Сучасний пульт дистанційного керування потрібен не тільки на заміну старому пульту від телевізора, що вийшов з ладу. Він має багато інших, цікавих і важливих функцій. Про те, якими бувають пульти д/у, чим відрізняються, а також як вибрати найкращу модель – розповідаємо у нашому матеріалі.
Вибираємо стандартний пульт д/у
Всі моделі пультів д/у поділяються на два типи: стандартні та універсальні.
Стандартний пульт д/у – звичайний пристрій із невеликою функціональністю. Такі моделі підійдуть для телевізорів, медіаплеєрів та акустичних систем.
Здебільшого стандартні пульти підтримують одну серію пристроїв, вони не мають режиму програмування чи навчання, лише стандартні функції, закладені виробником.
Стандартні пульти д/у моноблочні, без дисплея, всі елементи та індикатори винесені на корпус. Живлення від пальчикових батарей типу АА або мізинчикових ААА, яких вистачає на довгі роки.
Стандартні пульти відрізняються за вагою та габаритами: деякі виробники випускають легкі, вузькі моделі подовженої форми, інші, навпаки, важкі, короткі та дуже широкі. При цьому дизайнерські рішення не впливають на функціональність моделі.
Стандартний пульт дистанційного керування Sony RMF-TX621E з підсвічуванням, працює від батарейки типу AAA
Вибираємо універсальний пульт д/у
Універсальний пульт дистанційного управління – модель «все в одному», яка зможе керувати всією технікою в будинку, від телевізора до музичного центру, від кондиціонера до розумних лампочок.
Універсальний пульт можна програмувати, для цього його потрібно підключити до комп'ютера та завантажити з офіційного сайту налаштування (коди) для тих пристроїв, якими він керуватиме. Нерідко спеціалізоване програмне забезпечення відразу входить у комплект з універсальним пультом.
Також універсальні моделі мають режим навчання від рідного пульта. Для цього стандартний пульт техніки направляється на універсальну модель, на якій активовано режим навчання. Натискаючи по одній кнопці стандартного пульта, універсальний пульт сприйме сигнал і його можна буде прив'язати до будь-якої кнопки на ньому.
Хоча процедура налаштування трохи втомлює, такі пульти можуть працювати з багатьма пристроями. Ідеальне рішення: купити пульт д/у, який має обидва режими – програмування та навчання.
Перед покупкою універсального пульта заздалегідь переконайтеся, що він підтримує інфрачервоний сигнал пристрою, з яким буде працювати.
Універсальний пульт дистанційного керування Air Mouse G21S підійде для телевізорів (ТВ), SMART TV, телевізійних приставок, Android та ПК на базі операційних систем Windows, MAC, Linux. Модель підтримує два пристрої, є режим програмування, копіювання ІЧ-сигналу, робоча дистанція 10 м, живлення 2 батарейки типу ААА
Вибираємо додаткові функції
За допомогою функції увімкнення однією кнопкою, розташувавшись перед домашнім кінотеатром, ви зможете одразу включити телевізор, АВ-ресивер, медіаплеєр тощо.
Найчастіше до пульта можна підключити до трьох пристроїв, але є багатофункціональні пульти, які зможуть керувати 8 і більше пристроями.
На РК-екрані відображається основна інформація, іконки телеканалів та команди керування.
Здебільшого пульти працюють від батарейок, але є універсальні моделі, які працюють від вбудованих акумуляторів. Акумулятор можна заряджати повторно, але якщо він вийде з ладу, знайти заміну буде важко. А батарейки доступні, їх легко купити завжди та скрізь.
У деяких пультів до комплекту входять док-станції, які синхронізуються зі смартфонами на операційних системах Android або iOS, і технікою можна керувати ще й за допомогою смартфона.
Стандартний пульт дистанційного керування Apple Siri Remote 2nd generation підійде для телевізорів, медіаплеєрів Apple TV 4K, Apple TV HD. У моделі 9 кнопок, робоча дистанція 10 м, живлення від li-ion акумулятора
Вибираємо робочу дистанцію
Під час вибору стандартного пульта дистанційного керування, звертайте увагу на його максимальну робочу дистанцію. Цю відстань важливо враховувати, щоб пульт д/у міг легко перемкнути канал з точки, де ви плануєте ним користуватися.
Деякі пристрої передають сигнал на відстань до 20 м і більше, переважно стандарт передачі до 10 м.
Важливий нюанс: робоча дистанція універсальних пультів найчастіше більша, ніж у стандартних моделей. А робоча дистанція пультів з радіомодулем більша, ніж у пультів з ІЧ-датчиком.
Сподіваємося, що наш гід покупця допоможе вам вибрати пульт дистанційного керування, та бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Максим Співак