Хоча мікрофон – самодостатній пристрій, час від часу йому потрібні додаткові аксесуари. Без мікрофонного кріплення, стійки, різноманітних фільтрів та інших дрібниць не обходиться жоден вокаліст, будь то робота в студії або концертний виступ. Про те, які вони бувають і як вибрати потрібну модель - розповідаємо в нашому матеріалі.
Адаптери
Мікрофонні адаптери з'єднують електричні провідники. Це пристрої з виделкою та гніздом, в асортименті безліч моделей, у кожної з яких свої характеристики.
Адаптери також називають перехідниками, і, під час вибору потрібного, варто враховувати модель мікрофона, якому адаптер необхідний.
Одна з топових моделей – адаптер різьбовій mini jack 3,5 мм Rode VXLR +
Захист від вітру
Захист від вітру очищає звук мікрофона від небажаного свисту або інших подібних спотворень. Виробники випускають захист для всіх типів мікрофонів: студійних, головних, вокальних тощо. Зазвичай він виготовляється з м'яких матеріалів типу повсті або поролону.
Найчастіше мікрофони укомплектовані поролоновими шапками, але при сильному вітрі вони мало допоможуть. У такому випадку варто купувати захист з хутра з ворсинками. Конструкції такого типу надягають поверх шапки з поролону або на «голий» мікрофон.
Корисна порада: якщо захист від вітру буде використовуватися на вулиці, важливо, щоб він був водонепроникний.
Захист від вітру Rode WS6 сумісний з мікрофонами довжиною до 160,5 мм і діаметром 21-22 мм
Акустичний мікрофонний екран
Акустичний мікрофонний екран – поглинач звукових хвиль. Допоможе зробити запис вокалу або голос диктора якіснішим в акустично не ідеальному приміщенні.
Знайти потрібне звучання можна регулюючи дальність екрана щодо мікрофона.
Акустичний екран sE Electronics IRF-II зроблений з перфорованого алюмінію. Усередині нього три шари поліефірного фібрового картону, розділеного повітряними прошарками. Така конструкція допомагає зменшити відбиття від поверхонь кімнати та ізолювати мікрофон від зовнішнього шуму
Тримачі та кріплення
Тримачі та кріплення, а також підвіси для мікрофона відрізняються за формою, зроблені з різних матеріалів, випускаються багатьма брендами, але функція у них одна – вони одночасно тримають мікрофон і кріплять його до стійки.
Тримач для мікрофона типу «павук» Samson SP01 забезпечує надійний захист від небажаного фону та оберігає від падіння
Мікрофонний кабель
Звучання залежить від якості передачі сигналу від джерела звуку. Тому важливо правильно підібрати кабель до апаратури, інакше навіть найкраща техніка не видасть всю свою міць та якість.
Для передачі звукових сигналів використовують сигнальні акустичні кабелі. Вони бувають симетричні та несиметричні. Останні зазвичай входять в комплект з аматорською або напівпрофесійною апаратурою.
Якщо важливо отримати максимальну якість під час запису або виступу на сцені, вибирайте коаксіальний кабель. У нього є захист від електромагнітних перешкод і саме його використовують професійні музиканти.
Мікрофонний кабель KLOTZ AU-MF0300 3 м Black із з'єднувачами Neutrik XLR Female - Mini-Jack 3.5 мм. Довжина кабелю 3 м, ізоляція PVC
Блок живлення
Блоки живлення для мікрофонів бувають стандартні та фантомні. У останніх по дротах одночасно передаються струм та інформаційні сигнали.
Найчастіше фантомні блоки живлення потрібні для підключення конденсаторних мікрофонів, де схеми мікрофона використовуються не тільки для живлення, а й для поляризації.
Мікрофонні капсулі
Мікрофонні капсулі – це звукоприймачі. У цьому пристрої звукові сигнали перетворюються на електричні.
Капсулі складаються з двох спеціальних пластин: одна нерухома та жорстка, а друга рухома й гнучка, щоб вібрувати від звукових хвиль. У деяких моделях мікрофонів рухомих пластин буває кілька.
Референсний динамічний мікрофонний капсуль AKG D7 WL1 поєднує м'яке відкрите звучання конденсаторного капсуля та потужний резонанс динамічного
Мікрофонні стійки
Мікрофонна стійка звільняє руки вокаліста та найчастіше саме вона летить на підлогу під час концерту. Види мікрофонних стійок: «журавель», пряма або укорочена (підлогова) та настільна.
Стійки міцно закріплюють мікрофон під конкретним кутом і на потрібній висоті. Також з їх допомогою фіксують мікрофони біля музичних інструментів. Серед вокалістів популярні підлогові стійки. Вони регулюються під будь-який зріст, зручні в експлуатації, легкі та міцні.
Настільні стійки зазвичай використовують вокалісти, що акомпанують собі на клавішних інструментах.
Настільна мікрофонна стійка GATOR GFW-MIC-0250 складається та поглинає удари
Поп-фільтр
Якщо ви скажете в мікрофон «п» або «б» – почуєте неприємний гучний ляск. Цей момент і називається поп-ефект, а винен в ньому потік повітря з рота. Щоб такого не відбувалося, потрібен поп-фільтр, що складається з декількох шарів напівпрозорого нейлону або металу, натягнутого на круглу рамку.
Поп-фільтр не тільки розсіює повітряний струмінь, але й оберігає мікрофон від попадання слини, яка містить в собі шкідливі для обладнання солі.
Якщо мікрофон використовується досить часто, стане в пригоді запасна змінна металева решітка.
Вібропідвіс з інтегрованим поп-фільтром Rode SM6 забезпечує ізоляцію від механічних ударів, вібрації та шумів
Передпідсилювач
Вихідний сигнал з мікрофона завжди слабший за робочий, що використовується в студії. Щоб цей сигнал посилити використовують мікрофонні передпідсилювачі. Вони випускаються окремо або «вшиті» в пристрій, наприклад в аудіоінтерфейс.
Початківцям вокалістам немає сенсу купувати зовнішній передпідсилювач. Якщо є можливість придбати гарний аудіоінтерфейс, його вбудованого підсилювача буде досить. Наприклад, у конденсаторного мікрофона не такий слабкий сигнал, тому зовнішній передпідсилювач не дуже вплине на звук.
Beyerdynamic CV 18 – фантомний блок живлення та передпідсилювач для мікрофонів серії Opus і MCE
Також на сайті hotline.ua можна вибрати та купити аксесуари для радіосистем та конференц-систем, зарядні пристрої для безперервної роботи, спеціальні кейси й сумки для мікрофонів для безпечного транспортування обладнання.
Сподіваємося, що наш гід покупця допоможе вибрати аксесуари для мікрофона, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Дем'янченко Віталій