Отже, ви вирішили вибрати геймпад, джойстик чи кермо. Головне, що відрізняє ці пристрої від звичного комплекту клавіатури та миші – спрямованість. Вони зроблять процес гри комфортнішим, причому кожен в окремому жанрі. Про те, що краще вибрати, розповідаємо в нашому матеріалі.
Для чого потрібний геймпад
Геймпад – найуніверсальніший пристрій. Це один із найстаріших типів ігрових маніпуляторів, завдяки чому на них можна з комфортом проходити більшість екшн-ігор: від простих бродилок до великих ААА-проєктів з відкритим світом.
Якщо ви хочете купити один пристрій для всіх ігор, геймпад – чудовий вибір. Єдиний нюанс полягає у шутерах з високою вимогою до особистого рівня майстерності. Тут геймпади все ж таки поступаються звичайним клавіатурі з мишею.
Перед покупкою варто визначитися з яким типом пристроїв планується використовувати геймпад:
- ПК;
- ігрові приставки, зокрема, Sony PlayStation або Microsoft Xbox;
- смартфони/планшети, зокрема Android та iOS;
- інші, вужчі системи.
У геймпада Razer Wolverine Ultimate дротове підключення, 14 кнопок, вібраційний зворотний зв'язок, він сумісний з PC та Xbox
Для чого потрібний джойстик
Джойстики створені керувати об'єктом в тривимірному просторі: літаком, гелікоптером, космічним кораблем тощо. В іграх вони використовуються для авіа-, космосимуляторів і всього, де знадобиться складне керування у трьох площинах. Якщо ви націлилися на ці жанри – вибирайте джойстик.
При виборі джойстика важливо враховувати основні характеристики: кількість осей управління, наявність кнопок і перемикачів, якість матеріалів. Всі ці фактори можуть вплинути на рівень зручності та точності управління.
Також звертайте увагу на чутливість моделі, точність та наявність системи вібрації, силового зворотного зв'язку.
У комплекті Thrustmaster T.16000M FC Flight Pack джойстик, важіль управління двигуном та авіаційні педалі. У моделі дротове підключення, 16 кнопок у джойстика та 14 кнопок у регулятора тяги. Сумісні платформи: PC (USB)
Для чого потрібне кермо
Кермо та педалі стануть у пригоді в перегонах і автосимуляторах. Моделі високого рівня – справжні витвори технологічного мистецтва. Вони мають вібраційний і силовий зворотний зв'язок, коробку передач та багато кнопок і важелів у найпотрібніших місцях.
При виборі керма враховуйте характеристики й особливості моделей. Наприклад, у пристроїв високого рівня часто є функція силового зворотного зв'язку, на додаток до вібраційного.
Простіше кажучи, кермо може чинити опір руху рук, передавати дрібні вібрації та сильні поштовхи автомобіля з гри, допомагаючи поринути в процес водіння. А якісні матеріали зроблять його ще приємнішим.
Також радимо звернути увагу на окремі коробки передач, комплекти з педалями, або з педалями та коробкою.
Комплект Logitech G29 Driving Force Racing Wheel розроблений для перегонів, кермо підтримує оберти 900 градусів від упору до упору. У педального блоку виділені педалі для газу, гальма та зчеплення, які реагують на силу натискання. Модель сумісна з PC та з консолями PS4 та PS3
На які параметри важливо звертати увагу під час вибору моделі
Ергономіка. Дуже важко отримувати задоволення від гри, якщо маніпулятор занадто маленький або великий, його грані врізаються в шкіру або туго натискаються клавіші. Вибраний геймпад варто потримати в руках, або хоча б почитати відгуки реальних власників.
Втім, останнім часом маніпулятори стають дуже схожими один на одного, і загалом досить зручні.
Зовнішній вигляд та особливості. Тут все індивідуально:
- одним подобаються опуклі D-пади, іншим увігнуті;
- джойстики можуть бути з високими ніжками, або з низькими, що впливатиме на швидкість та точність;
- у тригерів може бути різний рівень жорсткості натискання.
Вдалий вибір – моделі геймпадів, у яких можна модифікувати елементи керування, а в комплект входять додаткові стіки.
Гіроскоп. Спочатку був доданий для більш точної стрілянини в шутерах. Пізніше можливості його застосування розширилися, і зараз у більшості профільних ігор для приставок є механіки, пов'язані з його використанням.
Тим прикріше, коли великі виробники приставок та периферії не додають цієї можливості у свої продукти.
Підключення. Зараз в наявності три типи контролерів:
- Дротові – здебільшого застарілі або бюджетні моделі.
- Бездротові – з можливістю підключення по радіоканалу, з USB ресивером, або по Bluetooth. Головний недолік таких моделей – не можна грати, коли контролер розрядився.
- Універсальні – з можливістю грати і за допомогою дроту, і за бездротовою технологією. Це найзручніший варіант.
Хоча більшість геймпадів відмінно дружить з комп'ютерами, все ж таки є деякі нюанси. Наприклад, Sony DualShock 4 V2 для бездротового підключення знадобиться офіційний Bluetooth-адаптер, або встановлення на систему спеціальної програми, якщо Bluetooth є в самому комп'ютері або ноутбуці. При цьому для дротового підключення взагалі не потрібні додаткові дії.
Зворотний зв'язок. Він буває двох видів:
- Вібраційний, коли геймпад відчутно вібрує у відповідь на рухи та дії у грі.
- Силовий зворотний зв'язок у геймпадах з'явився нещодавно і зараз є лише у Sony DualSense. Її суть полягає в кратно точніше налаштованих вібромоторах та змінній силі натискання курків.
Завдяки цьому контролер дозволяє буквально передавати шорсткість поверхні, якою біжить персонаж, віддачу зброї та тремтіння натягнутого лука.
Додаткові функції. Вибираючи пристрій для комфортного дозвілля, зважайте на всі необхідні нюанси. Наприклад, придивіться до моделей з динаміками, мікрофоном, роз'ємом для навушників та кріпленням для телефону.
Контролер DualSense White від бренду Sony випущений разом із консоллю PS5. У моделі посилена вібрація, адаптивні тригери, здатні змінювати силу натискання. Спілкуватися з друзями під час гри можна за допомогою вбудованого мікрофона або підключивши гарнітуру за допомогою 3,5 мм роз'єму
Як бачите, для кожного типа ігор є відмінна альтернатива класичному поєднанню клавіатура+миша, яка допоможе повніше поринути у процес і грати із задоволенням.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Михайло Кушнарьов