Мокрим речам потрібні місце і час, щоб висохнути, і найкраще для цього підходить сушарка для білизни. Як вибрати потрібну модель і куди її краще кріпити, розповідаємо в нашому матеріалі.
Вибираємо підлогову сушарку
Підлогові сушарки для білизни легко встановлювати та використовувати. У складеному вигляді вони займають мало місця, їх зазвичай притуляють до стіни, зберігають у шафі або в коморі.
Підлогові сушарки бувають горизонтальними з відкидними крилами та вертикальними багатоярусними.
У горизонтальних моделей стійка хрестоподібна основа, а крила фіксуються, щоб випадково не закритися.
У розкладеному вигляді такі сушарки займають багато місця, проте речі не висять одна на одній та швидше висихають. Також на таку сушарку можна повісити одяг на вішаках.
Вертикальні багатоярусні сушарки складаються з 3-4 рівнів.
Вони займають мало місця навіть у розкладеному вигляді, тому підходять для малогабаритних квартир.
У деяких вертикальних моделей середній рівень знімається для сушіння довгих речей.
Сушарка для білизни EuroGold 0503 SE зроблена з міцного та легкого металу. Конструкція складається з 18 трубок: 8 на основній поверхні та по 5 трубок на кожному крилі
Вибираємо настінну сушарку
Настінні моделі монтують у ванній кімнаті або на балконі. Вони набагато менше підлогових сушарок і не такі помітні.
При виборі звертайте увагу на якість конструкції та продуманість її кріплення. Від цих показників залежить термін служби сушарки та її експлуатаційні властивості.
Залежно від конструкції, настінні сушарки кріпляться на одній або одночасно на двох стінах. Є моделі, які встановлюються статично, в інших можна регулювати висоту та відстань між перекладинами.
Популярний формат – складні та розтяжні настінні сушарки. Це моделі з механізмом розкладання «гармошка» та автоматичною системою витягування та змотування шнурів.
«Гармошки» кріпляться на одну стіну та у складеному вигляді вони майже повністю до неї прилягають. А коли потрібно розвісити білизну, легко витягуються вперед і перетворюються на функціональну сушарку для білизни з кількома паралельно розташованими рейками.
Такі сушарки компактні та легкі. Якщо їх закріпити над ванною, вода з мокрих речей стікатиме прямо туди. У зібраному вигляді «гармошку» зручно використовувати як перекладини для рушників.
Ще один плюс сушарок-гармошок – міцні стрижні, які не прогинаються навіть за інтенсивного використання. Але все одно їх важливо не перевантажувати випраною білизною, інакше каркас і стрижні не витримають і зламаються.
На жаль, коли білизна сушиться у ванній, прийняти душ не вийде – доведеться почекати, поки білизна висохне.
На балконі доречнішою буде розтяжна сушарка з двох планок, закріплених на протилежних стінах, між якими натягуються мотузки.
Завдяки механізму витягування та змотування шнурів сушарку легко розкрити або зібрати. У зібраному вигляді вона також не займає багато місця.
Сушарка для білизни Gimi GM-73081: регульована відстань між трубками, 4 м робочої поверхні, максимальне навантаження 10 кг
Вибираємо стельову сушарку
Стельові сушарки для білизни – рішення для тих, у кого немає балкона, а кожен квадратний метр житлоплощі на рахунку.
Такі сушарки встановлюються на стелі, найчастіше у ванних кімнатах, і не обмежують свободу пересування у квартирі. Єдина проблема – прийняти душ після чергового прання буде складно.
Серед стельових сушарок часто зустрічаються «ліани», конструкція яких складається з пари кріпильних елементів, 5-6 тоненьких трубок з тросами, що проходять крізь них, і спеціального фіксатора, який кріпиться на стіні на зручній висоті. Щоб розвісити, а потім зняти речі, достатньо опустити трубки до потрібного рівня за допомогою мотузкового підвісу.
За правильного використання такі сушарки довго не ламаються, не псують інтер'єр та не заважають у складеному стані.
Ще одна перевага стельових сушарок – речі на них висихають швидше, адже тепле повітря у ванній лине догори.
Для встановлення стельової сушарки краще запросити фахівця.
Вибираємо навісну сушарку
Навісні сушарки для білизни компактні та легкі, вони найкраще підходять для сушіння невеликої кількості білизни у маленьких міських квартирах.
Конструкцію можна розмістити на батареї, дверях, підвіконні, бортиках ванни, поручнях балкона. Деякі моделі складаються та займають менше місця.
Вибираємо вуличну сушарку
Вуличні сушарки для білизни підійдуть власникам дач чи заміських будинків. Вони встановлюються у дворі на відкритій місцевості та вміщують набагато більше випраної білизни, ніж інші види сушарок.
Зовні вуличні сушарки нагадують каркас великої парасольки з натягнутими між трубок перетинками, на яких і розвішується білизна.
Деякі моделі можна регулювати за висотою, а в інших є кріплення для вішаків та система автоматичного розкриття каркаса.
Влітку білизна на таких сушарках висихає за півдня і потім ще довго пахне свіжістю.
А ось у холодну пору року та за поганої погоди вуличні сушарки краще не використовувати.
Вулична сушарка для білизни Leifheit Linomatic 600 deluxe 82002 стане в пригоді тим, хто стирає часто і у великих кількостях. Конструкція розкладається одним рухом руки, а робоча поверхня сягає 60 м
Вибираємо електричну сушарку
Електричні сушарки самі створюють необхідний температурний режим висихання, завдяки чому швидше сушать одяг.
Такі моделі стануть у пригоді восени та взимку, коли низька температура повітря заважає речам швидко висохнути, але приготуйтеся до додаткових витрат електроенергії.
Електричні сушарки витримують 15-35 кг мокрої білизни. Перевантажувати їх не варто – це може призвести до нерівномірного просушування речей або навіть пошкодження механізму.
Працюють такі моделі майже чи зовсім безшумно, достатньо увімкнути їх у розетку та встановити таймер. Прилад вимкнеться, коли речі висохнуть.
Для очищення поверхні сушарки потрібне ганчір'я або м'яка щітка, за допомогою яких очищаються краї повітроводів та бічні стінки.
Електрична сушарка для білизни Q-tap Breeze 55701 SIL схожа на звичайну розкладну модель, але висушить речі вдвічі швидше
Вибираємо матеріал виготовлення
Сушарки бувають пластикові та металеві.
Пластикові сушарки легкі та компактні, не бояться корозії та не протираються. На жаль, пластикові перекладини не витримують великого навантаження, швидше деформуються та погано переносять високі температури. Такі сушарки підходять для невеликої кількості білизни.
Металеві сушарки роблять з алюмінію або сталі. Алюмінієві сушарки легкі та недорогі, проте набагато міцніші за пластикові. Відмовитися від них можна тільки тому, що згодом вони починають окислюватись та залишають темні плями на чистих речах.
Сталеві моделі міцні та довговічні. Вони не бояться вологи та високих температур, але ціна та вага у них вищі.
Трапляються також сушарки з комбінацій різних видів матеріалу. Метал та пластик компенсують недоліки один одного, і тому такі моделі якісні та порівняно недорогі.
Вибираємо важливі характеристики
Довжина сушарки. Цей параметр важливий для власників компактних квартир з обмеженим простором.
Моделі довжиною до 1 м помістяться у куточку ванної кімнати або на невеликому балконі. Сушарки 1-1,5 м можна поставити в кімнаті або повісити у ванній, а моделі довші за 1,5 м підійдуть для просторих балконів, кімнат або вулиці.
Робоча поверхня. Для сушіння невеликої кількості білизни достатньо моделі із робочою поверхнею до 10 м. Прання середньої кількості одягу займе 10-15 м. Для сушіння ковдр, простирадла та інших габаритних речей підійдуть сушарки з робочою поверхнею 15 м і більше.
Кількість стрижнів/трубок. Чим більше стрижнів та їх сумарна довжина, тим більше білизни можна висушити за один раз. Речі з одного невеликого прання помістяться на 5 стрижнях. Для родини з 3-4 осіб потрібна сушарка з 6-10 стрижнями, а якщо кожне прання – масштабна подія, то знадобиться сушарка з більш ніж 10 трубками.
Відстань між трубками. Оптимальна відстань між трубками 7-9 см. Якщо менше – порушиться вільна циркуляція повітря, одяг буде довше сохнути, а мокрі кольорові речі можуть залишити плями на світлих речах, що висять поруч.
Максимально допустиме навантаження. Кожна сушарка має межу міцності, яку бажано не перевищувати. Чим більша кількість і довжина натягнутих стрижнів, тим більше мокрих речей витримає сушарка.
Якщо конструкцію часто перевантажувати, вона швидше вийде з ладу. Тому при виборі сушарки для підлоги враховуйте місткість барабана пральної машини і кількість циклів прання за день.
Якщо у вас об'ємна пральна машина – вибирайте містку та велику сушарку. А для пральних машин із компактним барабаном підійдуть невеликі моделі.
Піддон для води. Ретельно вичавлюйте речі перед сушінням, навіть якщо сушарка має піддон для води. Це зменшить вагу речей, знизить навантаження на конструкцію та додасть їй стійкості.
Коліщата на ніжках сушарки захистять паркет від пошкоджень, і її буде простіше пересунути, навіть із розвішаною білизною. У більшості моделей коліщатка обертаються навколо своєї осі, а в деяких ще й блокуються.
Альтернатива коліщаткам – прогумовані ніжки. Вони не дадуть конструкції ковзати підлогою та не залишать подряпин під час пересування.
Підлогова сушарка для білизни Leifheit Roma витримає до 30 кг мокрої білизни, а для сушіння довгої білизни сторони підіймаються до 140 см заввишки
Бажаємо легкого прання та вдалих покупок з hotline.ua!
Автор: Катерина Совєтова