Що робити, якщо інгредієнти у новому рецепті вказані не у звичних склянках та ложках, а у грамах? Купити кухонні ваги! Про те, як вибрати потрібну модель, що краще – механічні чи електронні, і навіщо потрібна функція врахування тари, ми розповімо у нашому матеріалі.
Електронні vs механічні ваги: що краще?
Механічні ваги працюють за допомогою вимірювальної пружини. При зважуванні пружина зміщується та змінює положення стрілки на циферблаті. Таким моделям не потрібне живлення, вони стійкі до зовнішніх механічних впливів та поломок, завдяки чому служать довго.
Недоліки механічних моделей: неточність результатів та дрібні поділки, які незручно зчитувати. До того ж пружина з часом втрачає пружність, через що збільшується показник похибки.
Електронні ваги коштують трохи дорожче за механічні, працюють від батарейок або вбудованого акумулятора, керуються кнопками і гарантують точний результат.
У таких моделей симпатичний дизайн, дані виводяться на дисплей, є додаткові можливості, наприклад, функція автовідключення, пам'яті та підрахунок кількості калорій.
У Xiaomi ATuMan Duka Electronic Scales ES1 літій-полімерний акумулятор 450 мАг, зарядка від USB Type-C, є зручне кріплення для кухонного гачка, функція автовідключення, пам'яті (5 останніх вимірів), облік тари та вибір одиниць виміру
Вибираємо конструкцію кухонних ваг
Ваги бувають трьох типів: з плоскою платформою, чашею і кантер (безмін). На моделях із плоскою платформою можна зважувати продукти будь-якої форми та габаритів: цілу рибу чи шматки м'яса, овочі, фрукти, сир, ягоди.
Корисна порада: класти шматок сирого м'яса просто на ваги – негігієнічно, тому його зважують у тарілці чи мисці. Щоб не виникало проблем із правильністю вимірювань, вибирайте моделі з опцією врахування тари.
Зважувати рідкі та сипучі продукти для тіста, смузі або коктейлів легше на вагах з чашею, причому краще, щоб вона була знімною – таку простіше мити і в ній можна готувати. Іноді чаша має ручку і носик, у деяких моделях замість неї велика мірна склянка.
Кантер (безмен) – невеликі прості ручні ваги. Бувають електронними та механічними, потрібен продавцям та покупцям на ринках, рибалкам, дачникам та городникам – зручно зважувати врожай та рибний улов.
Корисна порада : електронний безмен стане у пригоді для зважування багажу, щоб уникнути доплати за зайві кілограми.
У кантора Sencor SLS 900WH сенсорна панель управління, є функція обліку тари, підрахунку калорій, автоматичного вимкнення та індикатор заряду джерела живлення. Модель розрахована на вимірювання ваги до 5 кг, ціна поділу 1 г
Вибираємо потрібні функції
У всіх електронних ваг є РК-дисплей, на якому висвічуються показання – 4-5 цифр. У більшості моделей він звичайний, чорно-білий, іноді з підсвічуванням. Віддавайте перевагу великим екранам із великими цифрами, тоді показники легко зчитуються і за сильного сонячного світла, і за поганого освітлення. Не завадить наявність індикаторів навантаження та рівня заряду батареї. Є моделі з висувним дисплеєм – після роботи він ховається всередину корпусу, щоб захиститися від пошкоджень. У деяких моделей в режимі очікування дисплей відображає час, є ваги з будильником, але навіщо він там потрібен? А ось термометр і таймер зі звуковим сигналом можуть стати в пригоді.
Моделі з опцією підрахунку калорій та обчислення відсоткового вмісту білків, жирів та вуглеводів оцінять ті, хто стежить за своїм харчуванням. У пам'яті деяких кухонних помічників зберігаються дані про 999 видів продуктів!
Функції визначення об'єму рідини та вибору одиниць вимірювання між грамами, кілограмами, унціями та фунтами будуть зручні кулінарам, які захоплюються рецептами іноземної кухні.
Автовідключення активується через деякий час після того, як ваги перестають працювати, і економить ресурс джерела живлення.
Функція послідовного зважування стане в пригоді для замішування тіста. Покладіть у чашу 300 г борошна, обнуліть, додайте потрібну кількість наступного інгредієнта, обнуліть, і далі за рецептом. Так пропорції будуть ідеально дотримані, а випічка обов'язково вийде.
Функція пам'яті дозволить порівнювати результати поточного та попередніх зважувань, а завдяки обліку тари можна дізнатися про масу нетто продукту в контейнері або ємності.
Корисна порада: вибирайте ваги саме з тими функціями, якими справді користуватиметеся. Адже чим функціональніша модель, тим вища її ціна.
У Sencor SKS 7076GD РК-дисплей з білим підсвічуванням, 3 режими: режим зважування/режим вимірювання об'єму молока/режим вимірювання об'єму води. Ваги оснащені бездротовою технологією Bluetooth, є безкоштовний застосунок Sencor FOOD, в якому багато корисної інформації. Функції моделі: автовідключення, пам'яті, облік тари, вибір одиниць вимірювання, послідовне зважування в одному посуді, підрахунок калорій та вимірювання об'єму рідини
Ціна поділу та максимальна вага
В електронних вагах проміжний поділ зазвичай 1 г – цього цілком вистачить навіть для найточніших рецептів. У хороших електронних приладах похибка 1-2 г, у механічних – від 10 до 50 г. Моделі з максимальною вагою менш ніж 1 кг варто вибирати тим, хто дотримується дієти та регулярно зважує порції.
Зважити продукти від 1 до 3 кг зможе більшість моделей – це найпоширеніша категорія домашніх помічників.
А моделі з максимальною вагою від 3,5 до 5 кг і понад 5 кг стануть у пригоді великій родині, яка щосезону запасається консервацією.
Ваги у формі ложки Soehnle Cooking Star – незамінний помічник для кулінарів. Набираєте інгредієнт у ложечку та з точністю до 0,1 г знаєте його вагу. Дані зручно дивитися на контрастному LCD-дисплеї. Об'єм ложечки 45 мл, вона виготовлена з високоякісного харчового пластику, легко відкріплюється від ручки, можна мити в посудомийній машині, зручно зберігати в будь-якій шухляді на кухні.
Матеріал корпусу та чаші
Ваги бувають з дерева, пластику, нержавіючої сталі та скла. Найнадійнішими вважаються моделі з нержавіючої сталі – міцні, стійкі до подряпин та інших механічних впливів. Дерев'яні ваги продають нечасто, вони мають ефектний вигляд. За деревом легко доглядати, але воно боїться вологи.
Скляні ваги дуже крихкі, тому не перевищуйте допустиму вагу продуктів, щоб вони не тріснули. Якщо скляна чаша випадково розіб'ється, знайти їй заміну практично неможливо.
Пластикові ваги не варто тримати під прямим сонячним промінням, інакше їх колір може потьмяніти. Пластмасові чаші досить дешеві та прості у догляді, але зважувати гарячі продукти чи рідини у них не можна.
У електронних ваг Zelmer ZKS1611 плоска платформа, пластиковий корпус, платформа із загартованого скла, для роботи потрібні 2 батареї ААА, є РК-дисплей, функції автовідключення, обліку тари, вибір одиниць вимірювання та вимірювання об'єму рідини
Корисні поради
Не зважуйте на платформі ваги з чашею продукти без чаші – через це вони можуть вийти з ладу.
Не перевищуйте максимально допустиме навантаження та зберігайте ваги далі від батарей, печей та духовки.
Гумові ніжки допоможуть вагам бути стійкішими та не зіслизнути зі столу на підлогу.
Не зважуйте на дерев'яних або пластикових вагах продукти з різкими запахами. Вони можуть увібратися в матеріал і позбутися їх буде складно.
Не вмикайте електронні ваги поруч із працюючою мікрохвильовою піччю – це може порушити їхню точність.
Не мийте ваги під краном і не занурюйте їх у воду. Після використання просто протирайте вологою ганчіркою або серветкою, додавши при необхідності звичайний мильний засіб для посуду. Не використовуйте агресивні засоби для чищення та металеві щітки.
Сподіваємося, що наш гід покупця допоможе вам вибрати кухонні ваги, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Катерина Совєтова