і якісних USB-пристроїв.
Вдалого вам вибору!
Автор: Михайло Петров, журналіст
- Вам корисна ця новина?
- Так
Поділитися сторінкою:

Очень советую глянуть мой пост тут ещё http://hotline.ua/guides/kak-vybrat-kartu-pamyati/

Спасибо за информацию????.Помогли с таким , для меня,тяжелым выбором????