Є багато способів зберегти шкіру м'якою та гладкою: наносити крем, емульсію, робити різні маски. Але варто вмитися чи помити руки, як нанесені засоби змиваються, а так хочеться довготривалого ефекту. Допомогти цьому зможе парафінотерапія. Про те, що це таке, розповідаємо у нашому матеріалі.
Що таке парафін і чому він використовується у косметології
Парафін – воскоподібна суміш природних вуглеводнів з мікрокристалічною структурою, яка:
- плавиться за нормальної температури 40-60 С (залежно від якісного складу);
- хімічно абсолютно інертна;
- не входить у реакції з компонентами косметики;
- не призводить до утворення токсинів;
- не окислюється у повітрі навіть за досить високих температур.
Одна з найкорисніших властивостей парафіну – висока теплоємність. Він починає плавитися при 52-54 С, поступово перетворюючись на в'язку тягучу масу білого кольору, яку використовують у косметичних процедурах, наносячи на шкіру.
Опіків можна не боятися. Парафін віддає тепло дуже маленькими порціями, тому температура шкіри під шаром гарячого парафіну підвищується лише на 1,5-2 градуси.
Завдяки такому щадному зігріванню верхній роговий шар шкіри розм'якшується, відкриваються пори, підвищується приплив крові, а потовиділення стає інтенсивнішим. При цьому волога з поверхні шкіри не випаровується – її утримує парафіновий шар, і знову вбирається, чим відновлює водний баланс і ефективно зволожує епідерміс.
Під час охолодження парафін зменшується в об'ємі та через 25-30 хвилин процедури шар парафіну щільно охоплює всі довколишні тканини, завдяки чому розгладжує шкіру та ліквідує набряклість, зміцнює тканини та зв'язки, зменшує стягнутість та сухість шкіри, стимулює кровообіг та посилює регенерацію.
Технологія процесу
Парафінотерапія – приємна, корисна та проста процедура, яку легко можна робити вдома. Щоб зробити шкіру бархатистою, м'якою та доглянутою знадобиться 8-10 сеансів з інтервалом у 5-6 днів. Тривалість процедури – 20-30 хвилин.
Для початку підготуйте парафін: його плавлять у спеціальній парафіновій ванночці при температурі 54 С. Для домашньої процедури можна плавити парафін на водяній бані.
1 етап «Очищення». Ретельно очистіть шкіру дезінфікуючим гелем, тоніком або скрабом. Нехтувати цим етапом не можна – корисні речовини під шаром парафіну чудово вбираються в шкіру. Бруд і мікроорганізми з поверхні шкіри також легко проникнуть через пори, що розкрилися.
2 етап «Зволоження». Після очищення нанесіть зволожувальний крем. Крім зволоження та живлення, крем допоможе зняти шар застиглого парафіну після закінчення процедури.
3 етап «Нанесення»:
- Якщо ви працюєте з руками, занурте косметичний пензлик в теплу масу парафіну та нанесіть 3-5 шарів. Надлишки парафіну стечуть, а створений шар моментально застигне. Вдягніть на руки поліетиленові рукавички, а потім махрові. Так тепло під шаром парафіну зберігатиметься максимально довго та виникне ефект сауни. Залиште парафін на руках на 20-30 хвилин.
- Для нанесення парафінової маски на обличчя візьміть марлю, складіть її у два шари та виріжте маску для обличчя, залишаючи отвори для очей, рота та носа. Покладіть маску на обличчя, потім пензлем нанесіть на неї розплавлений парафін і залиште на 15 хвилин.
- При парафінотерапії тіла розплавлений парафін нанесіть плоским пензлем або ватним тампоном на певну ділянку, доки не вийде шар завтовшки 1 см і більше. Потім оберніть шкіру поліетиленовою плівкою і закутайте вовняною ковдрою.
4 етап «Зняття». Парафін дуже легко знімається зі шкіри, але якщо у вас штучні нігті – парафін може прилипнути до них, тому краще заздалегідь подбати про їх захист.
5 етап «Живлення та захист». Після зняття парафінового шару зі шкіри нанесіть живильний крем.
Парафінотерапію не завжди роблять як самостійну процедуру, її можна використовувати як фінальну маску та наносити на поживні та зволожувальні креми або лосьйони.
Завдяки тепловій дії парафінотерапії крізь розширені пори активні компоненти препаратів проникають у глибокі шари шкіри. У процесі рівномірного остигання парафіну пори поступово закриваються, а активні речовини крему залишаються. Рекомендований курс – 10-15 сеансів.
Після першого ж сеансу парафінотерапії на шкірі пропадуть подразнення, зійде набряклість, покращиться колір, відновиться пружність і бархатистість.
Показання та протипоказання
Парафінотерапія – чудове рішення для сухої шкіри, допоможе в боротьбі з постакне і набряклістю обличчя. Також ця процедура не завадить при ортопедичних захворюваннях, артритах, відкладення солей.
Але не варто забувати, що парафінотерапія, як і будь-яка теплова процедура, має і протипоказання:
- вугрові висипання;
- помітні підшкірні сітки капілярів;
- шкірні запалення;
- підвищений кров'яний тиск;
- гіпертрихоз (надмірний розвиток волосяного покриву);
- множинні родимки та бородавки;
- варикозне розширення вен.
Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам у догляді за шкірою, та бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Ірина Соколова