Масаж знімає біль і напругу в м'язах, розслаблює та дарує гарний настрій. Чудово довірити себе професіоналам, але що робити, якщо такої можливості немає? Влаштувати справжній релакс допоможе домашній масажер. Про те, як визначитися з вибором моделі, розповідаємо в нашому гіді покупця.
Вибираємо вид масажу
Залежно від принципу дії масажери діляться на кілька видів:
- гідромасажні – в них водяні струмені б'ють з різною частотою та потужністю;
- вібромасажні – створюють механічні вібрації;
- точкові – роблять масаж шіацу, в перекладі з японської «натискання пальцем», розминаючи біологічно активні точки;
- акупунктурні – впливають голками на життєво важливі точки;
- вакуумні – такі моделі діють на тіло за допомогою вакууму, пропрацьовуючи м'язи, зв'язки та прибираючи целюліт і зайвий об'єм;
- компресійні – принцип їх дії заснований на зміні тиску. Компресор по черзі наповнює повітрям подушки, за допомогою яких відбувається м'яке стискання тканин;
- електроімпульсні – впливають на тіло за допомогою електричних імпульсів, завдяки яким скорочуються м'язи;
- антицелюлітні – розбивають жирові клітини, покращують циркуляцію крові та лімфи в підшкірних ділянках, прискорюючи обмін речовин;
- інші моделі.
У ручного масажера Beurer MG 70 знімна ручка та дві насадки в комплекті. У моделі є функція регулювання потужності, запобігання ковзанню та інфрачервоний прогрів
Вибираємо область застосування масажера
Залежно від ділянки тіла, на якій він застосовуватиметься, масажери бувають:
- для всього тіла та для голови;
- для ніг та для рук;
- для спини та для шиї та плечей;
- для попереку та для живота (преса);
- для обличчя, для м'язів; та для очей.
Залежно від функцій моделі змінюється її конструкція, розмір та оснащення.
Наприклад, моделі для роботи зі спиною, плечима та шиєю габаритні, з декількома програмними режимами, регулюванням інтенсивності та тривалості процедури, функцією інфрачервоного прогріву.
А масажери для обличчя та очей компактні та легкі. Вони випускаються у вигляді роликів, валиків і вакуумних приладів, і допоможуть поліпшити зовнішній вигляд шкіри, зменшити мімічні зморшки та набряки навколо очей.
Масажна подушка Beurer MG 149 впливає на загальний стан організму за допомогою масажу шіацу. Для цього всередині неї чотири вбудованих головки, які обертаються в різні боки. Також у моделі є підсвічування та інфрачервоний підігрів, який чудово розслаблює м'язи та покращує кровообіг
Вибираємо тип масажера
Ручний масажер – найпопулярніша модель. Це невеликі ергономічні моделі з різними насадками в комплекті. Працюють легко та зрозуміло, живляться від мережі або батарейок. Допомагають розслабитися, зняти спазм і біль в м'язах. Найчастіше ручні масажери роблять вібромасаж, точковий, антицелюлітний та акупунктурний.
Масажна подушка не тільки допоможе позбутися напруги в м'язах спини та шиї, а й впорається з масажем рук і ніг. Такі компактні подушки зроблені з м'яких гіпоалергенних матеріалів, у них знімний чохол, який можна прати.
Застосовують подушку сидячи та лежачи, з її допомогою можна відмінно розслабитися в кінці дня, при чому без будь-яких зусиль з вашого боку. Доступні варіанти масажу: вібромасаж і шіацу.
Масажний килимок найчастіше використовується для ніг, застосовується для рук, ніг, спини і всього тіла. Поверхня килимків нерівна, покрита опуклими масажними елементами. Є моделі, які імітують гальковий берег, шар шишок, гумові голки.
За допомогою акупунктури та точкового масажу килимок впливає на важливі біологічно активні точки і нервові закінчення в стопах, покращуючи кровообіг і лімфоток.
Такий масаж допомагає підтримувати організм в тонусі, зміцнити імунітет, позбутися від болю в спині і шиї, поліпшити сон і розслабитися.
Масажний килимок Ortek Пазли Мікс складається з 4-х модулів, які з'єднуються один з одним як пазли. Зроблений з екологічно чистого гіпоалергенного матеріалу, ефективно амортизує ударне навантаження
Один з особливих різновидів масажних килимків – аплікатор Кузнєцова. Це тканинний килимок з м'яким наповнювачем всередині, поверхня якого вкрита круглими або квадратними пластинами з подвійними зубцями. Саме вони відрізняють аплікатор Кузнєцова від інших масажерів.
Аплікатор потрібно прикладати до проблемних зон зубцями, натискаючи до больового порогу. Голки стимулюють кровообіг і обмінні процеси, розслаблюють м'язи, допомагають заспокоїтися та зняти головний біль. Часто аплікатор Кузнєцова застосовують при сколіозі, радикуліті, остеохондрозі, викривленні хребта та плоскостопості.
Не підходить такий масажер тим, у кого є виступаючі родимки й бородавки, шкірні, серцеві або онкологічні захворювання, не варто застосовувати під час вагітності.
Аплікатор Ляпко – масажер у вигляді пластин, стрічок, поясів, валиків і м'ячиків з медичної гуми. До гуми акуратно й міцно прикріплено безліч металевих голок, в складі яких цинк, мідь, нікель, залізо та срібло.
Аплікації можна робити на спину та живіт, руки й ноги, голову. Не дивлячись на вигляд, при використанні аплікатора немає дискомфорту, ушкоджень шкіри та значних больових відчуттів.
А ось спектр проблем, які аплікатор допомагає вирішити, вражає. Впливаючи уколами на біологічно активні точки на тілі можна позбутися захворювань нервової, травної, дихальної системи, вгамувати біль в суглобах і хребті, головний біль, відновити працездатність і життєвий тонус.
Перед покупкою аплікатора Ляпко. проконсультуйтеся з лікарем, щоб з'ясувати, чи немає протипоказань до його застосування.
Також враховуйте габарити аплікатора, кількість і крок голок. Зазвичай крок підбирається в залежності від індивідуальних відчуттів і віку і буває від 3 до 10 мм.
Дітям радять аплікатори з кроком 3,5 мм, для дорослих і літніх крок може бути набагато більше.
Аплікатор Ляпко Килимок Великий 7,0 Ag допоможе зміцнити здоров'я, підвищити працездатність, поліпшити обмін речовин і налагодити сон. Це еластичний килимок з медичної гуми з голками з міді, цинку, заліза, нікелю та срібла. Завдяки унікальному сплаву та конструкції голчастих елементів, шкіра при контакті з масажером не пошкоджується
Масажна ванночка – невелика ємність яку наповнюють водою. По центру у неї суцільна або часткова перегородка, до якої кріпляться насадки. У таких моделей декілька режимів роботи: гідромасаж, вібромасаж і точковий.
Масажер для ніг – гарна альтернатива ванночці. Працює без води, робить вібромасаж, компресійний, за допомогою повітряних подушок, точковий та шіацу.
І ванночка, і масажер стануть прекрасним подарунком для людей у віці і тих, хто багато часу проводить на ногах.
Масажний пояс, комір і спеціальні накидки на крісло допоможуть зробити масаж в області шиї, плечей, спини і попереку.
Використовувати їх просто – надіти на шию або покласти на крісло, і включити – впораються навіть новачки, а розслабляючий результат від процедури точно буде.
Масажна накидка на крісло Beurer MG 254 призначена для спини, шиї, плечей та попереку. Вона виконує масаж по системі шіацу й за допомогою роликів, є функція теплового інфрачервоного прогріву. Напрямок обертання роликів регулюється, всередині накидки на встановлений таймер, який задає інтервали роботи в 5, 10 та 15 хвилин, а після відключає накидку від мережі
Міостимулятор – гнучкий пояс з плавним регулюванням довжини з контактними електродами. Пояс розрахований на об'єм талії від 70 до 140 см і викликає автоматичні скорочення м'язів, зміцнюючи їх, коректуючи фігуру та допомагаючи зняти больовий синдром.
Важливо: перед використанням міостимуляторів потрібна попередня консультація лікаря, адже у цих пристроїв є протипоказання:
- наявність електрокардіостимулятора;
- ушкодження шкіри в області впливу;
- проблеми з роботою серця;
- хвороби шлунково-кишкового тракту та нирок.
Віброплатформа – модернізований вібромасажер, вправи на якій виконуються стоячи, сидячи та лежачи. Залежно від положення тіла тренуються різні групи м'язів. Під час занять на віброплатформі отримується ефект 2 в 1: заняття фітнесом і масаж.
Вібрації платформи сприяють рефлекторному скороченню м'язів, завдяки чому вони активно працюють. У деяких моделях є режим розслаблення, який замінює розтяжку в кінці тренування в спортзалі.
Масажер для голови – це або спеціальний шолом з функцією вібрації та прогрівання, віброщітка, що працює від батарейок або модель, якій для роботи не потрібні елементи живлення. Такі прилади допомагають поліпшити кровообіг шкіри, стимулюють зріст та зміцнення волосся, знімають напади мігрені або стрес.
Масажер для очей стане в пригоді тим, хто працює за комп'ютером, часто напружує очі, через що виникає подразнення, свербіж, підвищена чутливість до світла і т.п. Такий масаж може запобігти проблемам із зором.
Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам вибрати масажер, а масаж принесе задоволення та зміцнить здоров'я!
Автор: Катерина Советова