Метеостанція підкаже прогноз погоди, рівень тиску та вологості. Про те, як вибрати цей прилад, та на які параметри варто звернути увагу – розповідаємо у нашому матеріалі.
Вибираємо тип пристрою: метеостанція і не тільки
Повнофункціональна метеостанція з зовнішнім датчиком працює з кількома метеоданними та показує прогноз погоди. Також є моделі без зовнішнього датчика – вони лише для приміщення.
Правильна температура та вологість у приміщенні безпосередньо впливають на самопочуття людей, тому крім метеостанцій подібну інформацію можуть підказати:
- метео-годинник покаже не тільки час, а й температуру, тиск, вологість повітря (за відсутності зовнішнього датчика йдеться тільки про показники всередині приміщення);
- термометр вимірює температуру повітря;
- гігрометр вимірює вологість повітря;
- барометр вимірює атмосферний тиск;
- анемометр вимірює швидкість руху повітряних мас (швидкість вітру).
Ці пристрої можуть бути як окремими самостійними приладами, так і додатковими аксесуарами та датчиками для багатофункціональних метеостанцій.
Крім того, є спеціалізовані датчики для метеостанцій, які можуть вимірювати температуру, вологість, тиск та стан ґрунту.
У метеостанції Sencor SWS 3000 W настінний і настільний спосіб установки, живлення – 2 батарейки x 1,5 В типу AAA, живлення датчика – 2 батарейки x 1,5 В типу AAA, радіус дії датчика 50 м. У моделі є функції: годинник, дата, календар, будильник, температура внутрішня та зовнішня, вологість внутрішня та зовнішня, прогноз погоди та підсвічування
Вибираємо тип механізму
Можна виділити дві великі групи метеостанцій.
Електронна метеостанція – прилад з дисплеєм та датчиками вимірювання температури, вологості, тиску. Таких моделей у продажу більшість. Для повної функціональності погодної станції обов'язково потрібен зовнішній виносний датчик – так девайс «розуміє», що відбувається на вулиці та можливості складання прогнозу погоди.
Механічна метеостанція – єдиний блок, у якому зібрано кілька механічних приладів для вимірювання метеоданих (температури, вологості, тиску). Теоретично, спостерігаючи за зміною цих параметрів та зіставляючи їх один з одним, можна спрогнозувати погоду на найближчу добу. Однак, по-перше, мало хто використовуватиме дорогу механічну метеостанцію на вулиці; а по-друге, прогнозувати погоду досить складно. Тому механічна метеостанція – це більше дані про внутрішню атмосферу всередині приміщення та прикраса ділового кабінету.
Такі метеостанції часто виготовлені з масиву дерева, в якому встановлені кілька механічних приладів в металевій обробці. Ці солідні моделі у класичному стилі – чудовий варіант для бізнес-подарунка. Також у продажу є футуристичні механічні пристрої у склі або глянсовому пластику, але їх набагато менше.
У механічної метеостанції TFA 20.2047.52 металевий корпус, настінний спосіб встановлення, всередині барометр "Domatic"
Вибираємо спосіб встановлення
Найчастіше метеостанція розміщується на стіні, особливо якщо це механічна модель.
Настільні метеостанції зазвичай електронні.
Є варіанти з петлями на задній стінці корпусу, їх можна підвісити на стіну.
Вибираємо живлення
Купуючи електронну метеостанцію, варто визначитися з типом її живлення: автономне або мережеве.
Метеостанція з живленням від батарей працює незалежно від енергопостачання. До речі, для зовнішнього бездротового датчика використовується окремий акумулятор або батарея. Це дозволяє встановити його будь-де, в межах дії радіосигналу з'єднання з основним блоком.
Мінус таких моделей – елементи живлення швидко розряджаються, особливо взимку. Якщо на стандартних батарейках АА або ААА в теплому приміщенні базовий блок метеостанції може працювати досить довго, то зовнішньому датчику в морозну зиму доведеться міняти батареї мало не щомісяця.
Метеостанція з живленням від мережі залежить від наявності електрики, і в сучасних умовах це може бути проблематично. Проте реальна економія – непотрібно постійно купувати нові батарейки, особливо якщо заживити зовнішній датчик з'єднувальним дротом.
Особливий формат – якщо потрібно встановити додатковий датчик на ґрунтовому полі за 10-20 метрів від будинку. У такому разі дріт не дотягнеться, доведеться використовувати бездротовий датчик з живленням від акумулятора або батареї.
У електронної метеостанції Camry CR 1166 живлення від електромережі, бездротовий датчик від батарейки, є функції: годинник, дата, будильник, температура внутрішня та зовнішня, вологість внутрішня та зовнішня, прогноз погоди
Вибираємо функції та оснащення
Прогноз погоди. Електронна метеостанція передає прогноз погоди у вигляді даних температури та вологості повітря. Також є моделі, у яких ця можливість реалізована оригінально – на дисплеї символ чоловічка, який одягається чи роздягається за погодою.
Важливий нюанс: якщо у моделі є можливість налаштувати прогноз погоди, вибирайте найближчий час – півдня, максимум 1-2 дні. З прогнозом погоди на 5-7 днів часто помиляються професійні метеорологи, що вже казати про домашню метеостанцію.
Механічна метеостанція може прогнозувати погоду, причому відразу двома способами:
- табличка прогнозу погоди – зіставивши метеодані за останній час, можна знайти пункт з очікуваною погодою (температура, опади);
- на циферблаті нанесено символи прогнозу погоди (вологість, опади, температура) – на перетині стрілок метеоприладів можна отримати позначення прогнозу погоди на найближчий час.
Однак в обох випадках електронна модель простіша за механічну в питаннях точності та тривалості отримання прогнозу погоди.
Годинник. Метеостанція з годинником – зручний та логічний формат. Також є моделі з будильником.
Підсвічування дисплея допоможе побачити дані станції вночі або за поганого освітлення, а функція підключення зовнішнього датчика допоможе контролювати показники зовнішнього середовища та скласти прогноз погоди.
Подарунком меломану стане метеостанція з радіоприймачем, причому часто його можна використовувати не тільки як джерело музики, але і як будильник, щоб прокидатися під звуки улюбленого радіо.
Є навіть метеостанції з проєктором. Завдяки вбудованому світловому випромінювачу вони транслюють необхідні дані (час, температура тощо) на стіну або стелю.
У електронної метеостанції ECG MS 200 Gray настільний/настінний спосіб встановлення, живлення станції 4,5 – 3 x 1,5 В батареї AAA, живлення датчика 3 В – 2 x 1,5 В батареї AA, радіус дії датчика 30 м. Функції моделі: годинник, дата, будильник, температура, вологість, прогноз погоди на 1 день, радіо, РК-дисплей з синім підсвічуванням, водонепроникність за стандартом IPX4
Як бачите, метеостанція – це не лише корисно, а й красиво. Бажаємо вдалого вибору та вигідних покупок з hotline.ua!
Автор: Роман Мельниченко