Залежно від складу і застосування автомобільні масла поділять на кілька типів. Виділяють моторне масло (застосовується для змащування деталей двигуна) і трансмісійне масло (використовується в коробках передач, мостах і редукторах). До останнього класу також відноситься і масло для автоматичних коробок передач (масла ATF, Dextron, Dexron).
При виборі автомобільного масла зверніть увагу на склад. Наприклад, cінтетіческое моторне масло (synthetic) є найдорожчою мастилом, але забезпечує найкращі умови для роботи двигуна. Мінеральне моторне масло (mineral) дешевше, але має ряд обмежень, зумовлених технологією виробництва. П олусінтетіческое моторне масло є «золотою серединою» як за експлуатаційними якостями, так і за ціною. Позначається написом «semi-synthetic». Сьогодні на ринку домінують синтетичні і напівсинтетичні масла, що демонструє їх перевага.
Наступний крок - вибір в'язкості автомасла. В'язкість масла позначається так «SAE10W-40». У цих цифрах зашифрований робочий температурний діапазон масла. В даному випадку цифра «40» вказує, що автомасло може використовуватися при температурі повітря до +40 градусів за Цельсієм. А позначення «10W» вказує на нижню температурну кордон при експлуатації взимку і чим менше ця цифра - тим краще. Таким чином, автомасло «10W-40» оптимально підходить для використання при температурі приблизно від -25 градусів (від 35 віднімає значення попереднє «W») до +40 градусів Цельсія.
Варто звернути увагу і на призначення масла. Моторні масла бувають універсальними (бензин / дизель), для бензинових, для дизельних і для 2-тактних моторів. На упаковці вказано, для якого двигуна призначений цей масло, наприклад: «diesel», «2T» або «2 tact». Якщо позначення ні - значить масло універсально. Призначення масла записується позначеннями API або ACEA. Так, бензинові моторні масла за класифікацією API позначаються у вигляді: SM, SJ, SGі ін., За класифікацією ACEA: A1, A2, A3 і т.д. Дизельні моторні масла за класифікацією API позначаються: СF, CJ, SIі ін., За класифікацією ACEA: B1, B2, B3 і т.д.
Фінальна стадія вибору масла - рекомендації або стандарти виробника автомобілів. Якщо на упаковці вказано, що масло відповідає внутрішнім стандартам виробників (BMW, Audi, Ford, Mercedes, Citroen, VW...), значить, це масло в чомусь краще підходить для двигуна певного автомобіля, ніж аналогічне масло без фірмової маркування. Рекомендації та допуски записуються в додаткових характеристиках олій.
В каталозі hotline.ua представлено 9 100 позицій, серед яких доступні як бюджетні мастила, так і автомобільне масло виробників: Shell (Шелл), Mobil (Мобіл), Castrol (Кастрол), Aral (Арал), Elf (Ельф), Esso ( Ессо), Motul (Мотуль), LiquiMoly (Ликви Моли), Total (Тоталь), ZIC (ЗІК) і т.д. Товари розділені фільтрами за призначенням, обсягом каністри, а також відсортовані за ціною і популярності.
Назва товару | Середня ціна товару |
GM Dexos 2 Longlife 5W-30 5л | від 1122 грн |
VAG Longlife III FE 0W-30 5л GS55545M4 | від 731.4 грн |
Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30 4л | від 1310 грн |
Aral Super Tronic K 5W-30 5л | від 1566.18 грн |
Залежно від складу і застосування автомобільні масла поділять на кілька типів. Виділяють моторне масло (застосовується для змащування деталей двигуна) і трансмісійне масло (використовується в коробках передач, мостах і редукторах). До останнього класу також відноситься і масло для автоматичних коробок передач (масла ATF, Dextron, Dexron).
При виборі автомобільного масла зверніть увагу на склад. Наприклад, cінтетіческое моторне масло (synthetic) є найдорожчою мастилом, але забезпечує …