З появою в сім'ї довгоочікуваного малюка без ліжечка, коляски та постільної білизни для них не обійтися. Про те, які бувають набори білизни для ліжок та колясок, чим вони відрізняються, і як вибрати той, який точно стане в нагоді, розповідаємо в нашому матеріалі.
Вибираємо набір для дитячого ліжечка
Хороший набір для дитячого ліжечка не тільки красивий, але ще й функціональний та практичний.
Найчастіше в комплект входить 2-8 предметів, серед яких:
- ковдра та подушка;
- простирадло, наволочка та підковдра;
- бампер (захист) і балдахін.
Іноді в комплект входить кишеня для аксесуарів, в якій зручно зберігати потрібні дрібниці для догляду за малюком, покривало або плед.
Іноді купити великий набір дитячої постільної білизни дійсно вигідніше, ніж все те ж саме, але поштучно. Но перед придбанням уточніть, чи всі складові, заявлені в описі, входять в комплект, і поміркуйте, чи всі вони вам будуть потрібні.
Корисні поради:
- Щоб постіль була потрібного розміру, купуйте її вже після того, як купите дитяче ліжечко. Перед придбанням точно заміряйте довжину та ширину ліжечка, особливо якщо його розміри відрізняються від стандартних.
- Добре, якщо у простирадла буде гумка по периметру. Коли вона натягнеться на матрац, то простирадло не зісковзуватиме та не вилазитиме з боків. Це зручно, якщо карапуз спить не надто спокійно.
- Заправляти подушку та ковдру буде зручніше, якщо наволочка і підковдра будуть на блискавці.
- Якщо в набір входить захист для бортиків ліжка, добре, якщо його чохли будуть знімними, щоб легко їх знімати та прати.
Вибираємо набір для дитячої коляски
Без прогулянок у візочку з малюком не обійтися, отже, стане в пригоді спеціальний комплект постільної білизни для коляски.
Найчастіше в таких наборах ковдра, підковдра, простирадло та подушка. Іноді в комплект входить матрац, але якщо його немає ні в наборі, ні у візочку, потрібну модель можна купити окремо.
Вибираючи матрац в коляску, зверніть увагу, щоб він підходив за розміром до колиски, був досить пружним і з водовідштовхувальним шаром, який не вбиратиме рідину.
Створити затишне гніздечко в колясці допоможе спальний мішок або конверт.
Конверти бувають зимові, літні та демісезонні, найзручніші моделі на блискавки або застібках-липучках, щоб швидше покласти та дістати малюка.
Якщо новонародженому не подобається лежати в колясці або ліжечку, спробуйте позиціонер. Він буває у вигляді подушки, кокона, матрацик або валика. Завдання позиціонера – фіксувати безпечне положення дитини уві сні, створюючи комфортний теплий кокон навколо нього.
Купляти все разом не обов'язково. Якщо якісь з необхідних аксесуарів у вас вже є, ті, яких бракує, завжди можна купити окремо.
Вибираємо матеріал
Малюки дуже багато часу проводять у своїх ліжечках і візочках, а їх шкіра – дуже чутлива та схильна до подразнень. Тому дитяча постільна білизна та аксесуари обов'язково мають бути натуральними, гіпоалергенними та приємними на дотик.
Наша порада – вибирати комплекти з бавовни, льону, сатину, бязі та фланелі, вони відмінно пропускають повітря й зберігають тепло.
Важливі характеристики при виборі.
Міцність тканини. Вибираючи комплект звертайте увагу на міцність тканини – їй доведеться витримувати багаторазові прання, і добре, якщо при цьому не постраждає зовнішній вигляд і якість матеріалу.
Як дізнатися, що тканина міцна? Іноді на упакованні вказана щільність переплетення волокон тканини – кількість ниток на квадратний сантиметр.
Чим щільніший матеріал, тим довше він прослужить. Наприклад, середній показник щільності льону та бавовни – 50-65 ниток на кв.см.
Якість пошиття. Якісні набори постільної білизни зшиті подвійним білизняним швом, який приховує краї тканини всередину.
Нитки рядків мають бути міцними, підходити за кольором до основного відтінку тканини, шви рівні, без вузликів та заплутаних рядків.
Якщо комплект прошитий одинарним швом, у нього погано оброблені краї, а нитки стирчать в різні боки – таку постільну білизну краще не купувати.
Якість фарби. Новий комплект постільної білизни не має пахнути фарбою або хімікатами, а інтенсивність забарвлення з лицьового та зворотного боків не мають сильно відрізнятися.
Якщо на етикетці написано, що прати білизну можна за температури 60° С або більше – фарба досить стійка та не втратить яскравості після першого ж прання.
Якість упаковання. Звертайте увагу на якість упаковання постільної білизни – воно має бути акуратним, надійним, без вм'ятин, розривів і дірок.
Наповнювачі. Наповнювачі в подушках і ковдрах бувають натуральні та синтетичні. Природні наповнювачі – кукурудзяне волокно, гречане лушпиння, оболонки рису, пташиний пух або пір'я, вовна. У кожного виду натуральних наповнювачів є свої плюси та мінуси.
Вовняні вироби відмінно зігріють взимку, пухові ковдри та подушки м'які, легкі та добре зберігають тепло. Але вони можуть викликати алергію, сильно вбирають вологу, їх важко прати, вони довго сохнуть і з часом можуть втратити форму.
Якщо ви шукаєте подушку з натурального матеріалу, вибирайте модель з наповнювачем з бамбука, тенцеля або евкаліпта. Це легкі, м'які, гіпоалергенні, антибактеріальні матеріали, які не накопичують неприємні запахи.
Безпечні синтетичні наповнювачі для подушок і ковдри – синтепон, холофайбер, поліефірне та силіконізоване волокно. Вони добре пропускають повітря та зберігають тепло, не викликають алергічних реакцій і не вбирають запахи, тримають форму, їх можна прати в машинці.
Корисні поради
Колір. Набори постільної білизни для дитячих колясок і ліжок бувають однотонні та різноколірні, з симпатичними звірятками та улюбленими мультиплікаційними героями.
Однотонні моделі – універсальні, вони гармоніюватимуть з будь-яким інтер'єром і меблями. Для новонароджених малюків краще вибирати набори спокійних пастельних відтінків – білі, бежеві, ніжно-рожеві, світло-салатові, світло-блакитні тощо.
Кількість комплектів. Скільки комплектів постільної білизни знадобиться для дитини, залежить від того, чи буде він частіше спати в підгузку або без нього.
Якщо плануєте використовувати підгузки – вистачить двох-трьох комплектів. Якщо малюк спатиме в ліжечку без підгузка, тоді краще купити чотири-п'ять наборів.
Щоб не змінювати постійно простирадло, а також не переживати за стан матраца, зручно використовувати спеціальні одноразові пелюшки, які вбирають вологу або наматрацники, які не промокають.
Бренд. Вибираючи набір дитячої білизни для коляски або ліжечка, купуйте продукцію перевіреної фірми, найчастіше вона відповідає всім нормам і стандартам якості та безпеки. Це означає, що набір прослужить довго, тканина не втрачатиме колір, не розірветься після частого прання. Але перевірити сертифікат якості при покупці – не завадить у будь-якого виробника.
Безпека. Не купуйте комплекти з декоративними елементами. Будь-які аплікації, стрічки, бантики можуть не тільки заважати та тиснути під час сну, а й легко відірватися та потрапити дитині до рота. Також небезпечні для малюків застібки-гудзики на наволочці та підковдрі, які дитина зможе відірвати та проковтнути.
Сподіваємося, наш матеріал допоможе вам вибрати гарний комплект дитячої постільної білизни, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Катерина Совєтова