
Для жителів міста відпочинок на природі – кращий спосіб вирватися з суєти та духоти. Розслабитися та набратися сил допоможе втеча до найближчого парку, у заміський ліс або на дачу. Щоб голод не зіпсував вам вікенд, не забудьте провізію і все, щоб її приготувати. Про те, що вам обов'язково стане в пригоді – читайте в нашому матеріалі.
Як вибрати набір для пікніка
Як перетворити традиційну прогулянку на оригінальну подію? Влаштувати пікнік! А провести час на природі із задоволенням допоможе спеціальний набір для пікніка.

Найчастіше в нього входить:
- справжній посуд – жодних крихких одноразових тарілочок-вилочок, незручних і неекологічних;
- металеві столові прилади;
- ємності для напоїв.
Іноді в комплекті обробна дошка, ніж та інші корисні аксесуари. В асортименті є набори для двох, чотирьох і шістьох осіб.
Всі предмети складені в спеціальну сумку або рюкзак, закріплені зручними застібками та кишеньками, розміщені в окремих відсіках. Бувають набори в плетених кошиках – саме такі, як у старих кінофільмах.

У наборі для пікніка Time Eco TE-244 Set 4 ложки, 4 вилки, 4 ножі, 4 чашки та 4 склянки, 4 тарілки й 4 серветки з натуральної бавовни, а також сільничка та перечниця, складаний ніж зі штопором і відкривачкою та дошка для нарізання. Посуд виконаний з нержавіючої сталі та пластика
Як вибрати термосумку для пікніка
У деяких сумках для пікніка є ізотермічні відсіки. З їх допомогою влітку напої зберігатимуться холодними, а взимку можна буде поласувати теплою провізією. Якщо охолодити потрібно більше пари пляшок або декількох бутербродів, стане в пригоді набір для пікніка з термосумкою. Його ізотермічна ємність набагато більша, що особливо важливо жаркими літніми і морозними зимовими днями.
Перед покупкою зверніть увагу, що термосумки бувають різні. Стандартна термосумка влаштована за принципом звичайного термоса, всередині у неї ізоляційний фольгований шар, наприклад, спінений поліуретан або фольгоізолон. Вона щільно закривається та підтримує однакову температуру всередині камери протягом 2-3 годин.
А є сумки з акумуляторами холоду. У них теж товстий ізоляційний шар, але всередину ще можна помістити акумулятори холоду – герметичні фляжки з сольовим розчином або спеціальним гелем всередині, який попередньо заморожують.
Заморожений контейнер буде дуже повільно відтавати в сумці, віддаючи холод продуктам всередині. Так час зберігання продуктів збільшиться до 10-12 годин. Іноді акумулятори холоду входять в комплект з сумкою, також їх можна і купити окремо, вибравши потрібний розмір.
Якщо в комплекті набору для пікніка немає килимка, його також можна купити окремо. Хоча спеціальні килимки здебільшого мають декоративну функцію – просто створюють настрій.
Якщо пікнікова галявина не ідеальна, недавно пройшов дощ або земля холодна, краще взяти щось серйозніше, наприклад, туристичний килимок або хоча б сидушку.

У наборі для пікніка Ranger НВ4-605 Pic Rest зібрано все, що знадобиться для відпочинку на природі: ножі та виделки, серветки, келихи, тарілки, сільничка та перечниця, дощечка і хлібний ніж, відкривачка для пляшок і банок. Весь посуд виготовлений з високоякісного пластику та харчової сталі
Як вибрати мангал
Пікнік на природі – це здорово, особливо якщо в меню планується перекус: шашлик, ковбаски, крильця, риба, овочі тощо. Готувати їх найкраще на мангалі: це допоможе зберегти природу, адже не доведеться розводити багаття, спалювати зайві дрова чи вугілля, буде набагато простіше розвести та підтримати вогонь.
Найчастіше мангал – це ящик прямокутної форми на ніжках, краї якого використовуються як підставки для шампурів. Дно у нього має бути рівним, щоб вугілля прогрівалося рівномірно.

Переносний мангал розбирається на складові частини, завдяки чому його зручно переносити та транспортувати. Важливе завдання після пікніка – не втратити або не забути якусь деталь на природі.
Вибирайте модель, яка легко та зручно розбирається, стійка, зроблена з досить товстого матеріалу, краще нержавіючої сталі, ідеальна товщина не менш як 2 мм.
Під час вибору моделі враховуйте, що в описі завжди вказана висота порожнього мангала, якої може не вистачити. Так, якщо всередину мангала висотою 15 см насипати багато вугілля, висота від його дна до шампурів з м'ясом буде лише 12-13 см, через що продукти можуть пригорати.
У більшості мангалів в комплект входить 6 шампурів. Але якщо компанія велика або у друзів дуже гарний апетит, шампури можна купити додатково та починати готувати наступну порцію одразу після того, як зняли попередню.
Кулінарний лайфхак: смак готового блюда залежить не тільки від якості м'яса, але і від дров, які горіли до початку смаження.
Тому замість зібраних в околицях палиць для вогню краще використовувати дрова щільних листяних порід або спеціальне вугілля.

Мангал Пікнік BQ-1057 зроблений з жароміцної вуглецевої сталі, його розміри 54 х 33 х 34 мм, вага 3,5 кг. В процесі роботи можна використовувати 6 шампурів і решітки для гриля
Як вибрати шампури
Шампури продаються поштучно та комплектами. Добре, якщо вони зроблені з нержавіючої сталі, міцні та пружні, не прогинаються під вагою продуктів. Вибирайте шампури з дерев'яною ручкою, прямокутним, квадратним або скрученим перетином, так з них не зісковзуватимуть продукти, а шампур надійно зафіксується на мангалі.
Також орієнтуйтеся на ширину мангала. Зручно, якщо довжина шампурів буде на 15-20 см більше ширини мангала. За шириною шампури бувають різні:
- вужчі потрібні для смаження шашлику;
- ширші – для люля-кебаба, ковбасок з фаршу тощо.
Форма заточування шампура практично не впливає на зручність його використання. Головне, щоб кінець був досить гострим і міг легко проткнути шматочок маринованого м'яса.
Зберігати та перевозити шампури потрібно в спеціальному чохлі, це допоможе уникнути травм і не втратити їх на природі та під час перевезення.

У набір Krauff Bratrost входить 6 шампурів довжиною 60 см з нержавіючої сталі, чохол для зберігання та перенесення й віяло для роздмухування вогню
Як вибрати решітку-гриль
Крім шампурів на мангал можна покласти спеціальну решітку, яка майже перетворить його на гриль. Решіткою можна користуватися і без мангала, спорудивши підтримку з підручних матеріалів, наприклад, каменів або цегли.
Зазвичай решітки-гриль складаються з пари сіток, які скріплюються між собою спеціальним кільцем-затискачем. Продукти затискаються всередині та перевертаються разом з металевою основою, завдяки чому легко й рівномірно прожарюються з обох сторін.

Решітки бувають різні: моделі з коротким кроком підходять для дрібних продуктів: порізаних овочів, курячих крилець, печінки. Є подовжені моделі для великих тушок риби або птиці. Важливий елемент конструкції решітки – дерев'яна ручка. Без неї смажити буде незручно, доведеться використовувати прихватку-рукавицю, а це небезпечно.
Найчастіше продаються решітки з нержавіючої сталі, вони легкі, коштують недорого та прості в експлуатації. Мінус таких решіток – нержавіюча сталь з часом окислюється, і її вже не варто використовувати для приготування їжі.
Оптимальний варіант – алюмінієві решітки. Вони довговічні, легкі, не вимагають особливого догляду. Бувають решітки з антипригарним покриттям і ось тут краще не економити. Неякісне дешеве покриття може виділяти токсичні речовини при нагріванні та втрачати свої антипригарні властивості.
Щоб правильно визначити розмір решітки, враховуйте, скільки людей потрібно нагодувати. Наприклад, на 3-4 осіб і 1.5-2 кілограма м'яса вистачить решітки розміром 26 х 35 см, 20 х 43 см.
Після покупки решітки помийте її і просушіть рушником або серветками – метал не любить вологи. Перед смаженням добре прогрійте решітку, щоб їжа не прилипала до прутів її можна змастити олією.
У кулінарному процесі не поспішайте: не варто перевертати їжу занадто швидко, дайте утворитися скоринці.
І не зберігайте решітку брудною, її важливо добре очищати після кожного використання, тоді вона прослужить вам довго.

Подвійна решітка-гриль Кемпінг BQ-66B-3 зроблена з хромованої стали, робоча поверхня моделі 42 х 34 см, зручна ручка, надійний затискач
Сподіваємося, що наш гід покупця допоможе вам вибрати все, що потрібно для пікніка, і бажаємо вдалих покупок з Хотлайн!
Автор: Юрій Шепелєв